אין דבר שעושה לנו יותר כיף כפאנליסטים מלבחון ציוד קצה, יקר שעושה טוב ברמת הביצועים ולאגו האישי שלנו. מנגד, לא תמיד יש צורך או את היכולת לרכוש ציוד קצה, והרבה פעמים ציוד ברמת הEntry level או Value for money נותנים את המענה לחתך רחב מאוד של רוכבים.  במבחן הזה יצאתי להגן על הראש שלי בעזרת ה-Echo של חברת Met, הקסדה ברמת הבסיסית של החברה, אך האם באמת מדובר כאן רק בחבילת בסיס?

מאת: מאור רביב
תמונות: יוג׳ין לויט, עופר עברי, יצרן

כרטיס ביקור

Met Echo

עיצוב

האקו מעוצבת בקווים ישרים שנותנים לאקו מראה חמקני וקשוח, במיוחד בצבע השחור-אפור עם הגרפיקה הצהובה שקיבלנו למבחן. האקו מציעה מגוון צבעים סולידים בעיקר בגוון כהה, כך שאם אתם מחפשים שראשכם יבלוט בצבעו ביער, זה לא יהיה המקרה עם האקו.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

הקליפה החיצונית מעוצבת כך שכשהיא על הראש, לא נוצר אפקט של ״ראש ביצה״. האקו גם מעוצבת במחשבה על רוכב השבילים ובנויה כך שתעניק גם הגנה על איזור העורף, שתוכנן כך שרצועה של משקף אבק תשב בנוחות על הקסדה. האקו אינה מציעה הכנה למתקן מצלמה או פנס מובנה, אך במרכז החלק העליון של הקסדה ישנו משטח מספק למדבקה למתקו כזה.

התאמה

האקו מגיעה בשני גדלים: S/M ו-  L/XL כאשר אני בחנתי את הראשונה. מידת הראש האישית שלי היא 56 ס”מ והקסדה יושבת לי על הראש מצוין. מנגנון ההידוק עושה את העבודה שלו בצורה טובה מאוד.

ההידוק של המנגנון נעשה ע”י סיבוב חוגה מה שמקל על השימוש במנגנון ובדיוק שלו, כך שלא תהדקו חזק או חלש מדי את הקסדה לראש. לרוכבים המעוניינים להשתמש באקו גם בדרכים סלולות, ניתן לרכוש נצנץ מותאם שיושב על חוגת הכיוון.

קסדת אופניים

מצחייה/Visor

מבחינת עיצוב, המצחייה של האקו ממשיכה את אותו הקו ומעניקה לקסדה את המראה הקרבי שלה. המצחיה של האקו לא גדולה מדי ולא קטנה מדי מבחינת פרופורציות.

הבעיה במצחייה של האקו הוא שכנראה כאן החליטו ב-Met לחסוך קצת בעלות הקסדה. המצחיה של האקו מקובעת לקסדה וחוץ מלפרק אותה לא ניתן לעשות שום כיוון כלפי מעלה או למטה. חבל- שכן אם הקסדה כבר מעוצבת למשקף אבק אז היה מועיל לו היה אפשר גם להניח אותו על אזור המצח. מט אקו

אוורור ומשקל

במשקל של 280 גרם, האקו היא הקסדה הקלה ביותר שחבשתי והייתה לבלתי מורגשת על הראש. לאקו יש 14 חורי אוורור גדולים ותעלות אוורור גדולות בחלק הפנימי של הקסדה כדי להטיב עם האוורור. ברכיבה מדברית חמה האקו תפקדה מצויין מבחינת אוורור. פיצ׳ר נוסף שיש באקו הוא חריצי אוורור בחלק של הקסדה שנמצא מעל המשקפיים כדי לעזור למניעת אדים על עדשות משקפי הרכיבה.

סיכום

ה-Echo מוגדרים ע״י Met כקסדה למתחילים. הפיצ׳ר היחיד שחסר הוא מצחייה שלא ניתן לכוון וכנראה שלא יחסר לכל אחד. אך עם משקל קליל, אוורור מצויין וכיסוי ראש לשבילים ואול מאונטיין ה-Echo נותנת פייט רציני לקסדות יקרות ממנה.