האם פרימוז רוגליץ הוא היורש של כריס פרום כמנצח הסדרתי הבא של הגראנד טורים? הסלובני השלים אתמול תואר שלישי רצוף בוואלטה, פחות מחודש לאחר הזכיה במדלית הזהב האולימפית במרוץ נגד השעון. רוגליץ זינק לוואלטה א’אספניה כמועמד הבכיר ועמד בציפיות. 

בכל רגע במירוץ הוא שלט ללא עוררין ואף ניצח ב 4 שלבים שונים. יכולותיו המגוונות אפשרו לו לרחף בהרים הגבוהים ובשלבי הנג”ש. אוהדי ענף האופניים יאלצו להמתין לעונה הבאה כדי לראות שוב קרב ראש בראש “בין פוג לרוג” לאחר שביולי השנה נמנע קרב שכזה עקב תאונה של האחרון בתחילת הטור דה פראנס.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מאבקי הדירוג הכללי של הוואלטה

התחזיות המוקדמות התממשו כמעט לגמרי. מוקדם מאוד לתוך המירוץ התברר למתחרים ולצופים ש”רוג האיום” בכושר שיא ורק נפילה או תקלה תמנע ממנו את התואר השלישי ברצף. קבוצת הפאר הבריטית אינאוס ניסתה לאתגר אותו במספר הזדמנויות בעזרתם של אדם ייטס, ריצ’רד קראפז ובעיקר איגאן ברנאל שניסה להפתיע בשלבי בהרים הגבוהים בשבוע השלישי, אך השליטה של הסלובני הייתה מוחלטת. אינאוס לא מצליחה להציב רוכב על דוכן המנצחים בטור גדול בפעם הראשונה העונה. את דוכן המנצחים השלימו “מר יציבות” הספרדי אנריק מאס שבפעם השניה מסיים במקום השני (ב 2018 היה סגנו של סיימון ייטס) אחרי הופעה מרשימה גם בטור הצרפתי שהספיקה למקום השישי. על המדרגה האחרונה, במקום השלישי התייצב האוסטרלי החביב ג’ק הייג וזהו ההישג הגדול בקריירה שלו והמשך לעונה אדירה של קבוצתו בחריין ויקטוריוס. הייג בעזרת תצוגת-על של קבוצתו הצליח בשלב 20 הדרמטי והנהדר לדלג מעל מיגל “סופרמן” לופז שהיה שלישי (לופז לבסוף בחר שלא לסיים את השלב ופרש מהתחרות).

וואלטה רוגליץ' וברנאל

צילום: צ’רלי לופז

המאיץ המהיר והמרגש

פאביו יעקובסון ההולנדי התברר כמאיץ הבכיר בתחרות. הוא ניצח ב 3 שלבים וזכה ללבוש את החולצה הירוקה בסיום כשנה בדיוק לאחר התאונה הקשה שעבר בטור פולין שגרמה למוות קליני ושיקום ממושך שכלל שחזור פנים מלא, הוא כמובן נעזר ברכבת משובחת של קבוצתו קוויקסטפ שכל מאיץ בדבוקה יכול להתקנא בעוצמתה. יעקובסון היה בדרך גם לניצחון רביעי בשלב 13 אך אי הבנה טקטית עם בן קבוצתו פלוריאן סנשל בק”מ האחרון מנעה ממנו את הניצחון. אל דאגה סנשל הצליח לתקן ולהשיג את הניצחון בעצמו ולהוכיח שהמזל במאוצים הולך עם הטובים. איתמר איינהורן המאיץ הצעיר הצליח להתברג במקום החמישי של שלב 8 וזהו ההישג הטוב ביותר של רוכב ישראלי בתחרות בסבב העולמי.

קבוצת Israel Startup Nation בוואלטה השנה

הקבוצה סבלה מתאונות רבות בתחילת המרוץ ובאופן כללי בחוסר מזל שגרם לפרישת רוכבים מהסגל ככל שהמרוץ התקדם עד שבסיום נותרו לקבוצה רק 3 רוכבים. ההישג של איתמר בשלב 8 היה המשמעותי ביותר. גיא ניב הצליח להיכנס לבריחה פעם אחת, אך פרט לנקודות אור בודדות של הישראלים הקבוצה מסיימת את התחרות עם תחושת אכזבה ולא תרצה לזכור לטובה את הטור הספרדי השנה. גיא ניב סיים במקום 93 אחרי שרכב כבר העונה בג’ירו ובסה”כ סיים כבר 4 טורים גדולים מאז 2018. איתמר פרש מהתחרות בשלב 16.

וואלטה גיא ניב

גיא ניב בוואלטה 2021. צילום: נועה ארנון, ISN

המועדון הסגור של הטורים הגדולים 

עונת הטורים הגדולים הסתיימה – הקבוצות הבכירות הצליחו שוב לשלוט: האמירויות, יאמבו וויסמה, אינאוס והפתעת העונה קבוצת בחריין. לא זכינו למנצח “טירון” השנה בכל שלושת הטורים: בארנל מאינאוס הוסיף לחגורה את הג’ירו לאחר שניצח בעבר בצרפת, טדאיי פוגאצ’ר מהאמירויות ניצח פעם שניה בטור הצרפתי ורוגליץ מיאמבו כאמור ניצח בוואלטה בפעם השלישית. על דוכן המנצחים דווקא הצליחו להתברג 3 רוכבים בפעם הראשונה: דמיאנו קרוסו הוותיק מבחריין סיים שני באיטליה, יונאס וינגוגארד יאמבו וויסמה סיים שני בטור דה פראנס ואתמול ג’ק הייג מבחריין סיים שלישי בספרד.

בייקפאנל בטלגרם, לחצו פה לראות את זה!

נגמרה העונה? ממש לא

הרוכבים כבר מוכנים לשיא נוסף מיד לאחר חגיגות ראש השנה. שלושה מרוצים חד יומיים מאד יוקרתיים ביותר בטווח של חודש: אליפות העולם שתערך השנה בפלאנדרס בלגיה, המונומנט פריז-רובה שיערך בצרפת לאחר יותר משנתיים וסיום במונומנט האיטלקי הלו הוא הלומברדי בצפון איטליה.

וואלטה

פודיום 2021. צילום: צ’רלי לופז

מאת: עמית נבון
עמית הוא מכור לספורט סיבולת בעיקר מהכורסא, מייסד שיטת פיצול המסכים הסודית לעובד ההייטק חובב מרוצי כביש. מוקדם בבוקר לרוב רץ במסגרת מועדון רצי רמת השרון כדי לבנות סיבולת ולקחת את ה KOM על הסטלביו. חולם להעביר את עונת הכביש בפאב בלגי ולקשקש על אופניים אבל בינתיים חופר על זה לכל מי שמוכן.