התוכניות של ‘אקדמי’ (Israel Start Up Nation ובקיצור: ISN) בעונת הטור דה פראנס שלה, ספגו מכה חזקה בכתף- של גרייפל, שיצאה ממקומה בתאונת אימונים. הוא יהיה מושבת שלושה חודשים. זו פגיעה בתקוות של הקבוצה לקראת מרוצי האביב שם גרייפל היה אמור לבלוט ולהביא אולי נצחון משמעותי ראשון במרוצי השורה הראשונה בעולם. 

הודעה לעתונות מאת הקבוצה
צילום: בטיני

מנהל הקבוצה אומר: זו פגיעה קשה עבורינו. גרייפל סבל מפגיעות בכתף לאחר תאונה מוקדמת יותר היום (רביעי 12/2/20) בזמן האימונים שלו ליד Köln ויושבת לשלושה חודשים. לאחר פתיחה מבטיחה של העונה, הפציעה תגרום לגרייפל שהוא אחד הרוכבים בעל הכי הרבה נצחונות בדבוקה: 156, להפסיד את הקלאסיקות.

גרייפל

“זו מכה גדולה עבור גרייפל ועבור הקבוצה” הודה צ’ל קרלסטורם המנהל המקצועי של ISN: “הוא החל את העונה באופן מאוד מוצלח בטור דאון אנדר באוסטרליה, והוכיח שהוא המנהיג שידענו שהוא יהיה בקבוצה. כבר הפסדנו שני רוכבים לחודשים בעקבות פציעות קשות- רורי סאתרלנד ובן הרמנס. אלה בהחלט חדשות רעות ומשהו שנצטרך להתגבר עליו, אבל זה לא יהיה קל”.

גרייפל תאר את התאונה המצערת במהלך האימונים שלו עם חבר הקבוצה ריק זאבל: מכונית באה לכיוון שלנו, אז עברנו לרכיבה אחד אחרי השני בכביש קטן. היו מים ובוץ על הכביש, ואיכשהו ביצעתי סטייה הצידה מהדרך, הגלגל הקדמי שלי החליק, והחלקתי קדימה לכיוון סלע עם הכתף והראש”. גרייפל החזיר את הכתף למקומה ומשיך ברכיבה הביתה, “קיוויתי שזה יספיק”. אבל בדיקות נוספות בבית החולים הראו נזק משמעותי לכתף השמאלית שלו.

רופא הקבוצה ד”ק אורטווין שפר מציין שגרייפל סובל משבר בכתף ומיציאה שלה ממקומה, וזה אומר שהוא יחזור להתחרות בעוד כשלושה חודשים.


קבלו עידכונים פעם בשבוע:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים