כשהחלטנו לעשות סדרה של מבחני ביגוד חורף ב BIKEPANEL, היה ברור לנו ששני היבואנים והמותגים הראשונים שנגש אליהם הם Nalini ו Craft. בסדרת מוצרי החורף נבחן כובעים, שרוולים, כפפות, מעילי גשם, וערדליים משניהם.

מאת: גיא חלמיש
צילום: איציק זלמה, נמרוד כהן, גיאחה

למה שני המותגים והיבואנים האלה? כי מדובר בשני מותגי ביגוד מובילים בעולם האופניים, שמובלים בישראל על ידי אושיות ענף, עם חנויות יבואן מרשימות ועשירות בפריטים. יש להם מגוון רמות מוצרים ומחירים, והם מתמקדים ומתמחים בנושא הביגוד:

 • חנן מדמוני ו Nalini ישראל – רחוב האתגר 2 טירת הכרמל, טלפון: ‏077-6214833 / 054-4261101
  מדובר באחד החנויות המגניבות ביותר לחובבי ביגוד רכיבה עם כמויות עתק של פריטים איטלקיים מגניבים במגוון צבעים ועיצובים. בנוסף לנליני, חנן מייבא מגוון מותגים מובילים נוספים כגון קסדות Catlike בעלות מבנה החורים העגולים המיוחד, גלגלי Fulcrum, נעלי DMT, תיקי Scicon ועוד, והוא יכול להביא לכם בהזמנה מיוחדת את אחד ממותגי האופניים הנחשקים והיקרים ביותר out there: צ’יפוליני… התימה האיטלקית עוברת כקו מאחד בכל המגוון הענק הזה.
 • ישראל חן ו ING Sports – יבואני Craft – ברחוב הברזל 34, רמת החייל, תל אביב.
  מייד אחרי השקתה פרסמנו את חנות הדגל של Craft – מקום שחובה לבקר בו. במרכז איזור ההיטק והאסותא בצפון ת”א, מטר וחצי מרוקנרוד ולוינסון, נמצא האוצר של הצבעים השמחים- מותג מוקפד ומעוצב, שפרץ לעולם בזכות הגופיות התרמיות, והיום הוא כבר אחד ממותגי הספורט המובילים בעולם עם מוצרים לאופניים, ריצה, סקי נורדי, כושר ופיטנס ועוד. ING עצמה היא כבר הרבה מעבר ל Craft ובקבוקים תרמיים Polar, ומרחיבה את סל המוצרים שלה לטריינרים, נעליים, נעלי ריצה ועוד.

103

כובע גשם של Craft: “כובע המצחיה הכי טוב שהיה לי!”

 • מחיר: 139.90 ש”ח
 • שיווק: ING Sports (חנות הדגל של Craft) – הברזל 34, רמת החייל, תל אביב

תאור היצרן: דגם 1902597, הוא כובע רכיבה מגן גשם עם מצחייה קטנה להגנת טפטוף על המשקפיים, מתקפל לשקית קטנה לנשיאה בכיס האחורי ושימוש בעת הצורך.

128

והתיאור שלי: איזה מוצר אדיר! אולי זה כובע לרכיבה, וגם יש לו קסקט קטן שאמור להגן על משקפי השמש מטפטוף אבל אני הולך לטחון עליו בכל הזדמנות, כי הוא נוח ומושלם. התווית אומרת שאין לו מידות (גודל אחד One Size) מה שאומר שאולי לאחרים זה פחות יתאים בצורה המושלמת הזו, אבל לראש שלי הוא מעולה, והאלסטיות שלו מרמזת שגם אם הוא לא יתאים לכולם, ודאי יתאים לרבים.

מדובר בכובע שחור, קטן והדוק, שמגיע עם פיצ’ר ייחודי: המצחיה שלו בעלת חריץ במרכז, וזה מאפשר לקפל אותו לכדי מלבן קטן ובלתי מפריע בכיס הג’ינס או בכיס חולצת הרכיבה האחורי. דווקא האופציה של אפרה רייד מצאה בעיני חן במיוחד כי אף פעם אין לי מה לעשות עם הכובעים האלה כשנמצאים בתוך מבנים או בצל. איך לא חשבו על זה קודם? הקיפול, ובמיוחד השיטוח, פשוט נוח וגאוני!125

הוא מגיע עם שקית בד קטנה אליה אפשר להכניס את הכובע, אבל זו אינה תוספת קריטית בעיני ואף אולי מיותרת (פשוט מקפלים את הכובע ומכניסים לכיס…). נראה לי שתהייה יותר שימושית כמגן גשם לסלולרי…

בנוסף לגאונות הקיפול שלו הוא בעל בטנת רשת פנימית שמפרידה את הפדחת מהצד החיצוני כך שגם אם נירטב קצת מבחוץ, הקרחת או הפן יחזיקו מעמד יבשים עוד קצת. גם בטמפרטורה גבוהה יותר, בשימושו ככובע שמש רגיל, האוורור ונדוף הזיעה מצוינים!

מאחור באמצע גומייה קטנה שמהדקת אותו למקום, ויש מעט כיתובים חיצוניים. שחור מינימליסטי ומדויק.

מתי אני משתמש בו? המון! בכל פעם שאני יוצא החוצה לשמש בלי האופניים – פשוט ככובע. אבל ברכיבה, כשקריר לא עד כדי כך שצריך מחממי אזניים. אם קפוא – תמשיכו לקרוא, יש פה למטה את המוצרים הנוספים שמתאימים יותר. הקיפול ברכיבת עונות מעבר ואפילו חורף כשקריר בבוקר ומתחמם אח”כ שימושי בישראל.

האם זה באמת עוזר נגד גשם? אני יודע שזה המיצוב, וגם רוכבים בכל העולם משתמשים בקסקטים להגנה כזו, ברכיבה מהירה בגשם ההשפרצות מגיעות מכל הכיוונים, ובמיוחד בפלטון – הטיפות מגיעות גם בכינון ישיר מהגלגל האחורי של הרוכבים לפניכם… אולי זה אפקטיבי לטפטוף עדין בכינון אנכי. זה לא משנה את העובדה הבסיסית- למרות שמדובר בסכום לא קטן לכובע קסקט (139 ש”ח, בהחלט יקר לעומת רוב כובעי הרכיבה הסטנדרטיים יותר שתתקלו בהם), הוא מצליח להפתיע בערך שהוא מספק, ולכן זה מוצר מעולה ומומלץ!

097

מחמם האזניים והפדחת של Nalini: “אל תדברו איתי אני מתרכז”

 • מחיר במבצע: 149 ש”ח
 • ייבוא:  נליני ישראל – רחוב האתגר 2 טירת הכרמל, טלפון: ‏077-6214833 / 054-4261101

הנליני הוא כובע רכיבה קלאסי לימי גשם קרים. הוא עבה ומרגיש איכותי. התיפור שלו נוח מאוד על הראש, והוא מכסה את האוזניים באמצעות מבנה של לשוניות שיורד לכיוונן. למעשה אם מסתכלים על התפרים והמבנה רואים שמדובר פה בעצם על רצועת מחממי אזניים שהוסיפו להם כיפה מלמעלה והפכו אותם לכובע.

רכיבה איתו בהחלט מחממת. לא הרגשתי שום בעיה בקור משמעותי, ויצא לי לחוות כזה – הוא מצוין. השוליים טיפה מתרוממים מתחת לאזניים אולם האורך מספק בשביל שהכיסוי והחימום לא יפגעו בשל כך. הוא חם במידה כזו שבתנאים לא סופר קרים, די מהר תצטרכו להוריד אותו כדי להתאוורר, מה שאומר יתרון משמעותי ברמות הנמוכות יותר של סקלאת הטמפרטורות, אבל המאסיביות שלו היא כזו שהוא לא מצטמצם בצורה משמעותית לכיס.

האטימה באיזור האזניים כל כך משמעותית, שהיא עובדת לשני הכיוונים: ברכיבה עם חברים ממש התקשתי לתקשר ולדבר איתם: פשוט לא שמעתי אותם (ולכן הכותרת “אל תדברו איתי, אני מתרכז”). כשרכבתי מול הרוח נוצר רעש חזק של רוח באזניים במצבים מסוימים.

105

יש לו פיצ’ר שנראה על פניו מועיל מאוד- חור קטן שאפשר להשחיל אליו את ידיות המשקפיים. בפועל ההשחלה הזו, אם אין מראה או מישהו שעוזר לכם היא לא קלה- כי אתם לבושים בכובע וצריכים לחוש היכן החור ולהשחיל אליו את הידית הצרה. אחרי שעשיתם את זה, לא בטוח שמיקום ידיות המשקפיים יהיה בול לנקודה הנכונה להם. בקיצור, למרות שהתלהבתי מהרעיון בחנות, בפועל הוא לא התגלה כיעיל במיוחד. משקפי רכיבה טובים צריכים לשבת טוב גם בלי זה. העניין שלא מזיק חור אוורור קטן בנקודה הזו גם בלי קשר למשקפיים ולכן זה אולי פחות שימושי ממה שחשבתי, אבל בהחלט לא מפריע שזה שם.

לסיכום: אני בוחר בו בימים הקרים באמת… באלה שאני די בטוח שאצטרך אותו רוב או כל הרכיבה, וכשהקור הוא בעיה אמיתית.

001

כובע רכיבה (וריצה) מחמם של Craft: “תראו אותי”

 • דגם: Tech יוניסקס, מס’ פריט 3330, צבע: 2800 Amino, גודל S/M
 • מחיר: 174 ש”ח.
 • שיווק: ING Sports (חנות הדגל של Craft) – הברזל 34, רמת החייל, תל אביב

אומר היבואן: Ventair – מציע את הבד המתקדם ביותר והאחרון שמוסיף את הרמה הגבוהה ביותר בדחיית מים ורוח. הגנה המשולבת ביכולת נשימה ודחיית לחות. ונטאייר עוזר לגוף שלך לבצע בטמפרטורת פעילות אידאלית. המערכת מכילה 4 קטגוריות שונות שמתארות את השימושים השונים של החומר. Ventair Wind – מציע נוחות ובד נושם מעולים לאימונים בתנאי רוח.

אנחנו מצאנו כובע בצבע צהוב זרחני מגניב ומשמח, עם אלמנטים מחזירי אור מאחור, שיהיו טובים גם לרוכבים, אבל בעיקר לאצנים.

Craft - מעיל כפפות ברכיים כובע

במבט חיצוני הוא נראה כמו כובע שחייה- הדוק ועטוף על הראש ויורד בדיוק אל מתחת לאזניים, אך לא מעבר להן כמו בנליני. התחושה איתו נעימה ורכה, והוא חימם מצוין בטמפרטורות נמוכות. ההדיקות שלו מסייעת ללבוש אותו מתחת לקסדה, ולצאת לרכיבה.

השמיעה איתו טובה ובניגוד לנליני ניתן היה לרכוב באופן חברותי. הבד והתחושה שלו שונים מאלה של הנליני בכך שהוא רך יותר ונעים יותר למגע, אולם המחיר פה הוא ההתאמה הפחותה לאיזורים הקפואים באמת.

חסרונות? ביקורת קטנה לגבי השוליים\פאנלים שעשויים מעין צינור גומי דק שנמצד למצח ומייצר תחושת נקודת לחץ קלה, והיה יכול להיות עדיף ונעים יותר במצח לו הפאנל הזה היה שטוח ולא עגול. הוא מתישב על האזניים במתיחה מסוימת ואינו יורד נמוך כמו הנליני. למרות זאת הוא בהחלט מכסה את כל הראש, והוא מחמם.

יש לו יתרון נוסף של צבע זרחני ומחזירי אור מאחור, מה שהופך אותו לבחירה מתאימה לטריאתלטים בגלל ורסטיליות מעולה לריצה ולא רק לאופניים.

ברכיבה בטמפרטורה של כ 10 מעלות הוא היה מעולה, והתחיל להיות חם כהטמפרטורה עלתה לכיוון ה 14 מעלות ולתוך הרכיבה עצמה (אז, כבר נכנס כובע הגשם לתמונה…) מה שהופך אותו מתאים מאוד לישראל.

104

מאת: גיא חלמיש
צילום: איציק זלמה, נמרוד כהן, גיאחה

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים