אני שונא להתארגן לרכיבה. תמיד אני שוכח משהו, ושונא עוד יותר לקחת איתי דברים על האופניים ובטח בכיסים. ולכן השיטה של מולטיטול לאופניים שנחה בתוך הכידון עד ליום פקודה זה הפתרון החביב עלי, אף פעם היא לא יוצאת משם. לרכב עם להרגיש בלי. הערכת תולעים כבר מזמן שם והרעיון שגם המולטיטול יהיה שם נשמע לי מושלם. 

ביקרתם כבר בערוץ הטלגרם שלנו?

את Lezyne כבר לא צריך להציג, מי שנכנסה לישראל לפני כמה שנים כחברה עם השם המצחיק שפשוט אי אפשר לכתוב בעברית הפכה להיות כמעט שם נרדף לאבזרי אופניים. שילוב של תמחור סביר מוצרים איכותיים, ויבואן רציני זו נוסחה מנצחת. 

 • מוצר: ערכת כלים לכידון Lezyne Tool Insert Kit
 • משקל: 54-90 גרם (תלוי באורך)
 • מפתחות אלן (גירסה ארוכה): 2, 3, 4, 5, 6, 8,10 מ”מ
 • מפתחות כוכב: T10, T25, T30
 • מברג פיליפס
 • מחיר: 190-250 ש”ח (יש 3 מידות אורך, כל מידה מחיר אחר. במבחן – הארוכה ב250)
 • לקנית המוצר באתר CTC 

מולטיטול לאופניים Lezyne

עיצוב

במבט ראשון זה בכלל לא נראה כמו מולטיטול. כל כך התרגלתי למראה האולר השוויצרי שצורת הגליל נראית לי מוזרה, אבל אין ממש דרך אחרת להכניס משהו לתוך הכידון נכון? הכלי בנוי בצורה של גליל עם מסילות, בתוך המסילות מסתתרים ראשי המברגים והאלנים. הם יושבים שם ומוחזקים עם מגנט.

המולטיטול מגיע עם סט גומיות בכמה אפשרויות רוחב וככה הוא יושב מצוין בכל כידון אופני שטח, אפשר גם לשחק קצת עם הגומיות כדי לוודא שהמולטיטול נכנס ויוצא בקלות, אבל לא זז ומשמיע רעשים בתוך הכידון. מבחינת נראות על האופניים אין פה הרבה מה להגיד, רק הקצה מעוטר בלוגו החברה נראה בקצה הכידון וצריך להיות חד עין כדי להבין שזה לא חלק מהגריפ. 

התוכן הטוב בישראל על אופניים:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

הערכה

המולטיטול מגיע בשלושה אורכים שונים שההבדל בינהם הוא במשקל כמובן, במגוון המברגים, ובמחיר. הגדול הקטן ביותר בארוך 80 ממ אמור להתאים גם לכידון דרופ (לא נבדק), ושני הגדולים מתאימים רק לכידון שטוח. 

כולם מגיעים כאמור עם סט גומיות להתאמה טובה יותר לדימטר הפנימי של הכידון. 

אני קבלתי את המולטיטול הגדול שאורוכו 129 מ״מ והוא כולל מפתחות אלן מגודל 2 ועד גודל 10 (אין מפתח 9), מפתח כוכב T10 T25 T30 ומברג פיליפס. זו למעשה ערכת מברגים אין פה כלי שרשרת מסוג כל שהוא.

מולטיטול מוסתר בכידון

איך המולטיטול לאופניים מרגיש בפועל

המולטיטול עשוי אלומינים ומרגיש איכותי ועמיד, המערכת עובדת ככה שראשי המברגים נכנסים עם מגנט אל קצה המולטיטול שיכול להתכוון לכל הצדדים. השיטה הזו יוצרת כלי שיכול להגיע כמעט לכל מקום ועם מגוון זוויות, תוך שהוא מאפשר מומנט טוב גם לפתיחה של ברגים עקשנים למדי. למעשה זה נוח הרבה יותר מאשר בתצורת האוולר שם הרבה פעמים המומנט ואפשרויות הגישה למקומות קשים זו בעיה. 

כשקבלתי את הכלי בהתחלה מעט התקשתי להכניס ולהוציא אותו, החלפת הגומיה לגמרי פתרה את זה, וגם בבית וגם בשטח ההוצאה והחזרה של הכלי הייתה מהירה ונוחה. המקום שבו מעט יותר התקשתי היה הוצאה של ראשי הברגים מן המסילות שלהם, זה דרש כמה תמרונים קטנים אבל בסוף זה יוצא. במתח שבין לאבד חלקים בשטח לבין הוצאה קצת יותר קשה של החלקים אני לגמרי מוכן לעבוד קצת יותר קשה ולהיות בטוח שכלום לא נופל. 

מולטיטול שנכנס לכידון

שורה תחתונה:

המולטיטול לאופניים של Lezyne הוא פתרון מצוין באיכות גבוהה, ועם הנדסת מוצר טובה מאוד. לטיולי בייקפאקינג או למסלולים לעומק המדבר אני יוצא תמיד עם מוטליטול שכולל כלי שרשרת וחוליות נוספות, כאן אין פתרון לסוגיה הזו, ולקחת שני כלים זה כבר לא ממש הגיוני. לעומת זאת לרכיבות אופניים סטנדרטיות ביער או במסלולים פחות מרוחקים זה פתרון מעולה. 

יתרונות:

 • מאפשר התאמה טובה מאוד לכידון בעזרת הגומיות
 • חומרים איכותיים והנדסת מוצר מצויינת
 • קל משקל ואינו מורגש בכלל לאורך הרכיבה

חסרונות:

 • לא כולל כפות או כלי שרשרת
 • יקר יחסית

לחצו כאן למעבר לסקירות מולטיטולים נוספים