סדרת מבחני ביגוד החורף ממשיכה, והפעם קיבלתי למבחן שלושה מעילי גשם ורוח לרכיבה. שוב מגלים שלכל מוצר סיפור ואופי משלו, וכל אחד מהמוצרים מתאים לרוכבים אחרים לגמרי זה מזה!

אל תפספסו את מה שמעניין: הכניסו את המייל שלכם לקבלת עדכון שבועי עם הכתבות המעניינות ביותר בארץ על אופניים:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

הייחודי ומפתיע: קראפט 50%

  • דגם: 1901283 Performance Bike Featherlight Jacket Men
  • מחיר: 490 ש”ח
  • שיווק: ING Sports (חנות הדגל של Craft) – הברזל 34, רמת החייל, תל אביב

אומר היצרן: “סדרת הפרפורמנס מיועדת לרוכבים רציניים, שחיים את הספורט, ויש לה פיצ’רים ובדים פונקציונאליים ומבנים וארגונומיה מתקדמים. האוסף הזה מציע יכולת הולכת לחות מצוינת, חופש תנועה והתאמה מושלמת לרכיבה.”

ומשלים היבואן: “דגם 1901283 ג’קט גשם\רוח 50-50 , מעולה לתנאי סתיו\חורף הישראלי , מתקפל לכדור קטן לנשיאה בכיס האחורי ולבישה בעת הצורך.”

קיבלתי בצבע רויאל כחול, XS. למה רויאל כחול? כי זה היה הXS האחרון במלאי (האמת היא שאני מתרשם שזה קורה ב Craft די הרבה – המוצרים במחסן רצים מהר וההשלמות טיפה אטיות, כלומר זה לא המקום למצוא פריט, לישון על זה שבוע ולקנות אחרי כן…).

ולמה XS? זה כנראה פריט ה XS היחיד אצלי בארון וזה קטן בהרבה מהרגיל אצלי. במקסימום אני בד”כ Small, ובהרבה מקרים מדיום. אבל פה, כדי להנות מכל העניין הייחודי של המעיל הזה הייתי צריך את ה XS שיהיה צמוד והדוק כמה שיותר, וזו בהחלט התבררה כמידה הנכונה.

009

ברכיבה:

הפתעת השנה! מדובר במוצר אדיר שאני הולך לטחון אתו לא מעט רכיבות החורף הזה. למעשה, מדובר במוצר שכל כך הפתיע אותי שאני חייב לפרגן לו ברמות נדירות. מדוע? כי כמה כבר יכול להפתיע מעיל רוח\גשם? כבר עברו אצלי לא מעט כאלה לאורך השנים, והם כולם פחות או יותר דומים זה לזה. סוג של ניילון מתנפנף ולא נעים למגע, שטוען לנידוף אבל מספק כיסוי קטן בהרבה להבטחה הזו, ובעיקר נראה גרוע על הגוף.

המוצר הזה מבחינתי מגדיר מחדש את המהות של מעיל רוח: למעשה יוצר קטגוריה חדשה והוא שונה לגמרי מכל המעילים האחרים שניסיתי. קודם כל, בכך שזה מעיל רוח – לא מעיל גשם. הוא מוגדר כ 50% – כלומר לא עמיד ב 100% למים. הוא דקיק וקליל במיוחד – ברמה מורגשת מידית. הוא עד כדי כך דקיק וקליל שהוא נכנס לכיס השימושי האחורי שלו שנתפר במיוחד כדי להקל עליכם לדחוס אותו לתוכו כולל שרוך הידוק, ומתקפל לגודל הפצפון ביותר שנתקלתי בו למעילי רוח\גשם לרכיבה. 

מעילים1

הייחוד שלו ממשיך: בניגוד למעילי רוח אחרים, הוא סטרצ’י באמצעות אזורי בד נמתח. זה לא ניילון שאי אפשר למתוח אלא שילובים של ניילון עם בד אלסטי, וכל זה מאפשר גזרה הדוקה במיוחד, גם בשרוולים- מרענן, מעולה, ופותר את המועקה הכי טיפוסית של מעילי גשם: שרוולים מתנפנפים ורוחב מוגזם, שבא לאפשר לרוכבים בצורות גוף שונות להשתמש בהם. הפעם סוף סוף פתרון שנראה ומרגיש מקצועני ונצמד, גם בשרוולים.

האלסטיות, המשקל הקליל, הדקיקות הזו, והאפשרות לאחסן אותו כשמתחמם, כל אלה הופכים את מעיל נוח במיוחד, הרבה יותר מכל מעיל אחר שראיתי. הוא מאוורר – גם באמצעות פתח לאורך השכמות עם הגנה מעליו, ובכלל – מושלם לישראל.

ביקורת? אי אפשר שמוצר יהיה גם כל כך קליל, דקיק וסטרצ’י וגם עמיד ממש לפגעים חיצוניים, ולאורך זמן. זה לא מבחן ארוך טווח, וקבלו אזהרת ספקולציה – אבל אם הוא יחזיק נפילה בלי להיקרע, או ישמור על צורה איכותית אחרי שימוש אינטנסיבי גם חורף שלישי, אני אופתע. מקווה שזה יקרה.

בשורה תחתונה: אחד המוצרים הטובים ביותר שנתקלתי בהם לאחרונה. הוא ייחודי, ושונה ממעילים שראיתי עד היום- אחלה מוצר לרוכבים רציניים ותחרותיים, שרוצים פתרון רוח (וטפטוף קל) הדוק ולא מתנפנף, ושלא רוצים אפילו טיפה של קור בחלק הראשון של הרכיבה ולא טיפה של משקל בהמשך כשמכניסים את המעיל לאחסון בכיס האחורי.

025

מתקפל לכיס קטן שלא יעיק עליכם אחרי שהתחמם או התייבש ברכיבה

Nalini Aria – מעיל נעים בגזרה לרוכב הממוצע

  • מחיר מבצע: 279 ש”ח.
  • ייבוא: נליני ישראל – רחוב האתגר 2 טירת הכרמל, טלפון: ‏077-6214833 / 054-4261101

Red Label הוא קו מוצרי החובבנים של נליני – לשימוש יומיומי, לוחמי סופ”ש ורכיבה “סוציאלית”. הגזרות ורמת המורכבות של המוצרים בהתאם. אם תרצו אלה מוצרי הכניסה של נליני.

אני באותו גובה ורוחב וכל מעיל במבחן הזה התאים לי במידה אחרת. הפעם המעיל התאים במידה מדיום.

הוא ישב עלי טוב מבחינת אורך ותחושה כללית, אבל הגיזרה היא מעט רחבה למבנה הגוף שלי – דומה שלרוכב הישראלי הממוצע (שאינו שרוך פלטון אירופאי בהכללה בוטה) הגזרה הזו דווקא טובה. אם אתה מסתיר קרס קטנה, או בעל מבנה רחב יותר משלי (175 על 66 ק”ג) זה כנראה יישב עליך דווקא מצוין.

מעילים

המעיל לבן ויפה מאוד – בצבע הזה בעיקר לרכיבת כביש… כמובן שהחלק האחורי ארוך יותר כדי להגן על העכוז כמו במעילים רבים. מה שאין בהרבה מעילים ויש פה הוא פתח אוורור “מקורה” באיזור השכמות מאחור: יש רשת פנימית ומעליה את חומר המעיל שיורד בהגנה מעל שני פתחים שמשחררים לחות ואדים החוצה, אולם נותנים לטיפות לטפטף מעל ההגנה.

איזור הצוורון הוא בעל שכבה כפולה. הוא קליל ומתקפל למידה קטנה בכיס ואם לא קפוא או רטוב אין שום בעיה להתחיל איתו רכיבה, ואחרי החימום לכווצ’ץ ולהכניס לכיס.

התחושה שלו ברכיבה מאוד נעימה (לא כל מעיל מרגיש אותו דבר!) והוא רך וכייפי. השימוש ברוכסן נוח, למעט הצורך לשים לב שהוא לא נתפס ברצועת ההגנה שמתחתיו שיש לה רוחב שמעודד מעט את ההתפסות הזו. הרצועה שומרת שרוח לא תכנס מעד לרוכסן. הפאנלים עדינים, והם אלסטיים יותר מהמעיל סביבם, וכך סוגרים את קצה השרוול על היד, וכן מצמידים את החלק התחתון של המעיל במותניים לגוף.

נקודת ביקורת: אין שום כיס במעיל, לא להכנסתו פנימה לתוך הכיס כדי שיתפוס פחות נפח ולא בשביל להגן על הסלולרי בתנאים רטובים, או לאפשר גישה לבר זמין ליד מושטת מאחורי הגב.

בסה”כ זה מוצר פשוט וטוב, אבל אם אתם רוכבים תחרותיים יותר, תצטרכו את אחת מהגזרות הצמודות יותר של נליני.

007

האטום – מעיל 100% נגד גשם של Craft

  • ג’קט רכיבה הגנת גשם גברים S-1902577-1900.
  • מחיר: 700 ש”ח
  • שיווק: ING Sports (חנות הדגל של Craft) – הברזל 34, רמת החייל, תל אביב

 

תיאור היבואן: “ג’קט גשם\רוח 100% אטימה למים עם אזורי אוורור ייחודיים המאפשרים כניסת אויר נכנס למניעת רטיבות ואדי זיעה במאמץ”.

הפעם, בניגוד למעיל ה 50% שסקרתי למעלה ועלה עלי ב XS בצורה אופטימלית, התאימה לי מידה S, שזה מעניין כי מדובר במידות שונות מאותה חברה. השונות המשמעותית כל כך של המידות בכל סדרת הביגוד שבדקתי מובילה למסקנה שמסוכן לרכוש פריטים כאלה באתרי מסחר אלקטרוני בחו”ל ללא התנסות פיזית במוצר, וללא שאתם באמת יודעים מה המידה שלכם לפריט הספציפי שאתם מעוניינים בו. אם תרכשו בישראל – ING מוסרת: “אנחנו מתחייבים להחלפות ומשלוחים חינם כך שאין בעיה לרכוש אונליין, למדוד ואם לא מתאים – להחזיר.”

הפעם לקחנו צהוב זרחני שהתאים לכפפות ולערדליים של Craft, ויצאנו לקור והגשם.

מעילים2

הגזרה, בניגוד לנליני אריה שהצגתי מעלה, היא גזרה ספורטיבית שמתאימה לרייסרים רזים, או שמחייבת מידה אחת למעלה מזו שרייסר היה לוקח. מבחינתי בתור רוכב עם רגישות אווירודינמית ונטייה תחרותית זה מעולה, כיוון שיש לי בד”כ בעיה עם מעילי גשם מתנפנפים ומאטים ברוח. התחושה ההדוקה מורגשת בעיקר במרכז הגוף (בטן, גב, מותניים, וחזה) אבל הרבה פחות בידיים ובכתפיים.

023

ברכיבה הרגשתי מייד שהמעיל הזה הרבה יותר דומה למעילי גשם שאתם מכירים בתחושה מאשר מעיל ה 50% של קראפט כיוון שאין לו את תחושת האלסטיות ההיא שקיימת במעיל הקל. זה מעיל גשם שמיועד לתנאים קשים בהרבה ובהתאם הניילון שלו יותר עבה.

רמת הגימורים גבוהה מאוד ותומכת במזג אוויר קשה יותר: פס ניילון רחב מתחת לרוכסן ימנע כניסת מים ורוח מהחזית, והוא גם רחב ו”שומר צורה” מספיק בשביל למנוע את התופעה המעצבנת של היתפסותו ברוכסן עצמו, שזה כשלעצמו קנה אותי.

בסופי השרוולים יש סקוצ’ים, לא גומי בלבד כמו המקובל בתחום, ואלה מסייעים לסגור את פתח השרוול בצורה הדוקה יחסית מעל הכפפות – כמו במעילי סערה לא לרכיבה, רמז לייעוד לתנאים הקשים יותר.

המגע באזור הצוואר מרופד ונעים, למרות שהוא נסגר גבוה יחסית ואמור לספק רמת איטום גבוהה. יש שם בד נעים להקלת המגע.

124

הסלולרי ישרוד יותר – רוכסן הכיס האחורי מוגן מתחת רצועת ניילון.

באזור השכמות יש פתח אוורור הבנוי משתי שכבות – פתח שמעליו יש “כיסוי” המאפשר לאדים לצאת מהמעיל אולם לגשם לטפטף מטה והחוצה. מלמעלה ועד לכיס הגדול עם הרוכסן מאחור יש מחזיר אור ועוד כמה כאלה באזורים שונים במעיל.

לבסוף – יש כיס עם רוכסן שאליו אתם דוחסים את המעיל אם הוא גיבוי לגשם שאולי יגיע מאוחר יותר. בהתאם לייעוד לתנאים קשים יותר, אופי הניילון עבה יותר הוא גם מעט כבד יותר ממעיל ה 50% של קראפט ומתכנס לכיס גדול יותר, אבל גם הוא יכנס לכיס חולצת רכיבה אם תכריחו אותו (וימלא אותה לגמרי).

בשורה תחתונה: מדובר באחד ממעילי הגשם הטובים ביותר שנתקלתי בהם לרייסרים, מאחר ובמידה המדויקת הוא לא מתנפנף מדי (לבעלי גזרה צרה), יש לו את הכיס שמקל על דחיסה (ומאפשר גם להחביא בתוכו את הסלולרי אם סיכון הגשם גבוה ברמה שמצדיקה את המעיל הזה אתכם). אין מעיל שיחזיק אתכם יבשים לגמרי רכיבה מלאה, אבל גם אם קיבלתם רבע שעה או חצי שעה יבשה יחסית זה סידור מקובל, ואפשר יהיה להיעלם באיזה תחנת דלק עד יעבור זעם.

031

סיכום המבחן

ראינו פה שלושה מוצרים שונים זה מזה, שמציגים אופציות לתנאי מזג אוויר שונים, ולרוכבים שונים:

מעיל 50% של קראפט הוא השימושי ביותר מכל השלושה לרוכב הישראלי. הוא המנצח העיקרי במבחן הזה מבחינתי: הוא כל כך מוצלח, גמיש, הדוק, נוח, שהוא מהווה אלטרנטיבה חדשה לגישת הווסט בלבד – מגן רוח מחמם לתחילת רכיבה, שנדחס לכיס כל כך קטן ולא מעיק, שאין הרבה מה להתלבט אם לקחת אותו כשקריר בבוקר או מטפטף קלות. גשם רציני הוא בהחלט לא יעצור, וזו גם לא המטרה שלו.

המעיל של נליני הוא מעיל גשם פשוט יחסית, נעים במיוחד למגע, ללא כיס אחורי ועם גזרה רחבה שמתאימה לרוכבי הישראלי הממוצע. יצרני ביגוד הקסטום לקבוצות החובבנים שיש פה בארץ כבר סיפרו לי שיש העדפה חד משמעית בישראל לביגוד מעט פחות צמוד, והנליני הזה הוא השלמה לצורך הזה.

מעיל ה 100% של קראפט מעולה למזג אוויר גרוע יותר, ומתאים גם לרוכבים תחרותיים היות ויש לו גזרה הדוקה יחסית שמפחיתה את הבעיה הטיפוסית של מעילי גשם שהם מתנפנפים מטבעם. הוא עתיר פיצ’רים, איכותי, ומחירו בהתאם.

בכל שלושת המוצרים – כשרוכבים עמם הבעיה בגשם עוברת די מהר לאיזור המכנסיים ופחות לאיזור חלק הגוף העליון – ולשם כך יש פתרונות אחרים לחברות השונות.