בפעם הקודמת בה בחנתי מנשא אופניים לרכב, כתבתי שמנשאים לוו גרירה הם האהובים עלי. אבל מה עושים אם אין אפשרות לוו גרירה? נשלחתי לבחון את המנשא של חברת יאקימה מדגם SuperJoe Pro 3.

הכירו את יאקימה (Yakima)

אחד הדברים החשובים ביותר בבחירה של מנשא אופניים לרכב הוא לבחור במנשא של חברה מוכרת שהוכיחה עצמה בתחום. חברת Yakima החלה את דרכה לפני יותר מארבעה עשורים כחנות מכונות בוושינגטון. בשנת 1979 רכשו את החברה סטיב קול ודון בנדוצ’י שהתעסקו ברכיבת אופניים ושייט בקיאקים. בשנת 1984 המוצרים של החברה כבר עשו הופעת בכורה על רכבי הליווי השונים באולימפידת לוס אנג’לס. 

החברה מספקת פתרונות נשיאה לאופניים קיאקים וציוד ספורט ומחנאות.
היבואן: רשת רוזן ומינץ.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

יאקימה סופר ג’ו מפרט:

 • דגם: Super Joe Pro 3
 • משקל: פחות מ – 6 ק”ג!
 • מתאים ל-3 זוגות אופניים
 • מדיניות האחריות: אחריות מוגבלת לכל החיים
 • מחיר: 949 ש”ח לחברי מועדון רוזן ומינץ
 • קישור לרכישת המוצר

מנשא יאקימה

התקנת המנשא על גבי הרכב 

אופן ההתקנה כמעט זהה לאופן בו מתקינים את המנשאים הפשוטים מחנויות ה”כל בו” אבל דווקא בזמן ההתקנה ניתן להרגיש את ההבדל המשמעותי בין המנשא של Yakima לאחרים. כדי לפתוח את המנשא צריך לסובב את שני הברגים המרכזיים חצי סיבוב, מכוונים את זווית הפתיחה לפי סוג הרכב וסוגרים בחצי סיבוב בחזרה. אני חייב לציין לזכות Yakima, את הפטנט הזה שנקרא QuickTrigger, הוא פשוט מעולה ומקצר את זמן ההתקנה בכמעט רבע מהזמן ביחס למנשאים אחרים.

בנוסף לפטנט הפתיחה של המנשא, יש לו שני ספוגים ענקיים שמספקים לפחות לי לא מעט שקט נפשי בזמן ההתקנה, כמעט ואין סיכוי שחלק עשוי מתכת יפגע בדלת תא המטען. הרצועות אותן מתקינים על דלת תא המטען ניתנות כמובן להחלפה ובקופסה תקבלו גם סט רצועות נוסף שמתאים לסוגי דלתות נוספות. האבזמים שאיתם מהדקים את הרצועות שמתחברות לתא המטען מגיעים כשעליהם כיסוי גומי, למניעה של מכות ושריטות מיותרות על האופניים ועל הרכב. זמן ההתקנה של המנשא על הרכב ארך כ-10 דקות. מחקר קצר שעשיתי הראה לי שבאתר של חברת Yakima ישנו מחשבון התאמה של המנשא לסוג ודגם הרכב והוא מומלץ לשימוש טרם הרכישה.

מנשא יאקימה

למי מנשא יאקימה מתאים? 

ה- Super Joe Pro 3 של Yakima פונה לקהל רוכבים ספציפי בהתאם לסוג השלדה שלכם – ישנן שלדות בעלות משולש קדמי גדול וריק כמו אופני כביש או אופני זנב קשיח שמתאימות יותר למנשאים מסוג זה. את אופני הכביש שלי ואת אופני הזנב הקשיח של חבר היאקימה סופר ג’ו 3 קיבל בשמחה, אולם כשקיבלתי את המנשא למבחן הבנתי שלאופני האנדורו שלי הוא כנראה לא יתאים. לפעמים צריך לנסות כמה פעמים את האופן בו נעמיס את אופני הכביש שלי כיוון שהכידון שלי התנגש עם האופניים של יעקב ולכן ניתן לראות בתמונות שלבסוף העמסנו את האופניים כאשר הפנים של שני זוגות האופניים מופנים לאותו הכיוון.

בדקתי יחד עם יעקב האם המנשא מקבל אופני שיכוך מלא שהם לא אופני אנדורו ואחרי לא פחות מ – 9 זוגות אופניים שבדקנו על גבי המנשא להלן התוצאות: כל אופני זנב קשיח במידה S ומעלה התקבלו בשמחה רבה, לעומת זאת אכן לאופני שיכוך כפול עם בולם באמצע זה היה מאתגר. אגב, ישנם פתרונות למוטות אופקיים המתחברים מעל המשולש הקדמי באופניים המאפשרים להתקין כמעט כל זוג על מנשאים כאלה.

לאופניים המתאימים – היאקימה הוא מושלם

אז נכון, לא הצלחנו לעמיס על המנשא את כל סוגי האופניים, אבל אלו שכן הועמסו באופן יותר ממושלם. התושבת עליה מעמיסים את השלדה יכולה לחבוק את האופניים לא רק מהצינור העליון של השלדה (רמה) אלא גם מצינור הכסא ובכך המנשא שומר את האופניים סופר יציבים.

בניגוד לחלק מהמנשאים בשוק רצועות החביקה לשלדה במנשא של Yakima נחבקות באופן אלכסוני, החביקה האלכסונית לא מאפשרת לאופניים לזוז ו”לשחק” בתוך התושבות.

יתרונות של היאקימה

 • מינימום נזק לרכב ולאופניים – המנשא עשיר בפיצרים והגנות שימזערו כמה שאפשר נזק לרכב ולאופניים.
 • חביקה כפולה – החביקה גם לצינור הרמה וגם לצינור הכיסא פשוט מושלמת.
 • אחריות לכל החיים – אחד הדברים הכי חשובים כשקונים מנשא מבחינתי הוא שירות ואחריות, מרגיע לדעת שבכל מקרה שתצטרכו תקבלו שירות ואחריות למוצר.
 • זוג פותחני בקבוקים – פיצ’ר מגניב שחשבתי שראוי לציון.
 • צבע אדום – נכון, השיקול האחרון ברכישת מנשא הוא הצבע שלו, אבל המנשא פשוט יפה לעין.

חסרונות

 • מוגבל לקהל רוכבים ספציפי ביותר.
 • קשה להעמיס עליו יותר משני זוגות, זה לא נוח ומסורבל מאוד.
 • דורש לאלתר דרך בה תוכלו להשאיר את לוחית הזיהוי של הרכב גלויה כפי שדורש החוק.

בייקפאנל בטלגרם, לחצו פה לראות את זה!

יאקימה – בשורה התחתונה 

אמנם Yakima לא המציאה את הגלגל מחדש, אבל היא בהחלט לקחה את הפלטפורמה המוכרת ומיטבה אותה. אם הייתי יכול למקד עוד קצת את קהל היעד של המנשא הייתי אומר שרוכבי סוף שבוע בהחלט יכולים לקבל מענה הולם מהמנשא Super Joe Pro 3 של Yakima.

 

סוף הכתבה – והצעה:

  אני רוצה מנשא אופניים !

  צרו איתי קשר לתאום הדגמה וקניית מנשא