בין אם נרצה ובין אם לא, מנשאי האופניים הם חלק בלתי נפרד מחווית הרכיבה שלנו. לרוב הם מלווים בהתעסקות מעצבנת ובזבוז זמן יקר עוד לפני שהתחלנו לרכוב. קיבלנו למבחן את ה-F14 של חברת Uebler, מנשא לזוג אופניים בודד ששינה את ההתייחסות שלי למנשאי אופניים.

קצת על Uebler

חברת Uebler הוקמה לפני יותר מ-50 שנה בגרמניה והיא מתמחה בייצור של מנשאי אופניים לוו גרירה. עד היום כל מנשאי האופניים של Uebler מיוצרים בגרמניה עצמה. החברה שמה לעצמה כמטרה את עניין הקומפקטיות ונוחות השימוש מתוך הבנה שמנשאי האופניים הם ממש לא אביזר נלווה, אלא חלק משמעותי מחווית הרכיבה שלנו.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

הסדרות

ל – Uebler יש שלוש סדרות של מנשאים לוו גרירה:
סדרת ה – F: הסדרה אותה אנו בוחנים, היא מתקפלת אך אין לה הטייה לפתיחה של תא המטען.

סדרת ה – P: לא מתקפלת אבל יש לה יכולת הטייה לפתיחת תא המטען. היא גם הסדרה היחידה שהמנשאים שלה יכולים לגדול בזוג אופניים נוסף.

סדרת ה – I: כוללת גם את אופציית הקיפול וגם הטייה לפתיחת תא המטען.

בכל סדרה יש מספר מנשאים, כל אחד לכמות שונה של זוגות אופניים אותו הוא יכול לשאת. בהתאם לסדרה של המנשא ומספר האופניים אותו המנשא יכול לשאת נקבע גם המחיר בהדרגה.

תכירו את Uebler F14

 • מספר זוגות אופניים: זוג אחד
 • מתאים לנשיאה של אופניים חשמליים: כן
 • משקל העמסה מקסימלי: 30 ק”ג
 • משקל המנשא: 9.9 ק”ג
 • מידות במצב מקופל: 61X20X50 ס”מ
 • תאורה מובנית: יש
 • מקום למספר רכב: יש
 • מחיר: 2990 ש”ח
 • אחריות: 3 שנים
 • לינק למוצר

מוכן להעמסה תוך פחות מ-20 שניות

הודות לשיטת הקיפול המהירה ומנגון הנעילה החכם על וו הגרירה, אני הרכבתי את המנשא על הרכב תוך 18 שניות בודדות. את המנשא משחילים על וו הגרירה ואז מורידים אותו מטה תוך הפעלה של מעט כוח עד שישמע הקליק, שאומר שהמנשא מותקן על וו הגרירה בהצלחה. בלי כלים, ברגים או הפתעות מיוחדות – פשוט וקל ללא מאמץ. כמובן שיש אפשרות לנעול את המנשא לוו באמצעות המפתח שמגיע איתו. נשאר רק לפתוח את שתי הידיות שבצדדים, להרים את הקשת וסוגרים בחזרה את הידיות. פתיחת תושבות הגלגלים, מחברים לחשמל, וזהו אתם מוכנים להעמיס את האופניים.

וו גרירה אופניים

זרועות ניתקות – פשוט גאוני

יצא לי להשתמש במנשא או שניים בעבר אבל זו הפעם הראשונה שבה פגשתי את פיצ’ר הזרועות הניתקות. מיד כשראיתי אותו אמרתי לעצמי שזה פשוט מחדל שלא הכרתי את הפיצ’ר הזה קודם. פיצ’ר זה מאפשר לנו לנתק את הזרוע איתה אנו חובקים את האופניים בלי כלים בכלל. הסיבה שזה כל כך משמעותי כי זה מפשט את התהליך של העמסת אופניים, ועושה הבדל עצום אם צריך להעמיס מספר זוגות אופניים על מנשא לפי הדגמים שבסדרה.

הזרועות ניתקות בקלות ואנחנו יכולים להעביר אותן דרך האופניים שכבר העמסנו על המנשא. מנשא אופניים לזוג אחד זה פיצ’ר נחמד אבל כשמדובר במנשא לשניים או שלושה זוגות אופניים זה פיצ’ר גאוני שחוסך זמן ובעיקר עצבים וזיעה עוד לפני הרכיבה. לצערי לא יצא לי לנסות עדיין מנשא לשניים או שלושה זוגות אופניים תוצרת Uebler אבל לאור זה שיצא לי להשתמש במנשאים של כמה חברות אחרות, אני יכול בהחלט להגיד שמדובר בפיצ’ר מדהים ואולי אחד הדברים הטובים ביותר שהביאו לעולם מנשאי אופניים לוו גרירה.

Uebler

זרוע ניתקת עם ראצ’ט

בנוסף לזרוע הרגילה קיבלתי למבחן גם זרוע נוספת שננעלת בעזרת ראצ’ט ככה שגם אם מדובר באופניים חשמליים עם שלדה מנופחת וסוללה באמצע שמונעת חביקה באמצעות החבק הסטנדרטי  – יש לכך פתרון. מנגנון הראצ’ט נוח מאוד וגם הוא כמו הזרוע הרגילה מתנתק בקלות מהקשת ככה שאפשר להשתמש בו כמעט בכל גודל של מנשא ובקלות. הראצ’ט עצמו ננעל באמצעות מפתח. חשוב לציין כי הזרוע עם הראצ’ט היא תוספת ונכון לעכשיו היא אינה מגיעה באריזה של המנשא. העלות של הזרוע עם הראצ’ט היא 350 ש”ח. אחרי שימוש בשתי הזרועות אני יכול לומר שגם אם אין לכם אופניים חשמליים כיף מאוד ולפעמים עדיף להשתמש בזרוע עם הראצ’ט.

וו גרירה לרכב

גודל ואחסון

אחד החסרונות הבולטים של מנשאים לוו גרירה – זה שהם גדולים מאוד, לרוב גם כבדים מאוד ואם אין לכם מחסן או חדר פנוי אז אתם בכלל בבעיה. ה-Uebler F14 שם את עניין האחסון במרכז. הוא מתקפל לגודל כל כך קטן, שאפילו לא צריך לפתוח את תא המטען בשביל לאחסן אותו, אפשר לשים אותו על רצפת הרכב בין המושב האחורי לקדמי. עם משקל מתחת לעשר קילו ה-F14 הוא כנראה המנשא הקומפקטי ביותר שהשתמשתי בו.

וו גרירה אופניים

חביקת גלגלים

את הגלגלים מניחים במקומם בדומה לשאר המנשאים לוו גרירה, הראצ’ט החובק אותם בהחלט מרגיש איכותי, הוא נוח מאוד לשימוש, גם להידוק וגם לשחרור והרצועות עצמן רחבות באופן יחסי למנשאים אחרים ככה שמאוד קל להדק אותן.

על אף שבסיס הגלגלים המקסימלי אותו ניתן לשאת ע”פ Uebler הוא 130 ס”מ הייתי שמח אם התושבות של הגלגלים היו מעט ארוכות יותר, האופניים שלי במידה לארג’ ויש להם גלגלי 29 אינץ’ ולא היה מזיק שתושבות הגלגלים היו מעט ארוכות יותר, זה היה מקל את ההעמסה עוד יותר.

F14

המחיר

על אף כל היתרונות של ה-F14 יש לו חיסרון מרכזי אחד, המחיר. עם תג מחיר של 2990 ש”ח למנשא אופניים לזוג אחד, יעמיד את הרוכש בדילמת הצורך מול איכות ונוחות. אפשר למצוא מנשאים יותר זולים, אפשר למצוא גם באותו תג מחיר אבל ליותר זוגות אופניים, אבל פה תצטרכו לוותר על איכות ונוחות המוצר. כמובן שצריך לקחת גם בחשבון את הצד השני, על המנשא יהיו אופניים יקרים, כאלו שעלו עשרות אלפי שקלים ולמרות המחיר היקר של המנשא הוא בהחלט מספק שקט נפשי ונוחות.

יתרונות

 • מתקפל לגודל קטן מאוד וניתן לאחסן אותו ברכב.
 • זרועות ניתקות.
 • הרכבה ופירוק מהירים במיוחד.
 • כולל תאורה מובנית ומקום למספר הרכב.

חסרונות

 • מחיר יקר בהשוואה למותגים אחרים

סיכום Uebler F14

אחרי כמה שבועות עם ה-Uebler F14 למדתי שמנשא מינימליסטי לזוג אופניים אחד הוא עדיף אם אין לכם צורך בנשיאה של יותר מזוג אופניים אחד. יתכן שמדובר באחד ממנשאי האופניים הטובים ביותר בשוק. המחיר אמנם לא זול אבל יש עבורו תמורה טובה באמת. ה-Uebler F14 הוא מוצר פרימיום, החל מהפשטות של השימוש ועד למחיר. אם הנוחות חשובה לכם ואתם עם בעיות מקום אחסון, זה המוצר שיתן פתרון בצורה הטובה ביותר. 

מאת: אלעד פריזט