כריס פרום בראיון מיוחד לבייקפאנל: “אני לא רואה סיבה שתמנע מרוכב ישראלי לנצח במרוץ בדרג העולמי הבכיר, ההתקדמות שרוכבים כמו איתמר איינהורן ועומר גולדשטיין עשו בעונה האחרונה תביא לתוצאות”. 

הרוכב המעוטר הוסיף שכבר בעונת 2021 ראינו ניצחון ראשון של איתמר בשלב בטור סלובקיה, מרוץ מדרג 2.1, נגד מאיצים ברמה גבוהה. שיפור נוסף העונה יחד עם הניסיון שכבר נצבר צריכים להביא ניצחונות גם במרוצים בסבב העולמי (World Tour Level).

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

קבוצת Israel Startup Nation התכנסה השבוע למחנה אימונים וגיבוש בישראל, יחד עם כריס פרום הגיעו כמובן כל רוכבי הקבוצה ובכללם הרכש החדש והנוצץ, הדני יעקב פולגסנג מנצח ליאז’ בסטון ליאז’ ב 2019, הג’ירו די לומברדי ב 2020 ופעמיים את הדופינה. יחד איתו גם המאיץ האיטליקי ג’אקומו ניזולו מנצח שלב 13 מהג’ירו האחרון ואלוף אירופה ב-2020. במסגרת ארועי הגיבוש יצאו רוכבי הקבוצה לשלל רכיבות ברחבי הארץ לרבות סינגל ערד מצדה באופני הרים, רכיבת שבת בהרי ירושלים בלי להחמיץ את הפסקת הקפה בברבהר וטיפוס מהכנרת לרמת הגולן דרך מעלה גמלא.

סאפ וונמרקה ISN

סאפ וונמרקה במפגש עם קהילת הרוכבים בברבהר. צילום: נועה ארנון, ISN

“המטרה העיקרית שלי היא לחזור לכושר שלפני התאונה”

בניגוד להצהרות עבר על הצבת הניצחון החמישי בטור דה פראנס כמטרה עיקרית, הדגיש פרום שטרם גיבש יחד עם הצוות המקצועי את התוכניות לעונה. הוא הקפיד לציין שהוא מרגיש מוכן לפתוח את העונה וכבר הספיק לחזור לקצב במספר מרוצים בשלהי העונה הקודמת. “הקבוצה ממשיכה להתקדם, אנחנו רוצים לעשות עוד צעדים קדימה. אישית אני מקווה לחזור לרמת הביצועים טרם התאונה ורק אז נוכל להחליט על מטרות ספציפיות”. במהלך הראיון ניכר הפרגון לרוכבים הישראלים בקבוצה, “הקבוצה הזאת נועדה להגשים חלומות והם חלק חשוב בדרך” סיכם אגדת הרכיבה.

כריס פרום ראיון

כריס פרום מתראיין לבייקפאנל. צילום: ראובן שר

“אני רוצה להיות בשיא כבר בעוד חודשיים”

השנה המאד מוצלחת לספורט האיטלקי לא דילגה על המאיץ ג’אקומו ניזולו, כאמור הוא ניצח, לראשונה בקריירה שלו, שלב בג’ירו ועמד על דוכן המנצחים במספר מרוצים משמעותיים. ניזולו איננו מאיץ טהור, לדבריו הוא מאיץ שיכול לנצח מתוך דבוקה אחרי מרוץ קשוח.

הוא חושב שהקבוצה יכולה להעניק לו תמיכה ראויה במרוצי המטרה שלו שיגיעו מאד מוקדם בעונה ובכללם המונומנט הארוך מילאן סאן-רמו שמתאים לתכונותיו והקלאסיקה הבלגית היוקרתית גנט וולגם בה סיים שני ב 2021. ניזולו צפוי להיות המאיץ המוביל של הקבוצה בג’ירו בשאיפה להוסיף עוד חולצה סגולה לרזומה אחרי 2 כאלה בשנים 2015 ו 2016. בתשובה לשאלה המתחייבת האם הוא מוצא דימיון בין כבישי ישראל לאיטליה הוא חייך במבוכה ואמר “אולי יש משהו, דרום איטליה קצת דומה במהלך הקיץ”.

ג'אקומו ניזולו ראיון לבייקפאנל

ג’אקומו ניזולו מתראיין לבייקפאנל. צילום: ראובן שר

יהיה אדיר לנצח מונומנט במדי הקבוצה

יעקב פולגסנג הוא הרוכב המעוטר ביותר בסגל הקבוצה פרט לפרום. הדני הוותיק הצטרף לסגל מקבוצת הפאר אסטנה וטרם מורשה להיראות בבגדי רכיבה של קבוצתו הבאה לכן התאמן במדים מאשתקד. מדובר ברוכב מאד מגוון שהצליח לנצח במרוצי שבוע, חד יומיים קשוחים, על פסגות הרים ואף ברכיבה נגד השעון. ב-2020 הוא השיג את הניצחון האחרון שלו במונומנט היוקרתי הג’ירו די לומברדי. את עונת 2021 הוא יעדיף לשכוח, שלל בעיות בהכנה ובתוכנית המרוצים יחד עם תגובה לא טובה לחיסון השני נגד קורנה שקיבל שיבשו לגמרי את ההכנות. התרסקות בצפון הולנד במהלך טור בנלוקס הביאה לסיום העונה העגומה ולתהליך שיקום משבר בעצם הבריח.

 

עתה מקווה פולגסנג לחזור לכושר של שנת 2019 בה התקשה להפרד מדוכן המנצחים במהלך מרוצי האביב. אם יצליח לעשות זאת ייתכן וירשם על שמו ניצחון הבכורה במונומנט של הקבוצה אי פעם. הדני מצפה בכליון עיניים לפתיחת הטור דה פראנס שיזנק השנה מקופנהגן בירת מדינתו ומבטיח חגיגת אופניים משוגעת בצדי הדרך. הוא לא חושב ששלבי הפתיחה יאפשרו לו לקחת את החולצה הצהובה אבל מעריך שמחזיק החולצה יהיה מישהו מחבריו לנבחרת דנמרק עמוסת הכוכבים.

יעקב פולגסנג וולודרום תל אביב

יעקב פולגסנג מתראיין לבייקפאנל, וולודרום תל אביב. צילום: ראובן שר

מפגש מרגש עם דור העתיד של הרוכבים 

בצהרי יום שלישי הגיעו רוכבי Israel Startup Nation לוולודרום בתל אביב כדי להתרשם מהמתקן שיארח את התחרות האחרונה לעונה בסבב ליגת האלופות ברכיבת מסלול בחודש הבא. במהלך הביקור פגשו הרוכבים את דור העתיד של ענף האופניים. הסגלים הצעירים של הנבחרות זכו לשמוע מהכוכבים על ראשית הקריירה שלהם, חשיבות ההתמחות בסוגי רכיבה שונים כגון רכיבת הרים ורכיבת מסלול כדי לייצר יכולות מגוונות שידרשו במהלך מרוצי הכביש.

סאפ וונמרקה וולודרום תל אביב

סאפ וונמרקה בסיפור מרגש. צילום: נועה ארנון, ISN

ריגש במיוחד הכוכב הבלגי סאפ וונמרקה שתיאר את ראשית דרכו בענף. וונמרקה הגיע מבית עני ללא אמצעים. הוא סיפר שאופני התחרות הראשונים שלו היו יותר מבוגרים ממנו, כל זה לא מנע ממנו להפוך ברבות השנים לכוכב במדינתו שם מרוצי אופניים חשובים יותר מכל ספורט אחר. סילבן אדאמס סיכם: “מכל הדברים שקרו לענף האופניים בארץ, שום דבר לא משמח אותי יותר מלראות את הילדים הצעירים מתאמנים פה בתוך הוולודרום, מבחינתי זה הבסיס שממנו יצמח הענף”.

כריס פרום רכיבת מדבר

כריס פרום ברכיבת מדבר. צילום: נועה ארנון, ISN

בייקפאנל בטלגרם, לחצו פה לראות את זה!

מאת: עמית נבון