אחרי שכבר כתבה ביחד עם אורית את כתבת הרכילות הבלתי נשכחת, היא תמשיך ותתן לנו פוסטים בסגנון הייחודי שלה, של מה שמעניין אותנו בפרו פלטון העולמי! קבלו אותה במחיאות כפיים נלהבות:

 

לבלגים ולצרפתים יש את ה-pavé. לאיטלקים יש דרכי עפר לבנות.

בשבת הקרובה (3 מרץ, 2012) יתקיים מרוץ ה-Monte Paschi Strade Bianche: שם ארוך למירוץ חד יומי מרתק ומעורר עניין. קיאנטי שבטוסקנה, איטליה, ידועה לרוב בזכות הכרמים היפהפיים והיין המעולה, אבל בין הגפנים מסתתר אחד המרוצים הקשים ביותר. זה אמנם מרוץ צעיר שהתחיל ב-2007 (ובו זכה אלכסנדר קולובנב), אבל כבר מושך את השמות הגדולים.

במירוץ הזה לא מספיק להתגבר על היריבים שלך, צריך גם להתגבר על איתני הטבע.

אם יהיה יום יפה… כמויות האבק שיעלו ממסלול עפר שפלוטון של 112 רוכבים דוהר עליו (אפילו בלי האופנועים של הטלויזיה והמכוניות של הקבוצות) בטוח יכולות לכסות את כל פארק הירקון בשכבה של 10 ס”מ (לא בדקתי, אבל נראה לי אפשרי).

ואם יהיה יום חורפי… אתם זוכרים את שלב 7 של הג’ירו מ-2010? התמונות של קאדל אוונס מרוח בבוץ כל כך סמיך עד שהוא בקושי מצליח לפתוח את העיניים… זה היה חלק מהמסלול של הסטראדה ביאנקי. בוץ, בוץ, בוץ ובוץ.

וכדי לעשות את זה עוד יותר מעניין… גבעות.

מסתבר שכל המירוץ הוא גבעות, אחת אחרי השנייה, ואם אין גבעה יש “מישור מדומה”. הקטע השטוח הראשון, וכמעט היחיד, מגיע אחרי כ-100 ק”מ. 190 קילומטרים, מתוכם 57 ק”מ של דרכים לא סלולות (מחולקים ל-8 קטעים), טיפוסים של עד 16.5%, גם על דרכי עפר.

הסיום הוא בעליה. 900 מטר מהסיום עלייה של 9-10% ועוד קטע של 7% עד לקטע האחרון שלפני קו הסיום, אליו מגיעים בירידה חדה, תוך כדי פניות של 90 מעלות ברחובות הצרים של העיר העתיקה של סייאנה.

בשנה שעברה ניצח פיליפ ג’ילבר (BMC). לפניו מקסים איגלינסקי (אסטנה), תומאס לווקוויסט (סקאיי), פאביאן קאנצלרה (רדיושאק-טרק) (ואת קולובנב כבר הזכרתי). כולם בחורים חזקים, רוכבי קלאסיקות.

בסרטון הבא אפשר לראות את הקילומטרים האחרונים של המרוץ מ-2011 (הקטע המעניין הוא ב-4 דקות האחרונות, למי שזמנו קצר):

הרבה מהשמות שמוזכרים בשטף הדיבור האיטלקי יהיו שם גם השנה: פיליפ ג’ילבר, אלסנדרו בלאן ומרקו פינוטי (הפעם כולם בקבוצת BMC, מלווים בהינקאפי, אוונס וון-אוורמט), אוסקאר גאטו (ויני פרנזה), פאביאןקאנצלרה (עם היידן ראולסטון, ראסט, פופוביץ, איריזאר ופוסטהומה כעוזרים יותר טובים ממה שהיו לו בשנה שעברה).

עוד יהיו שם, בכוחות מחוזקים, גארמין-ברקודה, עם ריידר הסיידאל (שמאוד אוהב את המרוץ הזה), אסטנה עם איגלינסקי ובורוט בוזיק (עוד סלובני עם עתיד) וליקוויגז עם פטר סאגאן הסנסציוני ודניאל אוס הססגוני (מלווים בוינצנזו ניבאלי ומורנו מוזר).

 

לינק לשידור באינטרנט באתר הרישמי

לינק לטוויטר של המרוץ

 

Strade_bianche_2012_page_01
מאת: רותי פולוילר
רותי פולוילר עברה לספורט הגלישה באינטרנט אחרי “וי” על צלילה, רחיפה וטריאתלון, עקב פריכיות יתר ונטייה אפסית לאתלטיות. עוקבת אחרי עולם האופניים עוד מהתקופה של גרג למונד, ובאובססיביות – כבר שני עשורים. מעדיפה להתרכז באנשים על האופניים ובסיפורים האישיים מסביב. לבלוג של רותי בטאמבלר.