ברכיבת אופני הרים צריך קסדות חזקות, מגנות, ויפות. בונטרגר אורזת את הראשים שלנו בקסדת ה Rally – המיועדת לרכיבת אופני הרים מגוונת: סינגלים, טיולים וכיף בשטח, עם אריזה מוחית ייחודית בדמות ה Wave Cell – האלטרנטיבה שלה ל Mips. גיא חלמיש התמגן ויצא לבדוק. 

Rally: קסדת הכניסה לשבילים

הקסדה הזו מכוונת לאנשים שרוצים פתרון לא יקר מדי, לא זול מדי, ואיכותי עם טכנולוגיה ייחודית להגנה על הראש. 

 • ייעוד: רכיבת שבילים
 • פיצ’רים: הגנת WaveCel, הידוק Boa, וייזור, מבנה יורד מאחור להגנת העורף. 
 • אחריות גם בתאונה: שנה מהקניה (Crash replacement!)
 • משקל: 400 גר’ (מדיום, מוצהר יצרן)
 • מחיר: 720 ש״ח (לפני הנחות מועדון)
 • ייבוא ושיווק: CTC / טרק ישראל – לקנייה באתר היבואן
קבלו את הכתבות שלנו בווטסאפ:
בייקפאנל ווטסאפ

מהו ה WaveCel

זוהי שכבת מגן פנימית בקסדה, תלת מימדית היכולה לספוג מכות מכיוונים שונים. באמצעות התכווצות סופגת היא מפזרת את המכה ומפחיתה כך את השפעתה. טרק טוענת ליעילות של פי 48 בהגנה מחומר קסדה רגיל. 

wave cell

כמו ב MIPS – הדגש הוא על “מכה סיבובית” (rotational impact). המטרה גם במיפס וגם בשיטה הזו היא לאפשר לגולגולת לזוז קצת עם כוחות התנועה בתאונה, וכך להפחית את עוצמת התנגשות המוח בתוך קירות הגולגולת. ה WaveCel קיים בכל קטגוריות הקסדות שלהם ופרטתי קצת יותר על הטכנולוגיה הזו במבחן קודם לקסדת כביש של בונטרגר. הסברים מעמיקים יותר מפי בונטרגר עצמה בסרט: 

אני מוצא בפתרון הזה בכל זאת מעט הפרעה לזרימת הרוח והאוורור לעומת קסדות שאין בהן אקורדיון כזה בין פתחי האוורור והראש, אולם בחנתי הפעם בחורף ולכן דווקא התאימה לי הגישה. 

עיצוב וסגנון 

אני חייב להודות שזו היתה הסיבה העיקרית לכך שרציתי את הקסדה הזו. הלוק, לא ה WaveCel, למרות שאין לי התנגדות להגנה טובה יותר על המוח. זו קסדה מודרנית עם וייזור (מצחיה) וייעוד לרכיבת שטח מסוקסת. הצבע הכתום מתאים לי כי אני אוהב שמח ובולט על האופניים והמראה מתאים לבגדים הרפויים עמם רכבתי בחודש הזה של המבחן. וכך קיבלו הטופ פיול את קסדת הראלי כבת לוויה למבחן משנה יעיל במקביל. 

עיצוב יפה

ארבעת הצבעים של קסדת בונטרגר ראלי

עם הוייזור והארכת ההגנה אל העורף, הקסדה מתאימה בוייב שלה לאופני שבילים בטווחי ה 120-140 מ”מ. לרכיבת שבילי ג’יפים או אפיקים ומרתון, בוחרים בקסדה קלילה יותר ולא חייבים וייזור. לרכיבה אגרסיבית יותר יש דגם אחר בבונטרגר ושמו Blaze לכיוון השבילים וזמן האוויר המשמעותי. הראלי יושבת על רכיבת סינגלים קלאסית.

קסדת שטח

מנגנון הסגירה וההתאמה

המנגנון נשען על חוגת BOA המשמשת להידוק סביב הראש, והיא נוחה ועובדת. ההתאמה ברת כיוון טיפוסי לקסדות וניתן להוריד את כל האלמנט בעורף כמה מילימטרים כדי שיתאים למבנה שלכם. 

להורדה והעלאה הזו יש משמעות היות והיא מכתיבה מעט את הזווית של כל הקסדה. מצאתי לי את האיזון כך שלא אסתכל ברכיבה על הוייזור מצד אחד, ומצד שני זה יאחוז לי את העורף בצורה הנוחה ויצאתי לרכוב. 

סיגרת בואה

הוויזור בר כיוונון 

הוייזור הוא קו פרשת המים הברור והמובהק להיותכם רוכבי שבילים. בלעדיו אתם יכולים להיות רוכבי שטח בסגנון מרתון ו XCO אבל אז יחשדו בכם בכבישוניות. אין לדעת האם זה יהיה בטוח להסתובב ככה, עם תיוגים כאלה שבן גביר יכול להכריז עליהם כלא חוקיים פתאום ותדרשו לטיפולי המרה. בניגוד לקסדות שלא מאפשרות לכוון או להוריד את הוייזור, וגם בזה נתקלנו בעבר, פה כן יש בורג קטן בצד ותוכלו לשנות מעט את הזווית לכאורה טריוויאלי, אך נחוץ למי שזה מפריע לו לשדה הראייה (לי זה לא הפריע). 

קסדת אופניים

הרצועות בצד והאבזם

טוב, בפשטות אומר: אלה מהסוג הפשוט ביותר. כלומר, הן רגילות, עושות את עבודתן, ומבטאות את היות הקסדה הזו ע”פ טרק עצמה פתרון לא יקר בליין שלה. מפצל הקליפס הסטנדרטי של הרצועות בצד מסתובב לו אל צד הפנים – תופעה ידועה בשיטה הזו ואינו שטוח ואלגנטי כמו ה Ergo Divider השטוח שראינו בקסדות אחרות. האבזם והיתרות גם הם רגילים כמו בהמון קסדות בעולם (אין מגנט למשל שראינו בעבר אצל בונטרגר), והיתרות אינן מקבלות איזה הסתרה או אחיזה מיוחדת. בקיצור פשוט ורגיל, עושה את העבודה, ראינו יותר משוכללים מאלה.

יתרונות

 • עיצוב יפה
 • אחריות מוגברת- החלפה בשנה ראשונה לאחר תאונה
 • בטיחות מוגברת עם פטנט ה WaveCel
 • וייזור מוצלח מתכוונן 

 

חסרונות

 • משקל 
 • אוורור
 • מערכת רצועות בסיסית
 • אי אפשר להכניס משקפיים לחורי האוורור

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

קסדת Rally שורה תחתונה

אני אוהב את הקסדה הזו כי היא פשוט נראית מצוין. גם לרכיבות בימים קרירים יותר הטריידאוף של ה WaveCel עם האוורור הופך ליתרון מבחינתי. זו קסדת אופני הרים מוצלחת לכל רוכב שצריך הגנה איכותית. עם פטנט של שכבה נוספת סופגת, עיצוב יפה מאוד, ומשהו סופר ייחודי לטרק ובונטרגר: ביטוח להחלפה מלאה של הקסדה לחדשה למשך שנה גם במקרה של תאונה, היא קנייה טובה. 

מאת: גיא חלמיש

אם אהבת את התוכן שלנו, שתף אותו לקבוצות הווטסאפ והפייסבוק שלך – הנה פה במלבנים האלה: