ארבעה רוכבים מתוך השמינייה של סטראט אפ ניישן מגיעים לג’ירו בכושר מבטיח. ארבעת הרוכבים הלוהטים בסגל הם מרטין, ניילנדס, בווין וניב, מהם יש ציפיות גדולות. דווסט, דה מרקי, בראנדלה וצ’ימולאי מבטיחים ייצוג של הקבוצה בבריחות ובספרינטים.

צילום: נועה ארנון, ISN
בייקפאנל בטלגרם, לחצו פה לערוץ! 

גיא ניב בכושר מעולה

הוא מראה השתפרות משמעותית בעונה הזו עם תוצאות טובות במירוצים גדולים, והגרף ההתקדמות שלו רק עולה ככל שהעונה מתקדמת. בטור האלפים, מירוצו האחרון לפני הג’ירו, ניב סיים במקום ה 31 בדירוג הכללי כשהוא נמצא בטופ 50 כמעט כל קטע במירוץ. בשלב האחרון באלפים ניב מסיים דקה בלבד אחריי קבוצת המובילים, זאת לאחר שרכב איתם לאורך שעות בכמה עליות לא פשוטות.

ניב מספר שהג’ירו הקרוב שלו יתמקד בעזרה למרטין בהרים. הישראלי יעבוד קשה עבור המוביל של הקבוצה, אבל לא לדאוג, הוא גם צפוי לקבל רשות לצאת לבריחות ולהתמודד על הניצחון בקטע במירוץ(!). בג’ירו בלא נדיר שבריחות קטנות וחלשות מקבלות מהפלוטון את הזכות לנצח בקטע מעבר, אם ניב יצליח להשתלב בבריחה ביום כזה, זה יכול להסתיים בהישג משמעותי עבורו ועבור ענף האופניים בישראל. בדרך הוא שובר את השיא של נס הרים:

גיא ניב

דן מרטין יוביל את הקבוצה בג’ירו

האירי מספר שהוא חזק כעת מתמיד, פיזית ומנטלית. את יכולתיו האפשריות בגראנד טור הוכיח לכולם מרטין בעונה שעברה, עם המקום הרביעי בוואלטה א’אספנה. התוצאה בספרד הפכה אותו לרוכב מסקרן בעולם ה GC. מרטין הוא לא רוכב דירוג כללי “אמיתי”, אלא מטפס מעולה, כמו פיו בילבאו של בחריין ופורמולו מהאמירויות, אחד שכולם מכירים טוב מאוד ולא מתעלמים מיכולותיו. 40 קילומטרים של נגד השעון הם נקודת התורפה של האירי, הוא יאבד שם דקות שלמות שהרוויח בהרים.

מרטין מגיע לאיטליה כרוכב שמתחרה על מיקום טוב בדירוג הכללי עבור ISUN, אבל למטפס מעולה כמוהו לא עדיף לנסות לנצח קטעים הררים? זו תוכנית המגירה, שתצא לפועל אם יכשל במאבקי הדירוג הכללי. לא משנה איך המירוץ יתפתח עבור האירי בלבן, הוא יהיה אחד הרוכבים המעניינים בג’ירו המעניין שלפנינו.

הספרינטר: דוידה צ’ימולאי

גם השנה ISUN לא מוותרת על השלבים השטוחים ושולחת את דוידה צ’ימולאי לספרינטים ההמוניים. קשה להגיד שיש לו סיכוי מול הספרינטרים שבאים לאיטליה. לעומת זאת, בספרינטים המדוללים, אלה שבאים אחריי יום הררי, ובהם מתחרים על הניצחון פחות שמות מהירים, יש לקבוצה מישראל סיכוי לא רע להשיג ניצחון. הרכש הטרי מניו זילנד, פטריק בווין, נראה מצויין לקראת הג’ירו, הוא סיים על הפודיום פעמיים בטור של רומנדי, רחוק במעט מהניצחון מול סאגאן וקוליברלי הגדולים. אל תפספסו את הניו זילנדי של ISUN בקטעים 3, 7 ו 15.

סטארטאפ ניישן

מדי הקבוצה לג’ירו – בולטות תהייה!

ניילנדס, דה מרקי, דווסט ובאנדרלה

קריסטס ניילנדס הלטבי נמצא גם הוא בעונה טובה. הוא מגיע לאיטליה לעזור למרטין, אבל עם רצון אישי לניצחון בקטע. זה בהחלט יכול לקרות, בכושר הנוכחי שלו ניילנדס רק צריך לפגוע בבריחה הנכונה, וניצחון זה לא מילה גסה. את סגל ISUN ישלימו אלסנדרו דה מרקי, הבורח מאיטליה, והשענים אלכס דווסט ומתיאס באנדרלה.
אלסנדרו דה מרקי הוא איטלקי ומומחה בריחות, מצרך מבוקש מאוד בג’ירו, תראו אותו בקבוצת החוד לא מעט פעמים בשבועות הקרובים. לאלכס דווסט יש מקום מובטח באיטליה, לאחר שהשיג לקבוצה את הקטע הראשון שלה בגראנד טור, בג’ירו 2020. בראנדלה האוסטרי הוא רוכב נגד שעון לא רע, הוא ישתלב בבריחות ויעבוד במישורים.

ישראל סטארט אפ ניישן יוצאת לגראנד טור האיטלקי עם קבוצה חזקה שתהיה בולטת לאורך כל המירוץ. הטקטיקה שמסתמנת מהסגל היא תמיכה במרטין במקרה שהוא יהיה משמעותי בGC, והרבה ניסיונות לנצח קטעים, בעיקר מהבריחה. 

רק פעם בשבוע עדכון עדין מאיתנו:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

הביגוד המיוחד – Special Edition לג’ירו

וכמובן שאי אפשר להתעלם מההפתעה של הקבוצה לג’ירו, שינוי דרמטי במדי הקבוצה מכחול לבן לאדום-בורדו – ספיישל אדישן רק לג’ירו, כמחווה לספונסר ויני פאנטני, יצרנית היין מאיטליה. הצבע החדש הוא לא רק פירגון לספונסר האיטלקי, אלא חלק במטרה של הקבוצה – להיות כמה שיותר בולטים בג’ירו הזה, שאיש לא יפספס את הקבוצה מישראל. לפני ארבע שנים עמדו על הבמה בירושלים שמונה רוכבים בכחול לבן והצהירו על כך שהחלום יוצא לדרך. בשבת הקרובה יעמדו על הבמה בטורינו שמונה רוכבים בבורדו-אדמדם, ויצאו להגשים את החלומות.