הספורטאי מיכאל יעקובלב עלה לישראל מרוסיה בעקבות המלחמה באוקראינה שחסמה את האפשרות של ספורטאים רוסיים להתחרות, והשיג מדלית ארד בגמר מרוץ הקירין.

נבחרת ישראל ברכיבת מסלול (ולודרום) מתחרה בסוף השבוע בתחרות גביע האומות שמתקיימת בג’קארטה אינדונזיה. תחרות חשובה מאוד לקריטריון לאולימפיאדה. מדובר באחת מ-9 תחרויות שהדירוג שלהן יקבע את הקריטריון למשחקי פריז 2024, כשהקריטריון מורכב מ- 3 תחרויות גביע האומות השנה, 3 בשנה הבאה, אליפויות אירופה ואליפות העולם.

 כנסו לערוץ בייקפאנל ב Whatsapp:
בייקפאנל ווטסאפ

השתתפות מתחרים ישראלים עם סממני לאום (מדי נבחרת עם דגל המדינה) לא מובנת מאליה כאשר אין לישראל קשרים דיפלומטיים רשמיים עם המדינה המוסלמית הגדולה בדרום מזרח אסיה. יחד עם זאת, לחברות ישראליות יש פעילות עסקית באינדונזיה וגם בעלי דרכונים ישראליים יכולים להגיע לשם עם אישורים מיוחדים. 

הרוכבים שמייצגים את ישראל הם מיכאל יעקובלב שיתחרה בענפי הספרינט – קירין וספרינט. רותם טנא וולד לוגינוב ישתתפו בענפי האנדורנס.כרגע רותם טנא מתקשה להשיג תוצאה טובה בתחרויות האומניום – סקראצ’, טמפו, אלימינציה ונקודות כאשר הוא ממוקם במקום ה-22 בתום התחרות.

מיכאל יעקובלב לעומת זאת זכה במדליית הארד בגמר מירוץ הקירין כאשר בתוך המירוץ ארעה תאונה בה היו מעורבים שני רוכבים שהקלה על יעקובלב להגיע שלישי. במקום הראשון הגיע הארי לברסון, אלוף העולם ההולנדי ולמקום השני הגיע אוונג המלזי. 

מרוץ הקירין הוא אחד ממרוצי הספרינט בו מתחרים בין 5-7 רוכבים. הרוכבים ממוקמים על קו הרדיפה כאשר אופנוע ממונע (דרני) מגיע מהיישורת האחורית ומוביל אותם בטור למשך 3 הקפות במסלול של 250 מ’. אחרי 3 הקפות הדרני יורד והרוכבים מתחרים למשך 3 הקפות נוספות בפורמט ספרינט. מרוץ הקירין התחיל ביפן כאשר שם הוא ענף הספורט הפופולרי השני אחרי הסומו. המרוץ מאוד מהיר ואגרסיבי. כאשר 6 רוכבים מתחרים על ספרינט, מן הסתם יש סיכוי גדול להתנגשויות ותאונות שהן חלק מהמשחק.

ביפן, שם המרוץ מתנהל בצורה קצת שונה, הרוכבים ממוגנים מתחת לבגדיהם. המרוץ מתנהל כמו מרוצי סוסים עם הימורים וטירוף מוחלט של הצופים. השיקום של יפן מפצצת הירושימה ונגסאקי היה בזכות המס על רווחי ההימורים במרוצי הקירין.

מיכאל יעקובלב מתנשא לגובה של 199 ס”מ, נושא עליו 103 ק”ג של סיבי שריר אפקטיביים קינטית ומוציא מעל 2800 וואט בפיק! ההישג הקודם הבולט שלו היה מדלית ארד באליפות העולם בקירין ב 2021 וארד בספרינט באליפות אירופה באותה שנה אז הוא ייצג עדיין את רוסיה. הבידוד הבינ”ל של רוסיה הביאה אותו לעלות לארץ ולהתחרות תחת הדרכון הישראלי.

מחר, יום ראשון יתקיימו מרוצי הספרינט. נחזיק אצבעות לעוד הצלחה למיכאל וכמובן לרותם וולד שיתחרו במדיסון.

חדשות משמחות? היה הראשון לספר על זה לחברים- עם כפתורי השיתוף האלה: