מסלול הטור דה פראנס לשנת 2024 נחשף היום בטקס המסורתי. הפאנל מגיש ניתוח מהיר של הצפוי במרוץ האופניים הגדול בתבל.

ניחוח איטלקי בפתיחה ושינוי דרמטי בסיום

מסלול המרוץ של מהדורה מספר 111 של הטור דה פראנס “Tour De France” נחשף לפני שעות אחדות. תקציר מנהלים:

  • 21 שלבים, 3300 קילומטרים,
  • שבוע שלישי עמוס במיוחד, מאפשר מהפכים בעליות בסגנון המזכיר את הג’ירו 
  • אין שאנז אליזה! סיום חריג בשלב נגד שעון בגבעות של ניס, שיכתיר את המנצח בתחרות האופניים החשובה בעולם. 
  • איטליה נבחרה לארח את ארבעת שלבי הפתיחה. התחלה ב 29 ביוני מטוסקנה לשלב ארוך וגבעתי שיכריח את הבכירים להגיע חדים. 
  • טעימת גראבל של 32 ק”מ
  • בדומה לשנה שעברה ידלג הטור על חלקה הצפוני של צרפת שם יתמקדו בהכנות למשחקים האולימפים. זו הסיבה לביטול האליזה. 

ניסיון לחדש תוך שמירה על המסורת 

בדומה למהדורת 2023 בה בחרו המארגנים לפתוח בשלבי גבעות תלולות שיצרו מאבקי דירוג כללי כבר בשבוע הראשון, גם הפעם המסלול יפתח בשלבים עתירי גבעות מדורגות. היתרון המשמעותי בכך הוא צמצום הסיכוי לתאונות במיאוצים המונים על רגליים טריות. מצד שני, בניגוד לעונה שעברה, השבוע השלישי יהיה הפעם עמוס הרים באופן שמזכיר את הג’ירו האיטלקי. שבוע הסיום כולל רצף שלבי הרים גבוהים ומלכודות שעל פי המארגנים יאפשרו מהפכים, כולל נגד שעון מכריע שישמור את כולנו במתח עד לסיום. 

בקרב המאיצים שבוע שלישי עמוס הרים ודל במאוצים פחות אהוד ולכן יתכן שחלקם יבחרו לפרוש בתום השבוע השני. חובבי הגראבל יקבלו טעימה בשלב 9, 14 מקטעים וסה”כ 32 קילומטרים של גארבל צרפתי שעלול לחולל מהומות.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

את תשומת הלב בכל שלבי המאוצים יקבל מארק קאבנדיש שגם הפעם ינסה לשבור את שיא הניצחונות בשלבים (35) שאותו הוא חולק כרגע עם אדי מרקס. במהדורת 2023 הוא התקרב וסיים שני בשלב 7, עד שנפצע ופרש מיד אחר כך. קבוצת אסטנה חידשה לו את החוזה, ביצעה רכש איכותי שיחזק את רכבת הספרינט שלהם כדי שאוהדי הענף יוכלו לחזות בהיסטוריה. 

יונאס וינגגרד מנצח הטור בשנתיים האחרונות ישמח להגיע בעמדה טובה לשבוע השלישי ולמעברי ההרים הגבוהים באלפים. הפעם הוא צפוי למצוא לא רק את פוג כמתחרה אלא את חבר קבוצתו לשעבר ומנצח הג’ירו פרימוז רוגליץ’ שעבר להוביל את קבוצת בורה. אלוף העולם נגד השעון רמקו אוונפול צפוי גם הוא לערוך הופעת בכורה בטור הצרפתי ולנסות להצטרף למאבקי הדירוג הכללי. 

יונאס

יונאס ופוג ראש בראש אשתקד, הפעם גם רוג ורמקו מגיעים צילום: צ’רלי לופז, A.S.O

הקבוצה הישראלית הבטיחה את השתתפות בטור דה פראנס

הקבוצה הישראלית סיימה את עונת 2023 בצמרת קבוצות דרג המשנה ויחד עם קבוצת לוטו זכתה בהזמנה אוטומטית לכל מרוצי הסבב העולמי וכמובן לטור דה פארנס. בקבוצה יוכלו לתכנן את העונה בנחת ללא המתנה להזמנה מיוחדת. כבר שנתיים ברציפות קבוצת ישראל פרמייר-טק מצליחה לנצח שלבים בטור, אוהדי הקבוצה יצפו להמשך המגמה ההתקפית וצייד השלבים המוצלח על הבמה המרכזית של הענף. כניסה להרכב של נציג ישראלי תחשב הפתעה עצומה ותדרוש מהצברים לפתוח את העונה בסערה כדי לזכות להכנס לשמיניה היוקרתית.

מאת: עמית נבון
צילומים: A.S.O

הווצאפ של ראנפאנל: הצטרפו לקבוצות ראנפאנל