אם תשאלו רוכבים צעירים מיהו איתמר 180 כנראה שהם יגידו שהוא יוטיובר בתחום האופניים ושהם כבר הספיקו לראות את כל הסרטונים שלו עשרות פעמים. תפסנו את איתמר אהרוני שידוע בשם איתמר 180 ושוחחנו על אופניים, יוטיוב וקהילת הרוכבים הצעירים שנוצרה סביב ערוץ היוטיוב שלו.

כנער צעיר, ספורט הרכיבה על אופניים היה אנונימי בקרב בני נוער וצעירים. מדי פעם היה אפשר לראות נער או נערה על אופני כביש אבל רכיבות סטריט. אורבן ואנדורו היו מאוד בשוליים והיה מאוד קשה בתור נער צעיר למצוא שותפים לרכיבה. היום ניתן לראות בכל פארק ויער עשרות רוכבים צעירים מלאי מרץ וכישרון. ההנגשה שרשתות חברתיות עשו לספורט הרכיבה, קידמה מאוד את הענף בקרב צעירים.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

את השם איתמר 180 שמעתי לראשונה מיעקב השותף הקבוע שלי לרכיבות. הוא סיפר על רוכב BMX וסטריט שמעלה באופן יומיומי סרטונים העוסקים באופניים, ציוד, תרגילים לאימון וכל מה שמסביב. כשחזרתי הביתה חיפשתי ביוטיוב את הערוץ של איתמר וראיתי שם עשרות סרטונים עם תוכן איכותי משולב בהרבה הומור ובלי טיפת התנשאות על רוכבים צעירים. ישר יצרתי קשר עם איתמר לראיון על החיים, האופניים, הרכיבות ולאן הרוחות נושבות בעתיד הקרוב.

איתמר 180

מתי הרכיבה על אופניים הפכה לספורט המרכזי בחייך?
למדתי לרכוב מאוחר יחסית לחברים שלי, אופניים ראשונות קיבלתי בכיתה ה’. תמיד אהבתי את החופש שהאופניים נתנו לי, להגיע למקומות חדשים ולהכיר חברים. את תחום האקסטרים הכרתי קצת אחרי הבר מצווה, ראיתי חבורה של רוכבי הרים בנמל תל אביב. אחד מהם עשה באני הופ על ספסל והמראה הזה, של אופניים שקופצים באוויר פשוט שרט לי את המוח.

כמה זוגות אופניים יש לך? ומה הזוג שעליו אתה רוכב רוב הזמן?
אני מחליף הרבה זוגות, גם כדי לייצר עוד תוכן ולנסות דברים חדשים וגם כי זה ממכר. כרגע יש לי 4 זוגות אחרי הצטמצמות מ-8. מי שמכיר אותי יודע שאני אוהב לגוון ואני מחליף אופניים לעיתים תכופות כדי להתנסות בסגנונות שונים של רכיבה. הפעם בחרתי באופניים מעט עדינים יותר מאופני ההרים הקודמים שלי שהיו בכלל אופני אינדורו אגרסיבים. קניתי Trek Procaliber, הם קצת שונים ממרבית האופניים שהיו לי לפני אבל דאגתי לשמר את הסטייל שלי. למרות שאלה אופני קרוס קאנטרי, שמתי עליהם סטם של אופני אנדורו ופדלים אגרסיבים במיוחד. אז לפחות לשנה הקרובה אלה יהיו האופניים העיקריים שלי.

איך היית מגדיר את סגנון הרכיבה שלך?
בלב שלי אני תמיד רוכב ביאמאקס, גם כשאני רוכב בשטח. פשוט לרכוב ולנסות לקפוץ על כל דבר אפשרי. לא משנה על איזה אופניים ארכוב, המיומנויות והסגנון שרכשתי ברכיבות עם האופני BMX באות לידי ביטוי כל הזמן ובכל מקום שבו אני רוכב.

את ערוץ היוטיוב שלך פתחת בערך לפני שנתיים, איך זה התחיל?
ההחלטה עצמה לפתיחת הערוץ לא הייתה איזשהו רגע מרגש או רלוונטי במיוחד. זה היה הערוץ ה-4 או ה-5 שפתחתי, מבחינתי זה היה עוד ערוץ שאני מעלה אליו סרטונים כדי שאוכל לשלוח לחברים ומשפחה. האירוע שבאמת התחיל את הכל היה היום הראשון לסגר הראשון של הקורונה. ביום אחד כל מדינת ישראל עברה מהעבודה והבית ספר לבית ובנוסף לזה מצאתי את עצמי ללא עבודה. שם הכל התחיל, השילוב של הזמן החופשי שהתפנה לי ביחד עם קהל משתעמם שרק חולם לצאת מהבית.

אפשר להתפרנס מיוטיוב?
בהחלט, ברגע שהערוץ מגיע לגודל מסוים ועומד בתנאים מסוימים, מקבלים כסף מהפרסומות. בנוסף לזה יש עוד כיווני הכנסה רבים כמו אירועים פרטיים, פעילויות קבוצתיות וכו. בנוסף לזה הערוץ קידם אותי מאוד בתור איש קריאטיב שמתמחה ביצירת תוכן ברשת, שזאת העבודה האמיתית שלי היום, והגעתי אליה בעיקר בזכות הפעילות ביוטיוב וטיקטוק.

איך הצלחת ליצור סביבך קהילה גדולה כל כך של רוכבים?
אם אתם מעוניינים להגיע לקהל רחב אתם חייבים לשכוח את כל מה שאתם יודעים על הספורט, מידע טכני הוא לא רלוונטי לצופים שאינם ממוקצעים בתחום. במקום זה תציגו חוויה, אווירה, סיפור, בדיחות.

אם אתם כן מכוונים לערוץ טכני, או ערוץ שמראה בעיקר יכולות ומדבר בשפה של הקהילה, אין עם זה שום בעיה, רק צריך לזכור שזה מצמצם את הקהל. חשוב גם לשתף את הקהל בהגרלות, פעילויות ומפגשים שונים שאני מארגן אחת לתקופה.

מה התכניות שלך להמשך פעילות הערוץ?

כרגע רוב היצירה שלי היא בטיקטוק ובאינסטגרם. ערוץ היוטיוב עדיין פעיל, יש בו כ-300 סרטונים שרובם על אופניים, ובזמן האחרון אני בוחן בו כיוונים נוספים כמו משחקי מחשב של אופניים ועוד. קשה לי להגיד מה יהיה עם הערוץ בעתיד הרחוק, זה עולם שמשתנה מהר, וגם אני בן אדם שמשתנה מהר.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים?
רוכב עם הבן שלי בפארק, נהנה ומטייל. אלו הדברים היחידים שאני יכול לדמיין למרחק כזה.

הסיבה המרכזית שבגללה בחרתי לראיין את איתמר, כי איתמר יצר סביבו קהילה של ממש. מדי כמה חודשים הוא יוזם מפגשים של עשרות ומאות רוכבים מכל הארץ שמגיעים לאזור המרכז כדי לשטוף את הרחובות בגל של רוכבים צעירים מלאי אנרגיות וכישרון. נכון להיום לאיתמר יש למעלה מ-35 אלף מינויים בערוץ היוטיוב שלו ומעל עשרת אלפים עוקבים באינסטגרם, בטיק טוק ובשאר הרשתות החברתיות שבהם הוא מדבר על אופניים וספורט אקסטרימי.

לערוץ היוטיוב של איתמר

מאת: אלעד פריזט

👇👇👇 אגב, אם לא הבחנתם רצינו לבקש – הקוביות האלה פה בתחתית כל כתבה – קל לשתף כתבות באמצעותן: