נטפליקס ענקית הסטרימינג השיקה את הסדרה הדוקומנטרית על מהדורת 2022 של הטור דה פראנס. נטפליקס כבר חוללה מהפכה בפופולריות של מרוצי הפורמולה 1 בשנת 2019. האם צפוי עתיד דומה למרוץ האופניים הגדול בתבל? 

ניסיון לשחזר את ההצלחה של הסדרה על מרוצי הפורמולה 1 

נטפליקס מחפשת את הלהיט הבא ומהמרת על ענף מרוצי הכביש. “Drive to Survive”, שהוקרנה בבכורה בשנת 2019 והציעה מבט מאחורי הקלעים על עולם הפורמולה 1 תוך מעקב אחר הקבוצות והנהגים לאורך כל עונה, הפכה להצלחה מסחררת והגבירה את התאבון אצל ענקית הסטרימינג שחברה למארגני הטור דה פראנס וקבוצות האופניים.

הצטרפו לקבוצה השקטה של בייקפאנל בווטסאפ:
בייקפאנל ווטסאפ

ההשפעה של “Drive to Survive” הייתה מעבר לכל הציפיות. הסדרה הציגה את עולם מרוצי הפורמולה 1 לקהל רחב יותר, כולל אנשים שאולי לא הכירו את הספורט קודם לכן. הסדרה הדוקומנטרית הציגה ביעילות את הדרמה, האינטנסיביות והסיפורים האנושיים מאחורי הקלעים, ומשכה את תשומת הלב של המעריצים הקיימים ושל השחקנים החדשים כאחד.

יתר על כן, פרסום הסרט התיעודי בנטפליקס הפך אותו לנגיש בקלות לצופים ברחבי העולם, ותרם לגלובליזציה של הספורט. זה אפשר למעריצים ממדינות שונות להתחבר לעולם מרוצי הפורמולה 1 ועורר שיחות ודיונים בפלטפורמות המדיה החברתית.

הפרומו לסידרה המדוברת בענף האופניים

מהדורת הטור המהירה בהיסטוריה הפכה לסדרה בנטפליקס

צוותי הצילום תיעדו את הקבוצות במהלך ההכנות לתחרות ובמהלכה. נטפליקס פרסמה 8 פרקים ובכל פרק מסופר על רוכב או קבוצה ספציפית במהלך התחרות. ההפקה לא ליוותה את כל הקבוצות בתחרות והתמקדה בקבוצות המזוהות עם הקהלים הגדולים: צרפת, אנגליה, ארה”ב והולנד. בדומה לסדרה על מרוצי הפורמולה גם ב “Tour de France – Unchained” הצופים מקבלים את נקודת המבט של המאמנים על המתרחש בזמן המרוץ, הוויכוחים בין הרוכבים, חגיגות הניצחון וכמובן הרגעים הדרמטיים מאחורי הקלעים בזמן התאונות והתקלות. פרק 5 לטעמי משובח במיוחד ומתמקד בניסיון של תום פידקוק לנצח על פיסגת האלפ-דואז. הפנומן הבריטי מתועד גולש במורדות האלפים במהירות של מעל 100 קמ”ש וגורם לצופים להתכווץ מפחד מול המסך.

קהל היעד של הסידרה כולל את חובבי הענף, אבל מתמקד בלחשוף את הספורט האכזרי והנפלא הזה לקהל רחב הרבה יותר. התזמון בו בחרה נטפליקס אינו מקרי, בעוד כשלושה שבועות תוזנק מהדורת הטור דה פראנס 2023. השאיפה היא שצופים רבים יצפו בסדרה ויצטרפו ביולי הקרוב בפעם הראשונה למיליוני אוהדי הענף לחגיגת האופניים הגדולה בתבל. רבים מגיבורי הסדרה יזנקו גם השנה למאבק עד טיפת הזיעה האחרונה כדי לחגוג עם החולצה הצהובה בשדרות האליזה ב 23.7.23.

מאת: עמית נבון

צילומים: ג’רארד גובר, A.S.O

אם אהבת את התוכן שלנו, שתף אותו לקבוצות הווטסאפ והפייסבוק שלך – הנה פה במלבנים האלה: