הבלגי רמקו אוונפול ממשיך את העונה החלומית ומנצח את אליפות העולם בבריחת בדד שלא מותירה ליריבים סיכוי. את דוכן המנצחים משלימים כריסטוף לאפורט הצרפתי ומייקל מתיוס האוסטרלי. גיא שגיב נכנס לבריחה ששרדה עד שרמקו הגיע והוריד את הפטיש

לפני שבועיים בדיוק רמקו ניצח את הטור הספרדי בצורה משכנעת, אבל נשאר רעב מספיק כדי לטוס לאוסטרליה ולנצח את אליפות העולם. רמקו בן ה 22 מצטרף למועדון המפואר של מנצחי טור גדול, מונומנט ואליפות עולם בעונה אחת. המועדון המתין לחבר חדש 42 שנה מאז בארנאר הינו הצטרף לאדי מרקס ואלפרדו בינדה. רמקו צעיר ממנצח אליפות העולם U23 אבל מזמן בחר כבר להתחרות מול הגדולים ביותר אחרי שבשנת 2018 השיג כבר את הדאבל נג”ש וכביש באליפות העולם לנוער.

גיא שגיב בהופעת הבכורה היה חלק מבריחה איכותית ששרדה כ 200 ק”מ, שגיב נשר כשהחלו ההתקפות של הבכירים ולבסוף לא סיים את המרוץ.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

כולם ידעו איך רמקו ינסה לנצח, אז ידעו

אוונפול אוהב לצאת מרחוק ולדלל את הרוכבים שיושבים לו על הגלגל. כך הוא ניצח את ליאז-בסטון-ליאז ואת קלאסיקה סאן סאבאסטיאן. הבוקר באוסטרליה הוא יצא להתקפה ראשונה כ 60 ק”מ מהסיום. הנבחרות האחרות צפו את המהלך והצטרפו אליו בכוחות מתוגברים. הגישור לעבר קבוצת הבריחה עליה נמנה גם גיא שגיב בוצע בהצלחה. בדבוקת הבכירים חששו ממהלך כזה אבל עדיין הייתה תקווה שתגובת הנגד תנטרל את המהלך של הבלגי.

 רמקו מצדו חשב אחרת ולא התרגש, הוא המשיך במלאכת ההתשה ובכל הקפה שחלפה התדלדל מספר הרוכבים שעמו. אלכסי לוצ’נקו הקזחי היה האחרון ששרד אבל גם הוא נכנע כ 2 הקפות לסיום ומשם כפי שכבר התרגלנו לראות העונה, רמקו רכב בדד עד לקו הסיום ללא תחרות של ממש מאחור. כרגע במרוצים ארוכים ומתישים אין לדבוקה תשובה להתקפות של רמקו כשעוד נותרו כל כך הרבה ק”מ לסיום. השילוב של יכולת נגד שעון, משקל נמוך ואווירודינמיות, הופכת את המרדף אחריו אפילו על הגלגל עצמו למשימה מאתגרת.

אליפות העולם רמקו

מתיו ואן דר פול נעצר בתקרית הזויה

הדרמה באליפות העולם התרחשה בכלל בליל אמש טרם הזינוק. מתיו ואן דר פול אחד מהמועמדים לניצחון נעצר לאחר שנקלע לעימות עם צעירים אוסטרליים שדפקו על דלת חדרו במלון. מתיו בילה את הלילה במעצר ורק בשעה 4 לפנות בוקר חזר לחדרו. הוא בחר לזנק אבל פרש אחרי מספר קילומטרים. הפרשה תתברר בהמשך, כרגע דרכונו נלקח והוא לא רשאי להמריא חזרה להמשך העונה באירופה.

חולצת הקשת חוזרת לבלגיה לאחר עשור

בלגיה אירחה את אליפות העולם אשתקד והחמיצה ניצחון. השנה עשור בדיוק לאחר הבלגי האחרון שלבש אותה, אגדת האופניים פיליפ ג’ילברט, חוזרת חולצת הקשת לכתפיים של רוכב בלגי. מעצמת האופניים סימנה את וואט ואן ארט כמועמד לרשת את ג’ילברט אבל העונה הזאת היא של רמקו שדאג גם למנצח בלגי בטור גדול לאחר 44 שנה. אפשר כבר להתחיל לפנטז על הקיץ הבא בו אולי נראה את רמקו ראש בראש בטור הצרפתי מול יונאס, פוג ורוג. התשובה תתברר רק לאחר פרסום המסלולים והחלטתו של מנהל קבוצת קוויקסטפ פאטריק לפאבר. 

מאת: עמית נבון
תמונות:  SPRINT CYCLING AGENCY