החברות האלו מתמחות בכלל בתחום האופטיקה אבל הן נכנסות חזק גם לתחום הגנת הראש. גם רודי פרוג׳קט ואוקלי עושות את זה ועכשיו תורה של ה-Bolle Trackdown MIPS להפגין נוכחות. 

מאת: מאור רביב
תמונות: עופר עברי, יוג׳ין לויט, גיאחה

קסדת בולה טרקדאון של Bolle Trackdown Mips

  • דגם: Bolle Trackdown Mips
  • משקל: 387 גרם
  • קטגוריה: אול מאונטיין
  • מחיר: 549 בהנחה דרך האתר (899 מחיר מלא)
  • יבואן: בולה ישראל 

הצטרפו לבייקפאנל בטלגרם- לחצו פה: https://t.me/BIKEPANEL

עיצוב 

כשהרמתי את קסדת הבולה בפעם הראשונה אמרתי לעצמי שהיא יפה וכך גם הסכימו איתי הסובבים. לקסדה יש נוכחות של קסדת אול מאונטיין כמו שצריך. שלא תבינו אותי לא נכון, אין כאן משהו סופר חדשני ועתידני אבל מה שיש עובד טוב מאוד. הפעם קיבלנו צבע לבן סולידי עם מעט נגיעות של גרפיקה כתומה. בכלל, שלל הצבעים שהטרקדאון מציעה הם סולידים. הקליפה החיצונית היא עגולה מאוד וללא קווים ישרים שחותכים את המבנה וכן המצחיה בגודל פרופורציונלי לגודל הקסדה. במרכז הקסדה יש משטח חלק שתופס נדל״ן לא מבוטל שמאפשר להדביק תושבת למצלמת אקסטרים או פנס, אם כי אין התקן מובנה לתפס של גופרו שהיה יכול להיות מועיל. 

קסדת בולה

נוחות והתאמה

מבחינת התאמה, המידה שנבחנה היא מדיום (55-59) והיא הרגישה לי מצויין. בתור רוכב עם מידת ראש של 55 ס״מ (56 בתוספת בנדנה/באף) אני מבצע כמעט הידוק מלא לקסדה. מערכת ההידוק נוחה לתפעול בעזרת חוגה בודדת הנמצאת על העורף ועוזרת להגיע להידוק הרצוי. העטיפה של מערכת ההידוק את הראש לא יצרה כאבי לחץ ברכיבות ארוכות. כמו ברוב הקסדות גם פה קיימת היכולת לכוון את מיקום חביקת העורף בין שלושה מיקומים שונים לשיפור הנוחות. 

BOLLE MIPS

אוורור והגנה

לטראקדאון יש 12 חורי אוורור ותעלות אוורור שחצובות בקליפה הפנימית של הקסדה. בזמן רכיבה הרגשתי זרימת אוויר טובה בתוך הקסדה. כקסדת אול מאונטיין, בולה עיצבו כך שיש הגנה פאסיבית על עורף ויצרו את הקליפה הפנימית ב-EPS עם רמות צפיפות משתנות כדי להגן ממגוון רחב של פגיעות. 

בהגנה אקטיבית הוסיפה בולה לטרקדאון את פטנט ה-MIPS. מיפס היא מערכת הגנה היושבת בתוך הקסדה ומפרידה בין הראש לקליפת הקסדה, כך כאשר יש פגיעה של הקסדה, חלק גדול מאנרגיית הפגיעה מופנת לתזוזה של הקסדה אשר מופרדת מהראש וכך מפחיתה סיכוי לזעזוע מח בפגיעה. 

 

התאמת למשקפיים ומשקף

משום שמדובר באול מאונטיין הקסדה צריכה להתאים לשתי הגנות העיניים הפופולריות בתחום. אם בחרתם במשקף, המצחייה של הטרקדאון תעלה מספיק למעלה בזווית כדי לאפשר הנחה של המשקף על המצח כאשר אתם לא דוהרים בירידה. אם תרכבו עם משקפיים, בשני חורי האוורור הצדדיים שבאזור המצח, יש מתקן פלסטיק שיעזור לכם להושיב את המשקפיים על אזור המצח של הקסדה בנוחות. 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

קסדת בולה – מה הייתי משפר

יש שני דברים שהייתי משנה כאשר אחד מהם הוא מהותי והשני הוא Nice to have:

  1. הדבר המהותי הוא כושר הספיגה של הספוגים- הוא לא מצטיין. ברכיבה ללא בנדנה מצאתי את עצמי סוחט את הספוגים יותר ממה שאני רגיל בדרך כלל.
  2. הנושא השני הוא שהייתי מוותר על הנדל״ן שבמרכז הקסדה ומוסיף שם עוד שני חורי אוורור, ובסוף מוסיף התקן שמאפשר שילוב נוח ומהיר של מצלמה או פנס. 

קסדת Bolle

קסדת בולה – סיכום

קסדת בולה מדגם ה-Trackdown MIPS נותנת פייט בשוק הקסדות המוצף. הנוחות מצויינת והעיצוב עגול וסולידי שנראה טוב ובנוסף הגנה משופרת גם בזכות מערכת MIPS. במחיר של שיווק ישיר לצרכן מהיבואן, שוויתר על עבודה עם חנויות ועבר לאינטרנט, יש כאן מתחרה רצינית למקבילים שלה בשוק שמציעים קסדות ללא מערכת MIPS במחיר דומה ולעיתים גם יקר יותר.