כלי עבודה ניתן לחלק לשתי קבוצות, אלו שרוצים ואלו שצריכים אבל מה אם יש כלים שגם צריכים אבל גם רוצים? יצאתי לבחון את המולטיטול של חברת Lezyne, מולטיטול שבאמת עונה על ההגדרה של “מולטי” וסוגר את כל הפינות התפעוליות בשטח.

קצת על Lezyne

 חברת Lezyne נוסדה בשנת 2007 בגרמניה ע”י הטריאטלט מיקי קוזושק שהקים גם את חברת Truvativ שנמכרה בשנת 2004 לקבוצת Sram. משרדי החברה נמצאים כיום בארה”ב ומפעל היצור בטייוואן. קוזושק לקח את הידע שצבר בהקמת Truvativ והקים את Lezyne שהתמקדה בייצור אביזרי אופניים באיכות גבוהה. חברת Lezyne נותנת חסות למגוון רוכבים מקצועיים ובניהם גם רוכב הטריאל המפורסם דני מקסקיל. חברת Lezyne מיובאת ע”י חברת CTC שהיא גם היבואנית של אופני Trek ומותגים נוספים.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

אמרו שלום ל Lezyne Rap II 20 Tubeless

במשפחת ה Rap II של Lezyne יש מגוון מולטיטולים בגדלים שונים וה Rap II 20 Tubeless הוא מהגדולים במשפחה. הראפ 2 תוצרת Lezyne הוא מולטיטול שנוצר כדי לספק את המענה המקסימלי האפשרי בתנאי השטח.

מולטי טול

מה בתפריט

 • מפתח שרשרת
 • מפתחות אלן בגדלים: 2, 2.5, 3, 4, 5, 6 ו – 8 מ”מ
 • מפתחות Torx בגדלים: T10/T25/T30
 • מברג פיליפס
 • מפתחות בגדלים: 8 ו – 10 מ”מ
 • מפתחות לניפלים ב – 4 גדלים
 • ראש ניפוח למיכל CO2
 • מחט לטיובלס ומקום אחסון לשני תולעים
 • גודל: 9X5.5X1.5 ס”מ
 • משקל: 180 גרם
 • מחיר: 265 ש”ח
 • קישור לרכישה

מולטיטול

יותר זה פחות

בעידן של היום, הרוכבים מחפשים מולטיטולים קטנים. כאלה שאפשר לשים בכיס של המכנס מבלי להרגיש אותם במהלך הרכיבה. ה – Rap II 20 Tubeless אינו מתחרה איתם, הוא אמנם גדול יותר ופחות כיף לרכוב איתו בכיס אבל אם אתם במילא רוכבים עם תיק או פאוץ’, המולטיטול הזה יסגור לכם את כל סצנת התקלות הטכניות בזמן הרכיבה.

ה – Rap II 20 Tubeless כולל בתוכו את כל הכלים שצריך ברכיבת אופניים. אין צורך לקחת בנוסף למולטיטול ערכת תיקונים לטיובלס, ראש למיכלי CO2 או מפתח שרשרת קטן. מהסיבה הפשוטה שהוא כולל את כל אלו בתוכו וזה מבורך בעיניי. הראפ 2 אפילו כולל מכסה קטן כדי למנוע מהתולעים להתייבש.

תולעים לפאנצ׳ר

הכלים שחשוב לדבר עליהם

ה – Rap II 20 Tubeless נותן מענה לרוב המוחלט של הבעיות הטכניות בהן תתקלו. מכיוון שהוא כולל לא פחות מ – 3 גדלים של מפתחות Torx. הוא יספק מענה גם לרוכבים עם בלמים תוצרת Magura ולמתקני בקבוק עם ברגי Torx. מה גם שאם הרוטורים שלכם אינם מתחברים בשיטת ה “CENTER LOCK” גם אתם כלואים במועדון ומפתח Torx גם פה הכרחי.

במולטיטולים של היום, אלן 8 מ”מ הוא מפתח שהכי פחות נפוץ ביחד עם אחיו אלן בגודל 10 מ”מ. אם אתם רוכבי כביש סביר מאוד להניח שאין לכם צורך בו. לעומת זאת לרוב רוכבי השטח, מפתח האלן בגודל 8 מ”מ הוא בגדר חובה. אני לא אצא לרכיבות האנדורו שלי ללא אלן בגודל 8 מ”מ מכיוון שבאופניים שלי ושל רוב חברי בקבוצה יש לפחות שני ברגי אלן 8 מ”מ.

אמנם ב – Rap II 20 Tubeless האלן 8 מ”מ הוא חלקי ולא מלא וזאת כדי לחסוך מקום ומשקל אבל זה בהחלט מענה מספק כדי לסיים את הרכיבה בבטחה ובהנאה. אף רוכב לא מצפה מהמולטיטול שלו להדק ברגי שילדה ל – 20 Nm אבל בשביל לסיים את הרכיבה המולטיטול הוא הפתרון.

ברז אוויר

חווית שימוש

ה – Rap II 20 Tubeless מספק חווית שימוש מצויינת. מכיוון שהוא גדול יחסית הוא מספק מומנט אחיזה מצויין וכיף לאחוז בו ולהדק או לשחרר ברגים. הפלטפורמה של מולטיטול שהכלים שלו נשלפים משני צידיו אינה חדשה אבל מוכחת ועובדת היטב. הראפ 2 הוא הפעם הראשונה שבה השתמשתי בראש ניפוח ללא ברז. אחרי שימוש ממושך ב – Rap II 20 Tubeless הבנתי שהברז פשוט מיותר, תופס מקום ופשוט אין צורך בו מכיוון שבין כה וכה מיכל ה – CO2 הוא חד פעמי.

ראש הניפוח של ה – Rap II 20 Tubeless הוא פשוט ומצויין. הוא מתאים גם לונטיל שרדר וגם לצרפתי ללא צורך במתאם ועשה את העבודה באופן משביע רצון. הרעיון שבו במולטיטול יש גם ערכת תיקון לטיובלס הוא פשוט נהדר, השופין איכותי מאוד וזה שבסמוך אליו יש שתי תולעים שמוכנות לשימוש זה פשוט תענוג.

יתרונות

 • כלי אחד בלבד לכל סוג של תקלה, אין צורך לקחת כלים נוספים ואפילו ערכה לתיקון טיובלס כבר יש בו.
 • משקל של 180 גרם, הוא אמנם גדול אבל ביחס של משקל/כלים פיתחו ב – Lezyne נוסחה מנצחת. לשם השוואה ה – Crank Brothers F15 שוקל רק 16 גרם פחות והוא אינו כולל בתוכו מפתחות פתוחים, ערכה לתיקון טיובלס וראש למיכלי CO2.

חסרונות

 • מעט גדול ופחות כיף לרכוב איתו בכיס
 • אינו כולל מקום אחסון לחוליית חיבור מהיר, תכונה שקיימת לדגמים אחרים ממשפחת ה – Rap II.

שורה תחתונה

המולטיטול המושלם למי שלא מעוניין לקחת איתו שלל כלים וערכות מפוזרות, כלי אחד שיספק מענה לכל הבעיות שיצוצו ברכיבה.

מאת אלעד פריזט
צילום: אלעד פריזט ותם מעודד

⬇️⬇️⬇️ אגב, שמת לב למלבנים האלה לשיתוף כתבות? אם אהבת את התוכן שלנו, התודה הכי גדולה עבורנו היא שיתוף שלהן לקבוצות הווטסאפ והפייסבוק שלך