נו אתם מכירים את הנוהל. איפשהו בין אוקטובר לנובמבר, הטמפרטורה יורדת באיזה מעלה או שתיים ואתם חיש מהר פותחים מפה או אפליקציה ומתחילים לפנטז על מדבר! 

כתב וצילם: עופר עברי 

שדה בוקר

תקציר מנהלים: סינגל עבדת

  • מרחק: 33 ק”מ
  • זמן: כ 4 שעות
  • קושי פיזי: בינוני
  • קושי טכני: בינוני-זורם
  • קושי ניווט: בינוני-קשה
  • טיפוס כולל: 550 מ’ אנכיים
  • מעגלי: כן. 
  • בנייה:  
להורדת קובץ הניווט

נחל צין

אז נכון שעדיין לא חורף אמיתי ויש סיכוי אפילו שיהיה קצת חם אבל היי, חיים רק פעם אחת ובכלל כמה אפשר לסבול את בן שמן? לצורך ביצוע המשימה סחבתי איתי חבר והפעם לאזור שדה בוקר. סיננתי לו משהו כמו שאולי יהיה לנו קר ושבטוח נרכוב רק בסינגלים. שורה תחתונה הוא השתכנע וגם 1 מתוך 2 זה בסדר.

באזור שדה בוקר רכבתי לא פעם אבל זה לא מפסיק להפתיע. אנשים טובים וחרוצים דואגים אחת לכמה זמן לחדש ולהצמיח שבילים חדשים. ועל כך תודה! 

רכס חלוקים

מלבד השבילים המשובחים ברכס חלוקים או אלה הקרויים אבטיח-מנגו הללויה, נבנתה לה לאחרונה מערכת שבילים שסובבת את עין עבדת ושרשרת ההרים שמדרום לו (ערקוב). בניית השבילים על ידי החברים מגיאופן, מתנדבים מהאיזור ורט”ג, הסתיימה לה אי שם בשלהי 2016. העיקרי שבהם הוא סינגל עבדת. 

סינגל עבדת

היא מתאפיינת כמו יתר השבילים באיזור ברמתם הטכנית הבינונית-זורמת. נכון להיום המסלול משולט במידה חלקית ולא ניתן להסתמך אך ורק על כך. גם שימוש בקובץ ה GPS ידרוש מכם את מלוא כישורי הניווט.

אופני הרים בעבדת

סינגל עבדת סיפור דרך 

התחלה וסיום במדרשת בן גוריון. תחילת המסלול ברכיבה בכיוון השעון בסינגל חווארים הנופי בתוואי מרשים לאורך קניון מרהיב ומעל לנחל. 

טיול מדבר

המשך קטע הסינגל מזרחה לכיוון גן לאומי עבדת כשבדרך נחלוף ליד חאן השיירות, עין עבדת וגב אילת אשר בערוץ נחל צין. מהעיר הנבטית נפנה שוב דרומה ונחצה את כביש 40 לכיוון הר ערקוב. כאן נתחיל בטיפוס טכני מאתגר בסימון שבילים ירוק עד לפסגה. 

מכאן כשלושה ק”מ של מערכת סינגלי הר ערקוב בכיוון צפון-מערב. תחילה בסמ”ש שחור ואז בהמשך על האדום לעבר שביל ישראל המצוקי. לפנינו ירידה ארוכה ומהנה בשביל הארגן (האלמנה) באזור חוות אורליה. 

מכאן נטפס קלות בחיבור טבעי לרכס חלוקים שיחזיר אותנו מזרחה לרכבים. הסיום בירידה בסינגל חלוקים בואך מדרשת בן גוריון.

אחרי סינגל עבדת בירה טובה? 

בירה מצויינת וגם המבורגר לא רע תוכלו למצוא גם בפאב ג’ומעה במדרשה עצמה או במרחק נסיעה קצרה לפאב 40 (שווה וכדאי לנסוע אליו!) אשר בקיבוץ טללים הסמוך.  האווירה בשני המקומות תמיד משפחתית ושמחה ואם יתמזל מזלכם אולי תזכו גם להופעה חיה מזדמנת. עדיין לא רעבים או שמא חשקה נפשכם בסטייק עסיסי? בדרככם הביתה צפונה כנסו לצומת דבירה. פונדק אסא ישמח להציע לכם את מיטב תוצרתו. 

התחברו אלינו בטלגרם- כל התוכן ב Real Time!

לעוד כתבות מאיזור שדה בוקר:


הכניסו מייל, ותהנו מאחלה ניוזלטר על אופניים:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים