רבים מכירים כבר את המסלול הקלאסי, היפהפה באיזור גבעת עדה, דרך בא”ח גולני לעליה של ג’וערה. זה האיזור לרכיבת כביש מעמק חפר וסביבת חוף כרמל, המחבר לכרמל הגבוה מצפון. הפעם בדרך לג’וערה עשינו קצת אקספלוריישן אל יער הקיבוצים וגילינו פנינת אספלט שאתם חייבים להכנס אליה. 

מאת: גיא חלמיש

המסלול השלם

הקלאסיקה של האיזור מתחילה בד”כ בתחנת הדלק של גבעת עדה. אנחנו חונים שם ונהנים בסיום מקפה ומאפה טעים במאפיה שבמקום. יוצאים לכיוון ההקפה של עמיקם כדי לייצר קצת מרחק ונהנים מהאיזור היפהפה, עם ההרים, הגפנים, והאווירה הטוסקנית. משם לוקחים מזרחה לכיוון ב”אח גולני, מקיפים אותו ונהנים מחיבור נדיר ומדהים ביופיו אל איזור קיבוץ דליה וממנו לג’וערה ומשמר העמק. יורדים ועולים חזרה ואז חוזרים לקפה:

הכניסה שמכניסה פלפל נוסף

אחרי מאות פעמים שהיינו במסלול הזה, שהוא מסלול משמעותי ומרכזי באיזור המרכז – צפון מישור החוף, רצינו קצת גיוון. ניצלנו את הרקע שלנו באופני הרים וההיכרות עם סביבת ג’וערה עצמה והבאנו לפה כמה כבישונים לעוד תוספת קטנה למסלול:

על הכביש לג’וערה ממש אחרי תחילת הירידה למטה, לוקחים ימינה

פחות רוכבים מכירים, את הכניסה הסלולה היפהפייה והמומלצת אל אנדרטת הקיבוצים. זו יציאה של כ 12 ק”מ שאינה מעגלית (6 הלוך ו 6 חזור) שמוציאה אתכם מהעליה של ג’וערה לאנדרטה דרך כביש סלול נופי ו”קטן” שמתחבא לו ביער של איזור משמר העמק.

כביש סלול קטן ומגניב

הגובה המצטבר שתאספו בכניסה הזו בנפרד מהמסלול כולו הוא כ 300 מטרים, וזו יופי של הצטברות שכדאי להוסיף לעליה של ג’וערה.

ההתחלה מטעה- קטע קצר של עפר (כמה מטרים בודדים) ואז מתחיל האספלט. לא להתרגש, ולא, אין צורך להרים את אופני הכביש כשאתם עוברים שם.

בא"ח גולני

הטעיית האויב – הכניסה אינה סלולה (50 מ’)

עוד היבט שיש לשים לב אליו הוא כ 3 מעברי בקר אגרסיביים, שכדאי להאט בהם ולהזהר. מי שיחלוף שם מהר ואגרסיבי מדי יסתכן בפנצ’ר.

חלקים מהמסלול אפילו מוצלים

יש הרבה פניות, והרבה זוויות- זה כביש קטן ומגניב, והוא מספק הרבה עניין. שימו לב לפניות, הן די עיוורות, ורכב מזדמן שנכנס לשם (ונכנסים פה ושם מטיילים, ורוכבי שטח שמתחילים את הרכיבה בהמשכו) לא יצפה לפלטון או רוכבים בד”כ.

שווה להכנס

יש “קירות” קטנים פה ושם וזה יופי של רכיבה. במיוחד כיף בקיץ, שכן כמו ג’וערה עצמה- חלקים ניכרים מהמקטע הזה מוצלים וקרירים יותר מהסביבה החשופה.

כמו באיטליה

הסיום הוא באנדרטה. זה מקטע של הלוך ושוב, ואחרי שהגענו לפה וחלקנו כבוד למקום, נסוב לאחור ונחזור באותה הדרך בה הגענו לפה.

שאר המסלול הוא קלאסיקה- יוצאים מהקפה של המאפיה בסונול גבעת עדה, ומסיימים בו מובן בחברותה. בדרך מקיפים את ההקפה של עמיקם ועוברים בבא”ח גולני.

בקפה של גבעת עדה

 

להורדת קובץ הניווט של הרכיבה כולה (מגבעת עדה, דרך בא”ח גולני לכניסה ליער הקיבוצים וחזרה עם השלמת ההקפה של עמיקם) לחצו על הכפתור:

להורדת הקובץ
אהבתם? הצטרפו לבייקפאנל בטלגרם: https://t.me/RUNPANEL