האמת שמעולם לא רכבתי או רצתי עם באף. זה תמיד ניראה לי אבזר מיותר. אבל כשקר אי אפשר שלא לקנא בחבר שלידנו ששולף את הצעיף המינימליסטי מתוך צווארון החולצה, עוטף את פניו ואוזניו ומתחמם מהבל פיו. ועכשיו, לימי האביב המאובקים וטרופי הווירוס המלכותי, הנה מוצר חיוני ומומלץ אפילו ע”י בכירי ממשלתנו הזמנית.

מאת: ניר לוי

הבאף של H.A.D

לפני שהוצע לי לעשות מבחן על באף חשבתי לעצמי הנה אתגר לשיעמום הקורונה, כי תכלס – חתיכת בד שצריך לבחון ולעשות עליה כתבה עם יותר משני משפטים?

ובכל זאת אם חושבים על זה ברצינות, ליצרן של מוצר כזה חייב להיות הסבר מניח את הדעת למה צריך את זה ומדוע לקנות דווקא את הצעיף שלו ולא מאלף ואחד יצרנים סינים שמוכרים את חתיכת הבד בעשירית המחיר?

אז לקחתי את הבאף מהיבואן “ING sport” ברמת החייל. שם נאמר לי בחיוך שחברת H.A.D יצרנית הצעיף מתיימרת להיות ממציאת הצעיף הגלילי, עוד לפני חברת BUFF חמסנית הבכורה שהשם שלה הפך לשם גנרי לצעיפים הגליליים. ולכן תסלחו לי אם אחטא בשם המוכר בהמשך, כי tube cloth או tubular scarf בתרגום חופשי “צעיף גלילי” או מטלית צינור – בעייתי משהו, ובכל זאת.

  • דגם המבחן: Yo Stuck signature
  • מחיר לצרכן: 100 ש”ח 
  • אתר היבואן: https://ingsport.co.il/

Headwear

חברת H.A.D. נוסדה בגרמניה ב-1990, מתמחה ומתהדרת בגאוות ייצור מקומי בלבד של מוצרי Headwear. 

מעצבי הצעיפים של החברה הגרמנית הם אמנים ספורטאים גרמניים מקצוענים ממגוון ענפי ספורט. הם תרמו מכישרונם ואופיים לעיצוב הקו הפרטי שלהם ופרצופם מתנוסס על אריזת הצעיף כאומר זה שלי, ייחודי ואישי.

הצעיף הגלילי של חברת H.A.D עשוי בד coolmax. פוליאסטר טכני איכותי אנטיבקטריאלי, נושם ומנדף ללא תפרים, ארוג בתלת מימד חלק ומודפס בטכנולוגיית הדפסת טקסטיל באיכות גבוהה. זה מבטיח מוצר איכותי העומד בתקנים הגבוהים ביותר, שלא דוהה ושומר על תכונות הבד לאורך זמן. כמו כן נעים למגע, מגן מפגעי מזג האוויר, רפלקטיבי וזוהר בחושך. אגב, החברה גם החלה בייצור ושיווק מסיכות הגנה מאותו סוג בד אנטיבקטריאלי שיגיעו לארץ בקרוב.

החברה מעידה על עצמה כי: הצעיף שלה קל משקל, סימלס, ארוג ומודפס בסטנדרט גרמני תחת קורת גג אחת, עם עיצובים מדליקים ומיוחדים, מעולה למגוון שימושים – מחמם כשקר אך נושם, מנדף זיעה כשחם ומגן מקרינת השמש. מספיק סיבות טובות לקחת אותו גם כאבזר נוחות וסטייל קז’ואלי וגם כפריט לבוש נדרש למגוון פעילויות ספורט. האם איכות גרמנית מצדיקה את עצמה לעומת המתחרים הזולים גם בבאף?

באתר חברת H.A.D יש סירטון בו אפשר ללמוד שלל אפשרויות שימוש בצעיף. סוג של חם-צוואר לימים קרים, ואז מושכים את החלק הקדמי מעל הפה האף והאוזניים להגנה מפני הרוח. אפשר להשתמש בו כמטפחת שודד ים על הראש להגנה מקרני השמש, או כבנדנה וכובע נידוף זיעה תחת הקסדה ועוד אפשרויות שונות ומגוונות.

מבחן השטח 

הצטיידתי בצעיף הגלילי לרכיבת שטח בבן שמן. מי שרוכב ביער יודע שבכניסה ליער הטמפרטורה נופלת וקר בשעות הבוקר. כשהצעיף עטף את הצוואר היה חמים ונעים. בהמשך משכתי את חלקו הקידמי לפנים וכיסיתי את הפה והאף. נהדר להגנה מהרוח ולסינון האבק שבאוויר ועדיין לא מורגשת אי נוחות בנשימה אודות לבד הנושם, גם תוך פעילות מאומצת ונשימה מוגברת. חבר שרכב איתי והיה עם באף פשוט על פניו, התלונן על כך שהבאף שלו רטוב מזיעה ולא נוח. שם היה ברור היתרון של הבד המנדף של H.A.D שהיה יבש כמעט לגמרי.

כשהתחיל להתחמם הפכתי את הצעיף לכובע מנדף תחת הקסדה וגם שם הוא עשה את העבודה ביעילות. בסיום הרכיבה גילגלתי אותו כצמיד על פרק כף היד והיה לא מורגש עד שהגעתי הביתה.

על הרולר בבידוד

לצערנו המבחן המתבקש היום הוא מבחן האינדור. הרי כולנו תקועים בבית ומתנחמים במגוון טריינרים ורולרים לתיחזוק הכושר, צימצום ההקפים ופריקת העצבים. אז עליתי על הרולר לשעת אימון כשהצעיף של H.A.D בקונפיגורצית כובע (שתי שכבות בד) סופג ומנדף על פדחתי.

מנסיון אני יודע שאחרי כ-20 דקות רכיבה על רולר או טריינר בבית אני מתחיל לטפטף על הרצפה והאופניים ולכן מצטייד במגבת או מגן זיעה ייעודי מעל הטופטיוב ומאוורר רצפה.

אחרי שעת אימון הכובע ספג בהצלחה את הזיעה וכמעט ולא הייתי צריך לנגב את הפנים. האופניים נשארו יבשים לגמרי. עם זאת הצעיף חימם לי את הראש ובהיעדר הרוח מהרכיבה בחוץ הרגשתי לא נוח. אולי בגלל שהשתמשתי בצעיף ככובע ולא כבנדנה חד שכבתית ולכן אמנם ספג את הזיעה ונידף, אך גם חימם.

ביקורת

חוץ מהקושי ב Indoor, הביקורת העיקרית היא כמובן שיש אלטרנטיבות זולות חינמיות או כמעט חינמיות שמעלות את השאלה האם כדאי להשקיע 100 ש”ח? מי שרוצה להשקיע בחומרים טובים יותר לחיכוך נעים באיזור מלא רגישות עצבית כדאי לו לשקול.

לחצו פה לבייקפאנל בטלגרם!

לסיכום

הבאף הרב פונקציונלי של חברת H.A.D עזר לי להרגיש בנוח כשהגן עלי מהקור, מהשמש, מהרוח ומהאבק עם אפשרויות שימוש מגוונות ושינוי צורה קל ומהיר. ברור שהצעיף הזה הוא תוספת מעולה לציוד הלבוש שלי בפעילות ספורטיבית, עם מלא סטייל, אפשרויות ועיצובים מדליקים בשלל צבעים לבחירה ולהתאמה.

במבחן האינדור אני פחות נהנתי מיתרונותיו אף אל פי שאני מכיר הרבה רוכבים שלא יוותרו עליו גם באימוני טריינר ככלי לספיגת הזיעה והפחתת הטפטוף שלה על האופניים והסביבה. כאמור יש גם את אתגר החינם והזול. בעיתות קורונה, זה מוצר רלוונטי ופרקטי מתמיד כתחליף למסיכה המשעממת, ואולי גם מצדיק עוד יותר השקעה קטנה למען נוחות, רכות ונידוף עדיף על פני מוצרים זולים.

לכל מבחני הציוד בבייקפאנל לחצו פה!