“אני מוכן, יש מהירות, יש רגליים עכשיו רק צריך שהמיקום לקראת המאוץ יסתדר ואני חושב שאפשר להגיע להישג היסטורי” כך השיב איתמר אינהורן אלוף ישראל ברכיבת כביש לגבי המטרות בטור הספרדי “LA VUELTA” שיצא לדרך ביום שישי הקרוב 19.8.22 

הזדמנות מעולה להישג היסטורי לענף האופניים הישראלי

אינהורן מתראיין לפאנל כשהוא כבר נמצא בהולנד משם יצא לדרך הטור הספרדי ביום שישי. התוצאות הטובות של הספורטאים הישראלים באליפות אירופה באתלטיקה ובבריכה, בהחלט מייצרים ציפיות מענף האופניים. אינהורן התחרה בעצמו יחד עם הרוכב יובל בן משה מוקדם יותר השבוע באליפות אירופה שם סיים במקום ה 13, התוצאה הטובה ביותר של רוכב ישראלי במרוץ. לצד איתמר יזנק גם עומר גולדשטין שהחמיץ את הטור דה פראנס ברגע האחרון בשל חשיפה לחולה קורונה. עומר נמצא בכושר טוב ושואף לנצח בשלב מתוך בריחה. אינהורן סיפר בראיון “דיברנו על זה כמובן ברכיבות האימון פה, יש לנו הזדמנות גדולה, אני מאד אשמח לראות את עומר משיג תוצאה טובה בשלב שמתאים לו, כמו שאני מקווה שאני אצליח”. 

 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

הקבוצה הישראלית מוכרחה להשיג נקודות דרוג 

הטור הספרדי “LA VUELTA” יוזנק הפעם מהולנד לשלושה שלבי פתיחה, משם יעבור המרוץ חזרה לספרד וימשך עד ל 11.9. בטור הספרדי יהיו 21 שלבים, רובם במישורים ובהרים של חצי האי האיברי. בחרנו לכנס את הפרשנים ולהתמקד במטרות של קבוצת ישראל פרמיירטקIsrael-Premier Tech”. הקבוצה מגיעה למרוץ עם ציפיות גדולות אחרי הטור הצרפתי המוצלח. לקבוצה מטרות מגוונות הכוללות התמודדות על הדרוג הכללי עם מייקל וודס וניצחונות בשלבים של רוכבים כמו דארל אימפי, אלסנדרו דה מרקי, פאט בווין וצמד הישראלים עומר ואיתמר. המטרות השונות יפגעו באפשרות לסיוע מלא במאוצים עבור איתמר, למרות זאת אינהורן לא מחפש תרוצים ונשמע נחוש “הקבוצה תעבוד בשבילי במידת האפשר, אני בכל מקרה סומך על עצמי ויודע להסתדר. הרמה תמיד מאד גבוהה ומי שמגיע יבוא לנצח.

 

יש שבעה או שמונה שלבים שאולי יגיעו למאוץ ויש שם הזדמנות גדולה להלחם על ניצחון”. הקבוצה נמצאת כרגע מתחת לקו האדום בטבלה ומוכרחה להשיג ניקוד כדי לשרוד בסבב העולמי גם בשנה הבאה. במסיבת העיתונאים, רוכבי הקבוצה נשאלו לא פעם על ההשפעה של מאבק ההשרדות בדרג הבכיר על ההכנה למרוץ “אנחנו רוכבים תחרותיים ורוצים לנצח מרוצי אופניים, זאת המטרה ואם נעשה זאת נצבור את הניקוד הנדרש לשפר את המיקום בטבלה” כך ציין הרוכב הבכיר בקבוצה מייק וודס. הפרשנים התייחסו בהרחבה לנושא ועל המהלכים שיבוצעו ע”י הקבוצות בסכנת הדחה.

 

מי יכול למנוע מרוגליץ’ את הניצחון הרביעי ברציפות

נדמה שלגבי הרוכבים הבכירים יש סימן שאלה לגבי הכושר בו הם נמצאים לקראת התחרות. רוגליץ׳ נטש את הטור הצרפתי פצוע וחבול, אם הצליח להחלים ולחזור לכושר, הוא המועמד המוביל לניצחון רביעי ברציפות, הישג חסר תקדים. רוברטו הארס הוא הרוכב היחיד שניצח את הטור הספרדי 4 פעמים לא רצופות בראשית שנות האלפיים. הבלגי הצעיר רמקו אוונפול מכוון גם הוא לניצחון ונמצא בכושר אדיר, נקודת התורפה אצלו נמצאת במרכיב הניסיון הדל שעלול להפוך קריטי בשבוע השלישי.

מועמדים נוספים הם סיימון ייטס מנצח 2018, ג’אי הינדלי מנצח הג’ירו האחרון וריצ’ראד כראפס סגנו של הינדלי מהג’ירו. אולי בכלל נזכה לראות סוס שחור ומפתיע בדמותו של ג’וואו אלמיידה או מייקל לאנדה הבלתי נגמר. הפרשנים התקשו להעריך את הצפוי במאבקי הדרוג הכללי, אבל לא וויתרנו והצלחנו לקבל תחזית.

LA VUELTA

עומר גולשטיין יחפש ניצחון בשלב הררי, צילום: נועה ארנון IPT

מאת: עמית נבון
תמונות: נועה ארנון, IPT