בימים אלו מושלם כמעט, מלבד הקצה של מעלה זרון, מקטע שביל ישראל באופניים מערד לים המלח. שי יגל מספר לנו על המקטע החדש בן 11 ק”מ שהתווסף לאחרונה ומבטל את הצורך ברכיבת הכביש לפני הכניסה לסינגל: 

נראה שכל מי שיש לו אופני שטח כבר רכב את המקטע הכי מדובר בשנה האחרונה מערד או מכפר הנוקדים אל ים המלח, וזוכר את מקטע הכביש שבין כפר הנוקדים להר קנאים. ממש בדקות האחרונות סיים צוות הבונים המסור בפיקודם של חובב ורון בניה של סינגל שמחליף את מקטע הכביש, ולמעשה משלים את החיבור שבין ערד לים המלח. 

אורכו של המקטע החדש כ11 ק״מ עם 200 מטר עליה מצטברת כולו על סינגל בנוי היטב, ושיאו בתצפית יפה מגבעת גורני אל נחל צאלים. הוא מחליף רכיבת כביש של כ3 ק״מ ו80 מטר עליה. 

בייקפאנל בטלגרם, לחצו פה לראות את זה! 

הרעיון מאחורי החלק החדש הוא לאפשר שני ימי רכיבה משמעותיים בין ערד לים המלח כאשר באמצע ישנים בחניון הלילה מצדה מערב, ואז מקבלים יום ראשון מערד למצדה מערב – כ37 ק״מ עם 540 מטר ירידה. וביום השני ממצדה מערב לנווה זוהר שיוצא עוד 37 ק״מ עם 650 מטר עליה מצטברת. 

מי שירצה לרכב ביום אחד מערד לים המלח (נווה זוהר) יזכה למסלול שמנמן באורך של כמעט 70 ק״מ עם עליה מצטברת של כ1050 מ׳, אומנם על סינגלים מדוגמים (עוד משתמשים במילה הזו?) עם שיפועים מפנקים אבל עדיין מאתגר עם הרבה עבודה וכיף. 

להורדת קובץ GPS מקטע קנאים-גורני

הורדת קובץ GPS ערד-נוקדים-מצדה

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים