רגע לפני שתשומת הלב עוברת לאיטליה ולטורים הגדולים, ביום ראשון הקרוב נזכה לקרב אדיר בארדנים בין מי שנחשב לרוכב הטוב בעולם טדאי פוגאצ’ר לבין אלוף העולם המכהן רמקו אוונפול. המונומנט הכי וותיק ליאז-בסטון-ליאז יתקיים בפעם ה 109. כל הפרטים בפאנל.

לחצו פה להצטרף לערוץ הווטסאפ של BIKEPANEL!
קבוצה שקטה עם 2-3 הודעות בשבוע ותוכן מעולה:
בייקפאנל ווטסאפ

פוג ינסה להשלים את רצף הזהב 

ליאז בסטון ליאז “LBL” מכונה גם “הזקנה” מאחר וזהו המרוץ הוותיק ביותר בסבב שהחל בשנת 1892. ביום ראשון הקרוב, זו תהיה הפעם ה 109. במהלך ההיסטוריה הארוכה אגדות רכיבה הפכו למנצחים סדרתיים של הגברת הזקנה. אדי מרקס הוא שיאן הניצחונות במרוץ עם חמישה, אחריו ברשימת האגדות נמצא אלחנדרו ולוורדה שניצח ארבע פעמים והיה על דוכן המנצחים עוד שלוש פעמים. מורנו ארגנטין ניצח גם כן ארבע פעמים. לאחר פרישתו של ולוורדה בסוף 2022 אין בדבוקה כיום רוכב עם יותר מניצחון בודד. הפעם השלמה לצמד ניצחונות הפכה ליוקרתית במיוחד.

ביום רביעי פוגאצ’ר ניצח במרוץ “הפלאש וולון” ובתחילת השבוע ניצח גם את האמסטל גולד. אם נותר לו כוח ברגליים לנצח את LBL בפעם השניה הוא יצליח לשחזר את הרצף המלא של הארדנים לראשונה מאז שפיליפ ג’ילברט עשה זאת באותו אביב חלומי של 2011. ניצחון כזה גם יעלה את מספר הניצחונות שלו במונומנטים לחמישה, הגדול ביותר בין הרוכבים הפעילים.

פוג מנצח את הפלאש ביום רביעי על הקיר המפורסם “Mur de Huy

רמקו מגיע להציל את הכבוד של קוויקסטפ ובלגיה כולה

אלוף העולם המכהן רמקו אוונפול התכונן לג’ירו בשבועות האחרונים, אבל הוזעק ממחנה הגובה כדי לנסות להגן על תוארו מאשתקד. קבוצתו קוויקסטפ “Soudal-Quick Step” סבלה מתוצאות איומות בקלאסיקות האביב שגרמה למנהל הקבוצה הוותיק פאטריק לפאבר לרטון באמצעי התקשורת על ביצועי הרוכבים. בניגוד לענפי ספורט מוכרים יותר, בענף האופניים המנהל אינו משלם את מחיר הכשלון והאשמה מוטלת על כתפיהם הצנומות של הרוכבים.

רמקו פתח את העונה מצויין והוא מכוון לניצחון בדרוג הכללי בג’ירו בחודש הבא. קרב הראש בראש מול פוג על המסלול ב LBL אמור להתאים בדיוק ליכולותיו. לעזרתו חוזר מפציעה הכוכב הצרפתי ג’וליאן אלאפיליפ שיכול להוות מוביל נוסף מצד קוויקסטפ. בשנה שעברה קבוצת הפאר הבלגית הגיעה חבולה וחבוטה למרוץ הסיום בבית והצליחה להציל את עונת הקלאסיקות. על המשוכה הפעם עומד פוג האיום וכדי לעבור אותה הם ידרשו לביצוע שיא.

מרוץ LBL

פרופיל המרוץ מתוך האתר הרשמי

נקודות המפתח במרוץ

המרוץ בן ה 258 הק”מ משופע בגבעות ארוכות ותלולות ומציב בפני הרוכבים אתגר ארוך וממושך שדורש יכולות טיפוס והתאוששות ברמת קצה. הצצה ברשימת מנצחי העבר מצביעה על נוכחות בולטת של מנצחי טורים גדולים. הגבעה האיקונית ביותר עליה מבוצעים מהלכים מגיעה כ 30 ק”מ לסיום: Côte de La Redoute, באורך של 2 ק”מ, שיפוע ממוצע של 8.9% עם מקטעים של למעלה מ-20%. אחריה בק”מ ה 244 וממש בפאתי ליאז מגיעה עוד גבעה מכריעה ה Côte de la Roche-aux-Faucons באורך של 1.3 ק”מ בשיפוע של 10.5%. 

התסריט הסביר יהיה התקפות של פוג ורמקו על הגבעות בסיום והתמודדות ראש בראש. יתכן ופוג יהיה מרוצה ממאוץ סיום מול רמקו בשל יכולות המאוץ העדיפות. מצד שני, לנוכחות של אלאפיליפ בפער סביר יכולה להיות השפעה טקטית שתאפשר לרמקו “לשבת” בזמן שפוג “עובד”. רמקו אמור להיות טרי יותר, לנסות לברוח מרחוק ולנצל את יכולות השענות המעולות. פוג ידרש לערנות רבה כדי למנוע הפיכה של המרוץ לנג”ש אישי אחרי חימום של 250 ק”מ.

ארדנים

רמקו חוגג את הניצחון ב 2022, צילום: גוטיה דמובו A.S.O

מייק וודס יוביל את קבוצת ישראל פרמייר טק  

את קבוצת ישראל פרמייר טק יוביל מייק וודס שחוזר לכושר והצליח לסיים במקום הרביעי בפלאש מוקדם יותר השבוע. הקנדי אוהב את העליות וינסה להתברג בחבורת החוד ברגעי ההכרעה. לצידו ירכוב גם דילן טיונס הבלגי שחוזר להתחרות. מוהוריץ מבחריין

זמני המרוץ: יום ראשון 23.4.23 –  זינוק 11:00, סיום משוער 18:00, שידור החל ב 14:30 ביורוספורט. שידור רשת למי שאין יורוספורט פה

מאת: עמית נבון
צילום: גוטיה דמובו A.S.O, נועה ארנון ספרינט סייקלינג IPT
אם אהבת את התוכן שלנו, שתף אותו לקבוצות הווטסאפ והפייסבוק שלך – הנה פה במלבנים האלה: