ביום שישי האחרון התכנסו 15 מרוכבי הפרירייד הטובים בעולם לתחרות ה 20 במספר של Red Bull Rampage. אחרי שבשנה שעברה התחרות בוטלה כולנו חיכינו בקוצר רוח לתחרות הפרירייד הכי מסוכנת העולם. ברנדון סמנוק (Brandon Semenuk) הפציץ.

אז מה זה בכלל Rampage?

ה Rampage היא כנראה תחרות האופניים המסוכנת ביותר בעולם. בניגוד לתחרויות אופניים רגילות הניקוד ב Rampage אינו ניתן ע”פ המהירות אלה ע”פ הביצועים של הרוכבים.

רדבול ראמפג'

ג’קסון רידל מרחף

לכל רוכב שני ראנים ועל כל ראן מקבל הרוכב ציון נפרד שנע בין 0 ל 100 כאשר הציון הנלקח הוא הגבוה מבין השניים. הרוכבים נמדדים ע”פ תרגילים, סטייל ורמת ביצוע כאשר כל רוכב בוחר לעצמו את המסלול שבו ירכב. טרום התחרות הרוכבים עובדים על המסלול ומבצעים בו התאמות עבורם והם מורשים להתאמן במסלולים טרום התחרות.

ברנדון עושה את Rampage ברביעית

ב- 2019 זכה סמינוק במקום הראשון ואז הקורונה נכנסה לחיינו ומנעה מהתחרות להתקיים בשנת 2020. השנה ברנדון עלה למסלול במטרה להמשיך ולהחזיק בתואר האלוף שבו זכה שנתיים קודם לכן. ברנדון הכין את עצמו היטב לתחרות השנה ואיבזר את האופניים שלו בהתאם.

בראן הראשון ברנדון נפל לקראת סוף המסלול, נעמד מיד על הרגליים, התעשת ועלה לראן השני. בסיבוב שני הוא היה מרוכז ומחושב יותר וסיים אותו בציון 89. תרגיל המחץ שלו היה הסלטה בשילוב ה”טיל וויפ”, כלומר סלטה באוויר תוך כדי סיבוב מלא של השלדה:

Rampage

במקום השני בפער של פחות מנקודה סיים קורט סורג’ בציון של 88.33, במקום השלישי ריד בוגס בציון 87 ובמקום הרביעי קמרון זינק בציון 86.33 שנתן הופעה מרשימה בהחלט. הפערים בניקוד ברביעיה הפותחת בטבלת הדירוג מסתכמים בפחות משלוש נקודות הפרש בין ברנדון סמינק הזוכה לבין קמרון זינק במקום הרביעי, הבא בתור בטבלת הדירוג נמצא בפעם של שש נקודות מקמרון זינק.

רדבול ראמפג'

בגיל 35 קמרון זינק בסלטה

ה Trek של ברנדון

ברנדון הוא אחד הפרזנטורים של Trek וכיאה לפרזנטור של החברה הוא הופיע עם אופניים מרשימים במיוחד. מדובר בשלדת דאון היל מדגם Session בצביעה אישית עם גלגל של “27.5 מלפנים ו “26 מאחור. אם האופניים של ברנדון נראו לכם מעט שונות בנוף יתכן שזה בגלל שבניגוד לשאר הרוכבים שרכבו עם מזלגות טריפל ברנדון רכב עם בולם RockShox Zeb Ultimate (סינגל קראון) במהלך של 190 מ”מ.

אלו מכם שכבר ראו את הרדבול ראמפג’ בעבר ודאי אומרים לעצמם שברנדון השתגע שזה הבולם שבחר אבל לבולם הזה יש חלק משמעותי מהניצחון שלו. כיוון שהבולם הוא בולם אנדורו רגיל לכאורה ברנדון יכל לעשות את ה”בר ספינים” וה”טיל וויפים”. כבל הבלם הקדמי הועבר דרך הסטירר וכבל הבלם האחורי הותאם לשלושה סיבובים מלאים של הכידון. מערכת ההילוכים מבוססת Sram בשילוב של קראנק סט וקסטה מדגם X01 DH 7s ושיפטר ומעביר מסדרת ה- XX1 AXS האלחוטית. הנה סרטון הבנייה המלא של האופניים:

לסיכום: רדבול Rampage

התחרות השנה הייתה בהחלט מהנה לצפייה אבל לדעתי בשנים הקודמות ראינו ביצועים מעט מרשימים יותר, למרות זאת הרוכבים נתנו הופעות מרשימות במיוחד והפגינו אומץ רב וכישורי רכיבה ברמה הגבוה ביותר. 

מאת: אלעד פריזט ויעקב איליאן
קרדיט תמונות: Red Bull Content Pool