אנחנו מתחילים להרגיש בנוח למראה החשמליים שצצים בכל מקום. עם צמיחת התופעה רואים גם התפתחות טכנולוגית בהתאם, והאופניים שנכנסו למבחן מציגים התבגרות מסוימת של הענף. זהו לא המבחן המלא אלא סקירת העובדות – והסרט בבייקפאנל TV, לעשות לכם תיאבון לקראת המבחן והמסקנות שיפורסמו בקרוב. בינתיים, לחצו: Play!

ל KTM האוסטרית מגוון דגמים בסקטור החשמלי. הדגם שנכנס למבחן שייך לאחת השכבות היוקרתיות ברמות האיבזור והגימור. החברה מביאה בשורה ב2019 כאשר כל דגמי הש”מ מקבלים שילוב נקי של הסוללה בצינור התחתון. במקרה שלנו מדובר בסוללה אנרגטית עם 500Wh (וואט×שעה), כמעט כמו בסוללות החיצוניות המובילות שרובן בעלות 600Wh.

מונסטר בייק

מה שמיוחד בדגם ה272 הוא הקומבינציה בין גלגל קדמי בקוטר 29″  וגלגל אחורי 27.5+, או Dimmix לפי חברת KTM. הרעיון הוא גלגל קדמי גדול בשביל דריסת מכשול ויציבות, בשילוב עם שיכוך ואחיזה של גלגל פלוס בשרני מאחור. השיטה לקוחה מעולם האופנועים והיא קיימת גם בדגמי e-bike של יצרנים נוספים כמו למשל Fantic. המראה שמתקבל מעט מוזר. על הביצועים: נדווח בהמשך במבחן המלא.

המפרט החשמלי

דגם המבחן שלנו מקבל מנוע בוש מדגם performance line cx, בעל הספק של 250W ומומנט מירבי של 75Nm. מדובר בדגם עם התנהגות משופרת ביחס לדגמים שבחנו בעבר, בעיקר בשילוב חלק של פעולת העזר. למנוע משודכים מסך lcd גדול ומרכזי (מחובר לסטם) ושלט קטן ביד שמאל, שניהם מדגם Intuvia.

צג גדול ונוח

שילדה

שלדת אלומיניום בעלת מתלה ציר יחיד-4 זרועות, עם בולם שחוצה את צינור הכיסא וחשוף לגלגל האחורי. לכן כמתבקש, הבולם האחורי מצויד במגן בוץ ייעודי מפלסטיק, כחלק מהשלדה.

השילדה בעלת משולש אחורי ארוך וגיאומטריית all-mountain. לשמחתי, היבואן מחזיק אופני מבחן במידה xl גדול באמת, זהו מקרה נדיר בישראל.

המשולש האחורי ארוך, והקוקפיט ארוך ומתאים לטיולים ורכיבות נוחות. הסטם באורך 100 מ”מ כדי להתאים למסך הגדול. מרכז הכובד גבוה יחסית ותנוחת הישיבה זקופה. מאחר והסוללה אינטגרלית, יש מקום לבקבוק ואפילו לבקבוק גדול על השלדה.

מגן בוץ אינטגרלי שומר על הבולם

על המפרט

מערכת ההינע מבוססת XT 1×11, בולמי fox ברמת performance, ברקס Zee מאת שימנו, גלגלי DT1900, מוט אוכף חיווט חיצוני (חיבור של הכבל לחלק הקבוע במוט הוא חצי נחמה), KS עם שלט מקורי של KTM.

במפרט הזה הMacina Kapoho מתומחרים בכ27,500 ש”ח ומתחרים בדגמי הקצה של מרידה, ובדגמי הביניים של ספשלייזד.

KTM חשמליים

נתראה במבחן- בקרוב בבייקפאנל!

השאלה העיקרית לכתבת המבחן תהיה למי מיועדים אופניים כאלה. כאשר לראייתי החשמליים נוגעים במיוחד בקהלי שני הקצוות: מצד אחד רוכבי הקצה, שמחפשים כלי ליעילות ואימון טכני אינטנסיבי. מצד שני אלה שרוצים לקחת את הרכיבה שלהם קצת יותר בקלות, כטיול, ומחפשים כלי שיאפשר להם להגיע רחוק יותר, וביתר נוחות.

בקרוב המבחן המלא, ובו תשובות לשאלות החשובות, וכמו תמיד גם הביקורת. עקבו אחרינו ולא תפספסו.

אל כל כתבות האופניים החשמליים לחצו פה

מאת: חן גרומן
צילום: גיאחה