כמות האופציות לרכיבה מאלון הגליל גדולה, אבל אל סינגל קרית אתא הוא בד”כ לא אחת הבחירות הראשונות משם. קבלו מסלול שמשלב דרך נוף יפהפיה, ואת אחד הסינגלים הטובים והארוכים שיש לאזור להציע. 

שינוי בהרגלי הרכיבה: לא רק סינגלים

בעבר היינו מגיעים לפה לאלון הגליל עם רעב לרכוב אך ורק בסינגלים. אפשר למלא מעל 100 ק”מ של סינגלים מבלי לחזור על אותו ברם פעמיים. אז רכבנו עוד ועוד בריש לקיש, שמשית, הושעיה, הסוללים, הרדוף ואלון הגליל עצמו. עבודה ללא הפסקה, ותראו לי אחד שלא נגרר בסינגלים לתת ריכוז מקסימלי במהירויות גבוהות. סינגל קרית אתא

התבגרנו. לרכיבה טובה היות יש פרופיל אחר בעינינו היום: כן אנחנו עדיין נהנים בסינגלים, אבל רוצים שילוב של מקטעי נוף שאפשר להרים בהם את הראש. אנחנו רוצים גם לחוש את הסביבה והמקום טוב יותר. אנחנו רוצים לשלב צבירת קילומטרים ואימון נפח לצד רכיבה הדורשת ריכוז ודיוק בקווים. אנחנו רוצים גם וגם ומשלבים מקטעים שבהם אפשר לרכוב צד לצד, לדבר, להשלים פערים עם החברים בשיחה. אנחנו רוצים גם מקטעי אטרף וגם מקטעי רכיבה רגועה בשישי-שבת של פריחה מדהימה.

 ערוץ בייקפאנל ב Whatsapp – נשלח לך את הכתבות:
בייקפאנל ווטסאפ

סינגל

המסלול בתקציר: 

  • מרחק: 34 ק”מ 
  • גובה מצטבר: 612 מ׳
  • זמן רכיבה: כשעתיים נטו, יותר ברוטו.
  • נקודת התחלה וסיום: מרכז שטח אלון הגליל
  • מרכיבים עיקריים: דרך נוף אלון הגליל לכיוון סינגל קרית אתא, סינגל אלון הגליל, סינגל הרדוף.
  • איפה אוכלים אחרי כן: אנחנו קפצנו לזרזיר- למתחם חנויות הריצה/אופניים/אאוטדור ואכלנו ליד. אפשר גם להעביר תקציב לקניות בעסקים המקומיים המוצלחים האלה. 
  • להורדת קובץ המסלול לחצו פה.

קרית אתא

ההתחלה בדרך נוף סלולה לפרקים

יוצאים ממרכז השטח ולוקחים מייד ימינה לדרך הנוף הצמודה. בהתחלה, זה נראה כמו פיצוח מדהים גם לרכיבת כביש אבל אחרי זה מגלים שיש די הרבה מקטעי גראבל. אז זה פיצוח לגראבל. 

דרך הנוף הזו יפהפיה, וחוץ מזה שהיא עוברת לכורכר לפעמים, היא מפנקת בפניות חדות, קירות קטנים ואכזריים לפידול בעמידה. גם בה צריך ריכוז די גבוה, וזכרו שיש פה מטיילים שיכולים להיכנס עם מכוניות, אז לשים לב. סינגל

מפה

סינגל קרית אתא

בגלל שהוא קצת מרוחק מאלון הגליל גיאחה עוד לא ביקר בו. להגיע במיוחד מהמרכז רק עבורו זה נראה קצר מדי, ואיכשהו בכל פעם הוא נפסל ועברנו לאופציות האחרות. טעות. זהו אחד הסינגלים הטובים שיש פה בסביבה והוא מתאפיין במגוון קטעים מעולה. סינגל קרית אתא

האופי הכללי שלו הוא לולאה מאורכת ממזרח למערב. הוא ייחודי במרקם של הסינגלים בסביבה הזו היות ובקטעים מסוימים ממנו משקיף מישור החוף הצפוני. הסינגלים האחרים נמצאים בסביבה גלילית קלאסית בלבד ופה יש תחושה קצת שונה. הוא בנוי מדהים, כייפי מאוד. הוא משלב מקטעים של זרימה ללא פניות קיצוניות מדי מה שמאפשר לשמור על מומנטום “צ’יינלס” ולטוס אותו בשמחה. יש מקטעים של סיבובים וברמים יותר ברורים ויש מקטע אחד של סלאלום ענק באובדן גובה כייפי במיוחד.

פרופיל הגובה הכללי שלו הוא מתון והוא מסוג הסינגלים שאפשר לקחת באיזי יחסית ואין בו עליות קיצוניות מדי. מצד שני העליות האלה מאפשרות טיסה מהירה וזורמת מאוד עם אופניים חשמליים, או במצב רוח אנאירובי עם אופניים רגילים. סינגל קרית אתא

וריאציות על המסלול 

אפשר לנסוע ישר לנקודת כניסה לסינגל קרית אתא ולעשות רק אותו. יש לו שלוש נקודות כניסה- מהצד המזרחי, המערבי, והצפוני.
הכניסה מהצד המזרחי היא מבית העלמין של היישוב עדי, שם ניתן למצוא גם את השלט הרגיל של קק”ל עם המפה והנתונים לגבי הסינגל.
הכניסה מהצד המערבי נמצאת בקצה שכונת גבעת רם של קרית אתא, ממש צמוד למעבר שמתחת לכביש- 70. הכניסה הצפונית היא כנראה הפחות פופולרית מגיעה בסיום הירידה מכיוון שפרעם. פחות מומלצת הכניסה הזו מבחינת הגעה עם רכב כי אין ממש אזור חניה מוסדר. 

כל הדרך עד לסינגל קרית אתא או חזרה ממנו אפשר לשחק באופן די חופשי על הוספת מקטעים מתוך סינגל אלון הגליל במקום חלק מדרכי 4*4 שרכבנו בהן, וכך גם מתוך הרדוף/לולאה צפונית של סינגל אלון הגליל.

בחזרה שילבנו מקטעים כאלה מאלון הגליל והרדוף, בתוך מרבדים יפהפיים של פריחה:קרית אתא

המסלול הזה התמקד אמנם בדרך הנוף ובסינגל קרית אתא אבל בין שתי הנקודות ישנה אטרקציה נוספת כמו הטיילת החדשה שנסללה לאורך נחל ציפורי שמתחילה מתחת לאלון הגליל ומגיעה עד תחנת הנזירים. הטיילת עוברת מתחת לכניסה המזרחית לסינגל קרית אתא כאשר המסלול הזה מאפשר עצירת התרעננות בבריכת הסוסים.
את הטיילת אפשר לנצל גם לטיול משפחתי רגוע עם הילדים.

אהבתם את ההמלצה? קבלו מאיתנו עוד ברישום לניוזלטר: 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים
שתפו לחברים רוכבים באמצעות הכפתורים המלבניים האלה פה למטה: