אחרי 5 שנים כמקצוען באקדמי: החליט רועי גולדשטיין לסיים את הקריירה המקצועית שלו בגיל 26. ״מיציתי את עצמי. אין לי כדורים חדשים במחסנית״. רועי כיהן שנתיים ברציפות כאלוף ישראל באופני כביש ונטל חלק במאות מירוצים ברחבי העולם.

הודעה לעתונות מאת: סייקלינג אקדמי

בעלי אקדמי: ״אנחנו מעריכים עמוקות את כנותו. הוא נתן לקבוצה את כל כולו. העתיד שלו באקדמי בהובלת הדור הבא״. תל אביב, 2 לדצמבר 2019. 

אלוף ישראל פעמיים ברציפות רועי גולדשטיין ואחד הרוכבים הישראלים הבולטים בדורו – פורש מרכיבת אופניים אחרי 5 שנים כמקצוען בסייקלינג אקדמי. גולדשטיין, תושב משגב והבכור במשפחת רוכבים שגידלה עוד שני רוכבים שכרגע מתחרים בשורות הקבוצה הישראלית – פורש בגיל 26, גיל צעיר מאד לרוכב אופניים. 

רועי גולדשטיין

״החלטתי להפרד ממה שהיו החיים שלי במשך כעשר שנים. שנים במהלכן נגעתי בחלום אבל גם הגעתי להכרה עצמית שמיציתי את עצמי בתחום ואין לי במחסנית כדורים חדשים. החלטתי לחתוך ולא לגסוס במנהרה של פרידה מתסכלת ולעזוב בתנאים שלי ועם ההחלטה שלי״, אמר גולדשטיין.

בעלי אקדמי רוני בר און הביע רגשות מעורבים: צער, אבל גם הערכה רבה לגולדשטיין שבשנים האחרונות נטל חלק בכמה מהמירוצים הקשים והיוקרתיים בעולם כולל ברמה של  וורלד טור: ״הצענו לרועי להמשיך ולהתחרות אם כי לא רק במדי הקבוצה הבכירה״ אמר בר און.

“קשה לי עם החלטתו כי הוא הרוכב הישראלי היחיד שהיה עמנו מהיום שהקמנו את הקבוצה לפני 5 שנים. הוא לב לבה של הקבוצה הזו והוכיח זאת במאות מירוצים. אבל בשבועות האחרונים הוא התלבט ושיתף אותי בכנות רבה עד שבשלב אצלו ההחלטה לעבור לפרק הבא בחייו. אני ושותפי סילבן אדמס מעריכים אותו עמוקות ורואים בו מי שיעזור לפתח את דור הרוכבים הישראלים הבא״.

המנהל המקצועי של הקבוצה הבכירה של אקדמי שמתעתדת  לעלות בשנה הבאה למועדון היוקרתי של הקבוצות הגדולות בעולם – הוורלד טור – דבר שיביא אותה לטור דה פראנס – העתיר תשבחות רבות על גולדשטיין: ״לא היה לו קל ברמות הגבוהות ביותר אבל הוא הוכיח את עצמו כמקצוען ללא עוררין וכמי שמוכן להקריב הכל למען חבריו במירוצים. יש לנו הערכה גדולה כלפיו.״

ואכן, למרות שאפתנותו ודבקותו יוצאי הדופן, רועי נאלץ לעתים קרובות להתמודד מול רמת רוכבים גבוהה בהרבה ועשה זאת בכבוד. 

הוא נהנה מרגעים גדולים: בטור קליפורניה מסדרת הוורלד טור, הוביל רועי בריחה הרואית על הפסיפיק היווי – דרך מספר 1 המפורסמת – בשידורי ישיר ברחבי ארה”ב והעולם שתיעדו את הרוכב במדי אלוף ישראל. ״אלו היו שעות שלא יישכחו״ אמר רועי.״ אני לוקח איתי הרבה חוויות. אני מודה לאקדמי על ההזדמנות שניתנה לי״.

רועי גולדשטיין

רועי משתתף בגיוס תרומות לחיילי צה”ל עם FIDF (צילום: גלעד קוולרציק)

רועי כתב בפייסבוק שלו:

“אתה אף פעם לא חושב על הסוף כשאתה בתוך משהו שאתה אוהב, ככה שאני לא הצלחתי באמת לחשוב איך יראה היום שבו אחליט שאני מפסיק לרכב באופן מקצועי ותחרותי… והנה הרגע הזה כאן. זה לא קרה במכה, זה לא קרה בהפתעה, התגלגלתי לתוך זה אט אט מהר מהר. לפני כחודש הגעתי לצומת דרכים נוספת בחיי. ההחלטה אם להמשיך עם המוכר והידוע ומצד שני עם הלב ותחושות הבטן.

אתה מתחיל לחשוב על מה יהיה הלאה ומגלה על עצמך כמה דברים. הדיאלוג הפנימי הוא האם כעת תמשוך הנד ברקס ותגיד ״די״ (ואז יגידו שוויתרת, שאתה וותרן) או שעל אדם להיות כנה עם עצמו, לא ברחתי ממאבק, עשיתי ובצעתי כל מה שאי פעם התבקשתי לעשות, הגעתי כפי הנראה למיצוי. זמן ללכת ולהתקדם הלאה עם התובנות, ההצלחות, הניצחונות, הכאבים וגם המפלות.

היו הרבה מחשבות בעיקר עם עצמי, לעיתים אתה בהיי רגשי ולעיתים בחשש, שיתפתי את הקרובים אליי במחשבות והלבטים לאן אפנה בצומת הזו. החלטתי לחתוך, לא ״לגסוס במנהרה של פרידה מתסכלת״. ללכת בתנאים שלי ובהחלטה שלי, עם ראש מורם ואגרוף מכווץ. החלטתי גם שפאק על זה, לא אבכה ואאשים, לא אשווה או אטען כנגד. ההחלטתי להפרד ממה שהיה עד היום החיים המוכרים שלי. שנים של לימוד, חוויות, נגיעה בחלום שהיה לי והכרה עצמית שהגעתי בכלים שהיו לי בעיקר רגשית למיצוי ואין לי במחסנית עוד הרבה לאן לשפר.

במשך 10 שנים ידעתי וחייתי אופניים, על כל הרגעים היפים, הקשים ואלו שבאמצע. ניצלתי כל שנייה לעשות תמיד את הכי טוב שיכלתי ולהנות מההזדמנות הנדירה של הפיכת האהבה למקצוע ועבודה של ממש. אז היום במקום שאני נמצא אני מרגיש שלם.
מוכן ומתרגש להסתכל קדימה לעבר האתגרים והדרכים החדשות שמצפות עבורי.

אומרים שהחיים זה אבסורד זה אותו מקרה רק בזווית שונה. זה נכון, אבל הזווית קובעת את התודעה והתודעה את המחשבה והמחשבה את המציאות, אז אני משנה זווית! ברמה האישית והקבוצתית זכיתי לאורך התקופה לגעת ולהכיר המון אנשים.
אנשים עם חזון וחלומות גדולים שעוזרים לאנשים ״קטנים״ עם חלומות גדולים להגשים אותם. היכולת של אותם אנשים לברוא עבורי ועבור חברי מציאות היא דבר ענק שאנצור כל חיי ולימדה אותי על נתינה וחזון.

תודה לכם שהייתם שם לעזור לי להגשים את החלום הקטן שלי. כעת זמן לזוז ולהתקדם הלאה.

רועי.

פרשנות BIKEPANEL

עם סגירת המיזוג של האקדמי עם קטושה (אפשר לאמר גם ההצלה או הרכישה של אדמס באמצעות ועבור האקדמי את קטושה), ברור שעומדים להיות שינויים בסגל הקבוצה. שורת כוכבים מהרמה הגבוהה בעולם מתייצבת לאכלס קבוצת פרו טור, ושורת דומסטיקים חזקים מאוד שיכולים לנצח מרוצים משניים עומדת לצדם. התקציב אינו אינסופי, ולכן נשאלת שאלה גדולה, ענקית: מיהם הישראלים שישרדו את המיזוג הזה? התשובות הרשמיות יגיעו בהמשך, אבל דומה, שחלקן כבר מתחיל להגיע עם ההודאה הזו.


מעל 16,000 איש נרשמו לניוזלטר של הפאנלים! הכניסו אימייל פה (אפשר להסיר בכל עת):

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים