אתה עובד כל כך חזק באימונים, קם מוקדם, משקיע, מגיע ראשון לאימוני קבוצה, רוכב ומתאמן גם לבד, מגיע לכושר שיא… מוכן לאליפות ישראל! בבוקר מגיע לזינוק, הקפה ראשונה, שניה, שלישית… אתה בין המובילים, חצי כבר מאחוריך… חוסר זהירות מצד חבר בקבוצת הבריחה, נגיעה בגלגל האחורי. נגמרה לך התחרות, נגמרה לך עונה.

מאת: מקס ביכובסקי

כל מה שעבדת בשבילו, כל מה שחלמת, נמחק. טוב, לפחות הספקת לרכב 30 קילומטרים. בג’ודו, לדוגמא, אתה עובד 4 שנים כדי להגיע לאולימפיאדה. חוסר תשומת לב של שניה בדיוק ואתה גומר את החלום שלך באותה שניה. לא הספקת אפילו להבין איפה אתה, בום נגמר. מול דוגמא זו, הנפילה באמצע תחרות אופניים לא נשמעת הכי רע שיכול להיות.


לחצו פה לבייקפאנל בטלגרם!


מספרים לי שאופניים זה ספורט סופר קבוצתי, אז איזו קבוצה היתה אלופת ישראל ב 2016? או ב 2014? רוכב מנצל את חברי קבוצתו, מנצל שאר רוכבים במרוץ ומי שיודע לנצל הכי טוב וגם הכי זריז ב 20 שניות אחרונות, זוכה בתואר אלוף. אבל הכתבה לא על זה.

חשבו על ליגת אופניים

קחו כדורגל. לא היית טוב היום, אתה וקבוצתך הפסדתם, יש לך עוד 30 משחקים לתקן את המצב. מפזרים לאורך העונה Y מרוצים. כמובן Y/3 בצפון, Y/3 בדרום ושאר במרכז. חלק מהמסלולים הרריים, חלק מישוריים, חלק מתאים לספרינטרים וחלק לרוכבים למרחקים. חלק מהמרוצים יהיו בימי שישי, חלק בשבת. יהיו מקומות מוכרים שיהיה ניתן להתחרות בהם אפילו במוצ”ש.

כל קבוצה תהיה מחויבת לרכב עם X רוכבים. בכל קבוצה יהיה ספרינטר, יהיה תותח עליות, יהיה תותח ירידות. כל מאמן יתאים את ההרכב של קבוצתו בהתאם למרוץ הקרוב. מנצח במרוץ יהיה MVP של המרוץ ויוכל להתמודד על התואר “רוכב השנה”. קבוצה ש-5 מהרוכבים שלה הגיעו בזמן המהיר ביותר – תקח מקום ראשון במרוץ ו 3 נקודות לקופה. כמובן, קבוצה שבסוף העונה תקבל יותר נקודות משאר הקבוצות – תוגדר כאלופה. במידה וכמה קבוצות יסיימו עם מספר נקודות זהה- מרוץ הקפטנים יכריע את האליפות. במידה ויהיו כמה רוכבים עם אותו מספר ניצחונות במרוצים – מרוץ ה MVP יכריע את התואר “רוכב השנה”.

ליגת אופניים

אני נצלן, ואני אשב לך על הגלגל ואז אנצח אותך!

בין מרוצי העונה יהיו כמה מרוצים עם כל הרוכבים שרוצים להשתתף, גם שלא בקבוצות (בדומה למצב של היום). אלו יהיו מרוצי גביע, כאשר רק Z רוכבים ממשיכים למרוץ הבא. 

בסוף שנה תהיה לנו קבוצה אלופה. קבוצה! יהיה לנו רוכב השנה ויהיה לנו הרוכב המחזיק בגביע! כמובן יהיה לנו גם מאמן השנה מטפס השנה וספרינטר השנה. בנוסף לאקשן, לתחרותיות ועניין סביב האופניים, שהליגה יכולה לייצר, גם שידור בערוץ הספורט וגם רכיבות בכל האזורים היפים של ישראל יביאו יותר חשיפה ומכאן ליותר ספונסרים.

כל הענפים הקבוצתיים מתנהלים בצורת ליגה, אז הגיע זמן להפוך את העונה של הענף הסופר קבוצתי, לדעת כולם (חוץ ממני) לעונה דומה של ענפי ספורט קבוצתיים אחרים. בהצלחה רבה לאנשים שיקפצו על הרעיון. 

מרץ 2021 – פתיחת ליגת האופניים של ישראל? טוב, לא יודע. אני רק מציע… דרך אגב, ליגת אופניים “מקס” יכול להיות שם נחמד.

מסכימים? מתנגדים? מוזמנים להגיב בעמוד הפייסבוק של BIKEPANEL

 

 


ואם לא להגיב, אז להרשם לניוזלטר השבועי:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים