כשגויסתי ב-7/10, לא האמנתי שעדיין אהיה במילואים לתוך 2024. ועדיין, עונת מרוצי הכביש נפתחת באוסטרליה והעולם צריך לדעת. אז הנה גרסת המילואים של כל מה שצריך לדעת לקראת הטור-דאון-אנדר (טור אוסטרליה), מרוץ הדרג הבכיר הראשון של השנה. מי צבא קטן וחכם? מי נחשבת “היחידה” ומי הטייסים? מי יניף את הדגל על תל פאחר, והאם אפשר להחזיר טנק מושבת לפעילות? כל הפרטים בכתבה מהשטח.

הצטרפו לניוזלטר – פעם בשבוע בלבד עם תכנים מעולים מהפאנל:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

הצבא הקטן וחכם בטור אוסטרליה

ברקע המלחמה, ה”ישראל פרמייר טק” צפויה להתמודד עם הפגנות עוינות ואתגרי ביטחון לא קטנים. אבל אם יצלחו אותם, יש לקבוצה הישראלית הרבה על מה להתחרות השבוע עם הרכב רוכבים התקפי ומגוון. בתקווה לפתוח ברגל ימין את העונה, סטפן וויליאמס וקורבין סטרונג הם קלפים טובים בדירוג הכללי. דרק ג’י הפך לאגדה בג’ירו האחרון עם ארבע סגנויות, והוא בהחלט יכול לחלום על ניצחון ראשון בקריירה באחד השלבים. שני האוסטרלים סיימון קלארק וניק שולץ צפויים לבלוט מול הקהל המקומי, ויהיה מעניין לראות את הרכש החדש ג’ורג’ בנט בהופעת בכורה אחרי המעבר מה-UAE.

אוסטרליה

המקומי הוותיק סיימון קלארק, צילום: פאולין בלה A.S.O

היחידה בטור אוסטרליה

ברור לאיזו יחידה מתכוונים בארץ כשאומרים “היחידה”. באותו האופן, ברור גם איזו קבוצה תהיה נחשבת “היחידה” לפני הזינוק למרוץ הדרג הבכיר הראשון של השנה. קבוצת Jayco AlUla המקומית באה עם הסגל החזק ביותר שלה בשביל לחגוג מול הקהל האוהד. כל תוצאה פרט לזכיה בדירוג המצטבר ועוד שלב או שניים לפחות בדרך, יהיו אכזבה גדולה. 

סיימון ייטס, הסגן של שנה שעברה, יכוון לעלות מדרגה בפודיום, כשאלוף אוסטרליה הטרי לוק פלאפ יהיה תכנית ב’ ריאלית. במאוצים צפוי לבלוט קיילב יואן, שעדיין רוצה להוכיח שהוא בין המפדלים המהירים בתבל, כשלצידו צוות מסייע אוסטרלי מצוין.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GreenEDGE Cycling (@greenedgecycling)

הטייסת של טור אוסטרליה

לצד יואן מתייצבים בקו הזינוק מאיצים רבים מהשורה הראשונה, בתקווה לטוס אל ניצחונות ראשונים כבר בינואר: הגרמני פיל באוהאוס ינסה להשיג ניצחון ראשון מאז טור אוסטרליה 2023 לפני שנה בדיוק, וגם הקולומביאני אלוורו הודג יקווה לחזור לכושרו הטוב מהעבר אחרי שלא הניף ידיים משנת 2021. האיטלקי אליה ויויאני יכוון להמשיך את הכושר איתו סיים את שנה שעברה, ועוד יהיה כדאי לעקוב אחרי המקומי סם וולספורד, הבריטי דניאל מקליי והטיל האריתראי ביניאם גרמיי.

אוסטרליה

מתחדשים הקרבות בספרינטים, צילום: ספרינט סיקלינג

תל פאחר

לכל מלחמה יש את ההר שהופך לסמל. בששת הימים תל פאחר, ביום הכיפורים החרמון, בלבנון הבופור, ובטור דאון אנדר ה-Willunga Hill. הגבעה המפורסמת הפכה לקאלט במרוץ האוסטרלי, ושלושה וחצי ק”מ אותם יטפסו פעמיים בסוף היום הרביעי יקבעו כנראה את גורל המרוץ כולו. 

גיבורי עבר כאלחנדרו וואלוורדה וריצ’י פורט חגגו שם בעשור האחרון, מי יניף את הדגל בפסגה הפעם? ייטס הוא כאמור הימור קל, אבל שווה לשים לב גם למקומי ג’ק הייג מקבוצת Bahrein, לצרפתי וולנטין פארה-פיינטר מקבוצת Decathlon AG24 ולהולנדי הוותיק באוקה מולמה ב-Trek. 

גלו את הווצאפ השקט שלנו: בייקפאנל ווטסאפ

יחידת עוף החול

מכירים מהחדשות את היחידה שלוקחת טנקי מרכבה ותיקים, מפוארים ומושבתים ומחזירים אותם לפעילות? אז ז’וליאן אלאפיליפ. אלוף העולם פעמיים בעבר, בן 31 בלבד, אבל אחרי שנתיים מאכזבות יחסית מלאות פציעות, מהן הוא מקווה לצאת השבוע. מה הסיכוי שיחזור לשיאו? כמו הטנקים של יחידת עוף החול שטובים בינתיים לעוטף ופחות לחאן יונס, כך גם הסיכוי של הכוכב הצרפתי החביב לזכות ביותר משלב אחד לא נראה בשמיים.

טור אוסטרליה

ז’וליאן אלאפיליפ בחולצת אלוף העולם בעונת 2021, צילום: צ’רלי לופז A.S.O

פלוגת הכשרות

כמה מהרוכבים המוכשרים והבולטים של הדור הבא יעמדו על קו הזינוק ביום שלישי. במאבק לדירוג הכללי יהיה מעניין לראות את הבריטים אוסקר אונלי מקבוצת DSM וליאו האנטר מקבוצת Ineos, אולי גרסה משופרת של אחיו הגדול אית’ן. יחד איתו יופיע פלא הנג”ש ג’ושוע טארלינג, בחניכה צמודה של אלוף העולם לשעבר בתחום פיליפו גאנה. עוד שווה לעקוב אחרי הפורטוגלי אנטוניו מורגדו וזוכה הטור דה פראנס לצעירים המקסיקני איזק דל-טורו, שניהם מקבוצת UAE ובדרך להפוך לגיבורים ספורטיביים בארצם. 

זמני המרוץ: יום שלישי 16.1.24 – יום ראשון 21.1.24, שידור בכל יום ביורוספורט.

מאת: יותם ייבין

שתפו עם הכפתורים למטה: