בין אם אתם מתכוננים לטיול כביש קשה של שבוע באלפים בקיץ, לאפיק ישראל, או פשוט רוצים לחזור להיות חזקים אחרי החורף- גם אם אתה מתאמן בקבוצה, רוב הסיכויים שאין לך תוכנית אימונים אישית, תפורה ל FTP שלך בדיוק. הדרך להתאמן ברצינות עם ידע מקצועני מהטופ האוסטרלי, באופן מדעי, ובזמנך החופשי היא Today’s Plan!

הודעה לעתונות מאת: Today’s Plam
Today's Plan

“אימון ישיר” – המהפכה הגיע לתחום האימון

גם אימון אופניים עובר מהפכה שתלך ותתחזק: המערכת של Today’s Plan נותנת לכם בשירות אינטרנטי את הטופ של מדע האימון. קונים בה תוכנית אימונים ממוקדת ותקופתית לתחרות או טיול אופניים גדול בקיץ ומקבלים מסגרת מושלמת להכנה:

  1. ענה על שאלות בנוגע ליכולות הרכיבה (כולל FTP – וואטים או דופק בטסט של 20 ד’ מקסימליות)
  2. הגדר למערכת את הימים והשעות בהם תוכל להתאמן
  3. היא תפיק עבורך תוכנית אימונים מותאמת אישית.
  4. לאחר האימון תוכל לקבל ניתוח מדהים בגרפים ומידע כיצד נראית ההתקדמות שלך.

בכל יום אימייל עם האימון של מחר

אתה לא צריך לרשום כלום ולא לזכור דבר: בכל יום תקבל אימייל עם תזכורת מה מתוכנן לך מחר- בין אם זה אימון או יום מנוחה.

לכל פירוט אימון מצורף וידאו עם הסברים ודוגמאות שמציגים בדיוק את אופן הביצוע של רכיבת טמפו, אנדוראנס, שחרור, ספרינט, טסט סף ועוד. לאחר האימון התוכנה תנתח את קבצי הרכיבה ממחשב האופניים או מאפליקצית הרכיבה של Today’s Plan לאנדרואיד. תקבל שפע של נתונים וגרפים ותוכל לבצע התאמות ושינויים בהתאם לצורך ומכל מקום.

למערכת הזו יש גם כלי למתאמנים פרטיים שאין להם מאמן, והיא גם נותנת פתרון למאמנים וקבוצות לנהל את האימונים של כל המאומנים שלהם. גם Trek-Segafredo מתאמנת עם Today’s Plan. המאמנים מעבירים אימונים דרך התוכנה, מתכתבים עם הרוכבים ומקבלים משוב כמותי ואיכותי עם ניתוח מדעי של תפוקות האימון.

להתנסות הקלק: Today’s Plan 

 

 

מה עיקרון האפליקציה?

אתה נותן למערכת של טודייז ליצור עבורך תוכנית אימונים – Training Plan.  כדי לעשות זאת היא מוליכה אותך בסדרת שאלות על כמות הימים והשעות בשבוע שאתה יכול להתאמן, המטרה אליה אתה מכוון: תחרות, כושר כללי הורדת משקל וכ”ו, אם יש לך מד דופק, וואטים או בכלל לא, ועוד שאלות ופרמטרים חשובים.  מתקבלת תוכנית ובה אימונים מפורטים עם מטרות לכל אימון ואיזה תרגילים יש לבצע.  אתה רוכב את האימון בפועל, מחשב הרכיבה עוקב אחריך, ואחרי האימון המערכת מנתחת את קבצי האימונים שאתה מעלה. האימונים מתאימים לסוגי האופניים שיש לך (כביש, שטח, סייקלו, TT) ולכל אימון המקומות המתאימים לו כמו מישור, אינטרבלים בעליות, רולינג וכ”ו. 

מסלול הכניסה לאימון מסודר 

אולי אין תחליף למאמן ברמה גבוהה שמקשיב לך, אבל מעט מאוד אנשים משלמים את מאות השקלים שזה עולה כל חודש… עם Today’s Plan מקבלים תוכנית אישית ברמה טובה יותר ממה שרוב המאמנים יודעים לתת, אבל מי שנחשף, אומרים ב Today’s Plan, שרוכבים נחשפים דרכה לתורת האימון ורוצים להמשיך ולהתמקצע אישית עם מאמן- המערכת רק עוזרת למאמנים ולקבוצות, כי אתה מתחיל לבד עם התוכנה, ולאחר מכן- רוצה גם שיח ודיון על האימונים עם עוד מקצוען, ואתה מגיע אל השיח הזה הרבה יותר בשל אחרי נסיון של חצי שנה עם התוכנה. אבל זה תהליך.

העלות היא כ 65 ש”ח לחודש, ואם רוצים את יכולות האנליטיקס, מוסיפים עוד כ 40 ש”ח. ניתוח שלל הנתונים שמגיעים ממחשב הרכיבה. הרבה יותר זול מעלויות של מאמן קבוע וקבוצה.  ניתן גם לעשות מנוי לאנליטיקס בלבד.

דני צור התאמן תקופה ארוכה עם המערכת וניצח לא מעט מרוצים: “אחרי שנה של אימונים אני יכול להגיד ללא ספק שזה עובד ולראיה, הפודיומים שלי. אני כל כך מבסוט גם מהמערכת וגם מהתוצאות שהגיעו בעקבותיה ואין מדד יותר טוב מזה.”

גיא חלמיש תאר את ההתנסות שלו במערכת– בסופה ניצח את קטגורית הגיל באליפות ישראל במרתון  2 הקפות והגיע לפודיום במרחק לכל קב’ הגיל.

להתנסות הקלק: Today’s Plan

רמה אחרת של ניתוח ומידע

אם תרצו להשתמש בתוכנה, יש כמה מושגים שכדאי שתבינו, והם מובילים את האינטראקציה שלכם איתה ועם תוכנית האימון:

  • T-Score: מספר מחושב המייצג שיקלול של מאמץ האימון עם אורכו.  בשביל לתת מושג, 30 מייצג רכיבת שחרור של שעה, 120 מייצג שעתיים של רכיבה רצינית, ואילו 300 תהייה רכיבת סוף שבוע סוחטת ומלאת טיפוס.
  • CTL או Chronic Training Load – מדד מייצג לכושר של הרוכב. זהוא ממוצע משוקלל של ה-T-Score היומיים על פני תקופה ארוכה. בכדי להעלות את ה-CTL, יש לצבור רכיבות עם T-Score גבוה. ה-CTL יורד כשרוכבים פחות, בדיוק כמו הכושר.
  • ATL או Acute Training Load – מייצג את העומס על הרוכב. זהוא ממוצע משוקלל של הT-Score היומיים בתקופה האחרונה. ככל שה-ATL גבוה מה-CTL, הספורטאי בעומס גבוה כיוון שהאימונים בימים האחרונים קשים יותר מאשר בשבועות האחרונים.
  • TSB או Training Stress Balance – מחושב: TSB=CTL-ATL.  ככל שהמספר שלילי יותר, הרי שהאימונים לאחרונה היו קשים יותר והספורטאי יהיה עייף.  ככל שהוא חיובי יותר, הספורטאי טרי ומוכן לתחרות.

על Today’s Plan והמאמן מארק פנר

Today’s Plan או בקיצור TP, היא חברה אוסטראלית המספקת שרותי אימון ממוחשב במודל SaaS – Software as a Service.  כל אנשי החברה מהמתכנתים ועד אנשי הניהול הם רוכבי אופניים.

המערכת מבוססת על אלפי אימונים שכתב המאמן Mark Fenner המכונה Fenz. מארק עבד עם אתלטים החל במקצוענים כ-Bradley Wiggins ועד לוחמי סוף שבוע בדיסיפלינות כביש, TT והרים. הוא המאמן הראשי ב FTP Training, בקבוצת הקונטיננטל Avanti Pro Racing team ודיירקטור בחברת The Watts Factory עם מעבדה למדידות הספקי רוכבים. Fenz מביא את השפיץ של הידע העולמי והאוסטראלי לתוכנה, ואליכם.

כשלא רוכבים מספיק, רואים את העומס והכושר שירדו Today's Plan

כשלא רוכבים מספיק, רואים את העומס והכושר היורדים

לסיכום

מאמן אישי או קבוצתי זה נפלא אבל לא מתאים לכל אחד עקב עלויות גבוהות, שעות אימון קבועות, דינמיקה קבוצתית, והתערבות החיים והאילוצים. גם רוכבים בקבוצות לא תמיד מקבלים את תשומת הלב לה הם ציפו. רוכבים רבים פשוט צריכים תוכנית אימונים מותאמת אישית שאותה הם יבצעו בזמנם החופשי. טודייז היא העתיד של האימון האישי: כל אחד יכול לקבל את הידע האימוני המתקדם ביותר, עם אמצעי ניתוח וגרפים ברורים, אפשרויות גמישות לעידכונים והתאמות בהתאם לצרכים. גם אם אין לך מטרה אבל אתה רוצה לעקוב אחרי הכושר באופן מדעי, מנוי לאנליטיקס בלבד נותן בדיוק את זה.

הרשמו למערכת Today’s Plan ותבואו מוכנים!