יואב גריבי ניסה לקנות אופניים חדשים בתקופת הקורונה וגילה שמדובר בעסק לא פשוט בכלל – כי לבחור את בן הלוויה שלך לשנים הקרובות זו החלטה הרת גורל, שיש לשקול בכובד ראש.

הכל התחיל אי שם במאי 2020, בעקיצת אמצע שבוע בסינגל שמשית יחד עם בני – דנו לנו בהגיגי החיים, ובהצבת המטרות שלנו. בני, בהיותו מופרע מדופלם מספר לי על כמה הוא רוצה לצאת למסע בייקפאקינג בטרג’יקיסטן, בגובה 4000 מ’, ואני מחזיר לו: סיימתי את אפיק ישראל ואת הסמרתון, והחלטתי שהיעד הבא הוא- BCBR עד גיל שלושים (כולל).

 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

 

שהרי מירוץ הסינגלים הידוע של קולומביה הבריטית הוא לא סתם עוד אירוע, אלא תחרות שלבים שמורכבת מ-75% על סינגלים דורשת הרבה מהרוכב והמכונה, והמכונה שלי (KTM עם מאה מ”מ של שיכוך מהיר) קצת פחות מתאימה לתנאים שמחכים בקולומביה הבריטית. אבל לשמחתי יש לי עוד קצת זמן להצטייד.
“עד גיל שלושים?” בני שואל, “אז כדאי להתחיל עכשיו, לך תדע מה יהיה עוד שנתיים. אולי תהיה נשוי, אולי עם ילד, תנצל את המצב ותתחדש”. וזה, קוראים וקוראות, הרגע שבני דפק לי inception ושתל לי את הג’וק בראש. ברור שאני צריך להתחדש עכשיו! אלא מה. זה גם תהליך, כל העניין הזה של ההצטיידות. פעם קונים מעיל גשם בסייל, פעם קונים כפפות, כל פעם קצת, אז נתחיל עם אופניים ונראה לאן זה מתגלגל…

 

 

נתחיל מזה שבכלל לא רציתי להחליף את האופניים שלי, בסדר? הייתי מאד מרוצה מהם, כי ממה יש להתבאס? מערכות קצה XTR, קאשימות, גלגלי קרבון, הגיאומטריה נהדרת, השיכוך פנטסטי, רכבתי איתם בכל כך הרבה מקומות – מתמנע בדרום ועד למסלולי אנדורו בסלובקיה, ונהניתי מהם מאד. אבל הג’וק הזה, הטפיל הארור הזה שבני שתל לי בראש, פשוט סירב לשחרר.

אופניים חדשים ליואב – תכונות עיקריות

  • שלדת שיכוך מלא עם מקום ל-2 בקבוקים אמיתיים.
  • מערכת XT שימנו – בגיל 15 נדרתי שלעולם לא ארכב על סראם.
  • שיכוך פוקס קאשימה (חייב קאשימה. סליחה, אבל הטרנד של בולם שחור זה מכוער) עם 3 מצבים ו-120 מ”מ ודרופר קאשימה תואם.
  • תקציב “סביר” של 20-30 אש”ח – אני מאמין גדול ש big money = good stuff.

*לא הייתה חשיבות לגלגלים מבחינתי כי שמרתי על זוג גלגלי-על מהאופניים הקודמים לזוג החדש.

מפרט טוב לאופניים

מפרט החלומות

אגלה לכם שמאד מאד קשה לרצות אותי בהיבט הזה, כנראה בגלל 2 סיבות:
א) עולם האופניים לא ממש מתנהל לפי הדרישות שלי.

ב) אני חתיכת פלצן.

זה בעיקר בגלל ב’.

חורשים את האינטרנט

אז החלטת סוף סוף שזהו, אתה שובר את חזרזיר החרסינה, bust out the big guns ואתה מתחדש בדגם שופרא דה לה שופרא. אבל איזה? מתחילים בטרק Top Fuel, הרי יש להם אופציה לצביעה קאסטום בצבע אדום מעלף, אבל למה רק מתקן בקבוק אחד?! נו טוב, KTM סקארפ MT עם ה-120? שני מצבים בבולם. אוף. נקסט – קונה בדיוק הוציאו היי היי חדשים! וואו הם ממש יפים אבל… וכך זה נגרר, שבוע אחרי שבוע ניגשתי, גיששתי, ביקשתי, ת’חננתי, השבועות חלפו אך תמיד אני אומר לא! 

קניית אופניים

שינוי טקטיקה – אולי אבנה אופניים בעצמי? 

אקנה שלדה, חלקים וארכיב את הזוג המגניב ביקום! טלפון למאור – מאור מה לקחת? “רק סנטה קרוז תקנה, השלדה הכי טובה אבר”. מתחיל לחשב חישובים, לסגור קומבינות, לתלות פוסטרים של גרג מינאר ברחבי הבית ולהניח מנחה לאלוהי הקרוז, אבל עד שסנטה החליטו לחדש את הבלר שלהם לפני האולימפיאדה ולהוסיף 2 מתקני בקבוק וצבע אפרסק שובב לשלדה, אני כבר מצאתי משהו אחר.

זה מתחיל מפוסט מסתורי של היבואן באינסטוש: “מחר מסירים את האמברגו” – מה? היה אמברגו? מתחיל להתרגש למרות שבכלל לא יודע ממה, למחרת בעבודה את כל הישיבות אני מבלה בריפרשינג לפיד (ידעתם שאחרי ריפרש עשירי ברצף אינסטגרם סוגר לך את האפליקציה ודורש ממך למצוא חיים?) עד שלפתע – מפרסמים מפרטים… פול XT… פול קאשימה… צביעה קאסטום?! בשבילי? שיאו חמודים… 3 מצבים בבולם… שלדה שכבר בחנתי ואני מכיר ואוהב? Shut up and take my money!

אופניים חדשים

למכירה

מפרסמים למכירה

בנומבר 2020 ההכרה במגבלות ההפצה של ענף האופניים חלחלו עמוק למוחו של הישראלי המדווש, ושוק היד השנייה התפוצץ. כל הרוכבים הבינו שכאן זה הזמן לעשות קופה, כי מה האופציות האחרות? אופניים ב-‘צעצועים זה אנחנו’? אז אופניים משנתון 2014 נמכרים ב-13 אלף שקלים, והכל סבבה. כמובן שגם אני מנצל את המצב ומפרסם זוג בן 4 (אבל מלוקקים, הלו, עם גלגלים חדשים לחלוטין) למכירה במחיר יפה מאד, מוכר בפועל רק במחיר יפה ועכשיו כל מה שנשאר זה לשבת ולחכות.

מחכים עד לא ידע

נכון לכתיבת שורות אלה, ביוני 2021, אני עדיין ממתין לאופניים כ-7 חודשים אחרי שהזמנתי אותם. זה גם כן שיקול שחייבים לקחת אותו – הזמנת אופניים בצביעה ייעודית תעכב משמעותית את תהליך ייצור האופניים, תוסיפו לכך קשיי ייצור ואספקה של חלקים מספקים שונים עקב הקורונה וקיבלתם זמני אספקה ארוכים יותר מכהונתה של הגברת מבלפור. מצד שני, אם זה אומר שאני אזכה לרכב על זוג החלומות בשנים הקרובות, מבחינתי זה שווה את הציפייה, הפינטוז, הבכי המר בלילות הקשים ורכיבה על אופני כביש עד שהישועה תגיע.

 

הגיבו על הכתבה בערוץ התגובות שלנו בטלגרם! לחצו כאן

 

מאת: יואב גריבי