עידן חדש בפתחנו – ביגוד ספורט טכני עבר לסין, שם מיצרים המותגים המערביים והידע מחלחל. בידיו של יזם עם דרישות איכות גבוהות אפשר בקלות למצוא יצרן עם רמות ביגוד גבוהות מאוד. זה מה שעשה אלון מ- Cavallo. לקחנו סט שלם שלו למבחן ביגוד 

לדוג את היצרן הטוב בעלי אקספרס  

“כרוכב, שאלתי את עצמי מה הסיבה שצריך לשלם על מכנס וחולצה כל כך הרבה?”, כך מספר אלון רונן, היזם שעומד מאחורי Cavallo. הוא רוכב שטח כ-5 שנים, בן 35, נשוי +2. “הזמנתי הרבה בגדים בעלי אקספרס ולאט לאט התחלתי להגיע לביגוד טוב שהוא לא הזבל הסיני שחושבים שיש שם. עם הזמן מצאתי ספק שהוא בעל המפעל ויצרן הסחורה. קיבלתי ממנו לנסות דגמים טובים יותר ממה שהוא מוכר באתר, ומשם התגלגלנו”. אלון עובד גם עם קבוצות על קאסטום, ומתחייב על חודשיים אספקה (למרות שהוא בד”כ מצליח לספק מהר יותר). 

מבחן ביגוד Cavallo

מחירים (בעת הכנת הכתבה):

  • חליפת רכיבה (וורוד-תכלת, רמה רגילה) – 450 ש”ח. החליפה לקנייה באתר
  • ביב קצה – 370 ש”ח (במבצע במקום 450 ש”ח) – לקנייה באתר
  • ביב רגיל – 300 
  • חולצה – 180 (במקום 200) – נקראת באתר Aero Jersey, בכתבה נקרא לה “חולצת הבורדו”, לקנייה באתר.
  • חולצת בסיס – 100 ש”ח
  • ווסטים – 135 ש”ח
  • שרוולים – 70 ש”ח (במקום 100)

(המחירים יכולים להשתנות מעת לעת בעקבות מבצעים ומלאים)

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

עיצוב הוא חשוב 

“אני משקיע הרבה בנראות – שאנשים יתלהבו ויראו את הצבעים וירצו את החולצה הזו. אם לא מכירים את המותג, אז חשוב עוד יותר שהעיצוב יתפוס את האנשים” הוא מסביר, וצודק. הקונים אומרים לעצמם “אני רוצה חולצה בצבעים האלה” ואז גם נחשפים לאיכות של המוצר, ומבינים שלא עבדו עליהם. 

“אני מקבל תגובות מחבר’ה שנמצאים בעולם האופניים ומבינים ורוכבים הרבה מאוד, וקיבלנו תגובות מעולות”. נתתי להם להתנסות כדי לבדוק תגובות של רוכבים שמשתמשים בד”כ בביגוד ברמה גבוהה של אסוס וקסטלי וכאלה, והתגובות היו טובות. אומרים: “שווה את הכסף”. עיצוב החליפה החדשה מאוד בולט ומובחן ורואים שזה Cavallo. 

מבחן ביגוד Cavallo

התחלנו ממוצר מדף ומשם התקדמנו

התחלנו עם מוצרי המדף, למדנו את סוגי הבדים השונים שיש ליצרן, ולאט לאט הכנסנו פידבקים לשיפור המוצר. למשל: בישראל אוהבים יותר חולצות רשת, ונכנסנו יותר לבד הזה המאוורר יותר. זה לא בד כמו של רוכבי נג”ש סופר אווירודינמי אלא מאוורר יותר וזה מאפשר לרכוב עם החליפה סגורה. 

רוי רובינשטיין הוא רוכב עלית בדינמו רייסינג וחבר נבחרת ישראל, והוא רוכב חסות של קוואלו ומסייע לו בהעברת פידבקים מקצועיים של מי שנמצא שעות ארוכות על האופניים כל יום: “אני פניתי לאלון. רציתי קודם לנסות את המוצר ולראות שהוא טוב, ואם הוא עובר את הדרישות להמשיך איתו. לאט לאט קיבלתי ממנו עוד ועוד מוצרים לנסות ולבדוק ורק אחרי כן החלו במכירות לאנשים אחרים”. 

אלון אומר שהוא לא כיוון בהתחלה לרוכבי העלית והשורות הראשונות אבל הם החלו לפנות אליו: “רוי סיפר לי מה הוא עוד צריך ודורש. כך הוספנו חולצות ארוכות מאווררות מאוד שמתאימות גם לעונות מעבר וגם לימים חמים כדי לא להישרף. הוספנו שרוולים שרוי אמר שאלה השרוולים הכי טובים שהוא ניסה, ולאחרונה הבאנו גם חולצות בסיס ווסטים לחורף. יש לנו סט שהוא חליפה שבמבחן (עם הוורוד כחול) והביבים בד”כ שחורים שיתאימו לכל החולצות.”

שני ביבים במבחן

קיבלתי מ Cavallo שני ביבים למבחן בשתי רמות. ביב אחד הוא חלק מהחליפה הוורודה-כחולה שהיא ברמה רגילה יותר מהביב השחור השני שהוא ברמה גבוהה יותר (אלון קורא לו “ביב קצה”). שני הביבים איכותיים ונוחים מאוד. הם בגזרה סופר צמודה. העליונות של הביב היקר יותר באה לידי ביטוי בעיקר בסוגרים המגניבים שלו בחלק התחתון. אולי הסוגרים הכי מגניבים שראיתי בביב וכן בפחות תפרים וגזרה מעט גבוהה יותר באיזור הברך. כמו כן הפד הוא של Elastic Interface בביב היקר יותר ובשני מסין. 

ביבים Cavallo

הרוכבים הישראליים בד”כ אינם אוהבים ביבים קצרים שנחתכים באמצע הארבע ראשי. ואכן שני הדגמים מאוד מאוד ארוכים- ומגיעים ממש עד לברך, הביב של החליפה כאמור מעט ארוך יותר. עבור התאמה לגזרה הזו צריך פרופורצית גוף של רוכבים: דקה וארוכה כך שבכל מידה שתקחו, הביב לא יהיה ארוך מדי בברכים. למי שכן יש את הפרופורציות האלה, זה נראה מעולה (כנראה פחות יתאים לנמוכים שאינם דקיקים במיוחד ויורדים בהתאמה מקבילה גם במידת הבגד).

 דווקא בביב היקר יותר יש עודף של בד גבוה באיזור הבטן וזה מוסיף חום ולא נוח להשתנה. בביב הצבעוני זה מעט משופר. הפד מצוין בשניהם. יוקרתי ואיכותי יותר בביב היקר יותר, אולם האמת היא שהפער אינו דרמטי ואם אתם לא מאוד רגישים גם הצבעוני יספק אתכם. הביב היקר בעל תפר אחד בלבד מאחור והביב הצבעוני הזול יותר בעל שני תפרים. שניהם יושבים מעולה וצמוד. הכתפיות בשניהם מאוד מאוד פשוטות, פשוטות מדי אפילו – פשוט בד לייקרה גמיש (מדי) ודק. אין גימיקים מיוחדים מעבר לכך – מוצרים טובים ונוחים, הדוקים וארוכים שיושבים מעולה. 

ביבים Cavallo

החולצות של Cavallo

שתיהן הגיעו בעיצוב קלאסי מהמם. הן קלות מאווררות ונוחות. הן גמישות מאוד ומקבלות את צורת הגוף (חולצת הוורוד-כחול של החליפה גמישה יותר מחולצת קו החולצות הנפרד – הבורדו). הבורדו בסגנון מאופק יותר ומתאים לחובבי הלוק המונוכרומטי, והמוחצנת בוורוד-תכלת (מזכירה קצת את צבעי CCC). הן עושות שימוש בבד העיקרי שקוואלו מתכננת להשתמש בו לקיץ בישראל. 

שני הסטים צמודים ומרגיש “פרו”- כלומר זה לא מתאים לבעלי אחוזי שומן גבוה. המידות הן אירופאיות ומי שלוקח את המידה המתאימה לו ירגיש שזה צמוד אז קחו את זה בחשבון בקנייה ואם אתם אינכם אוהבים ביגוד צמוד הזמינו מידה אחת מעלה. למעט חריג אחד: חולצת החליפה הוורודה-כחולה היתה שונה מחולצת הבורדו. המידה שלה גדולה מהרשום – אני בד”כ מידה Small אבל פה נאלצנו להביא Extra Small בעוד שבדגם החולצות הנפרדות (הבורדו) – המידה הייתה Small.

מבחן ביגוד Cavallo

האוורור טוב מאוד, למרות שמבחינת מרקם זה לא רשת בסגנון הכי רשתי וכמעט שקוף מצד שני הבד גם לא אטום כמו ביגוד מהז’אנר האווירודינמי יותר. הביגוד הוא בדיוק באמצע הנכון לישראל לשימוש גם בקיץ וגם בעונות מעבר. באופן קצת מוזר דווקא השרוולים בחולצת הבורדו היו החלק המאוורר ביותר אולם פה יש ביקורת- הם לא אלסטיים מספיק. היום מקובל מתוך סיבה טובה ללכת על אלסטיות בשרוולים, עבור אווירודינמיות, וגם עבור התאמה לאנשים בעלי קוטר שריר שונה. את מקטעי האוורור עדיף לשים באיזור הצד והגב. 

בחולצת החליפה הזולה יותר אין הבדלים בין חלקי הבד והיא אחידה – אין שם אזורי נידוף מוגבר למשל באיזור בית השחי והגב, זה אחד ההיבטים המאפיינים ביגוד יקר יותר בד”כ.
בחולצה היקרה יותר יש בד מאוורר יותר בשרוולים, אבל דווקא שם זו נקודת חולשה היות והרשת שם אינה אלסטית מספיק – היה נחמד לו היה פה הסוגר של המכנס היקר יותר. פחות אלסטיות בקצה השרוולים משמעותו שבמידה גדולה מתנפנף ובמידה קטנה לוחץ ואני חושב שפה ראוי שיפור. 

הרוכסן המלא טוב, דקיק ולא מוסיף משקל רב, ויש הגנה בינו לגוף בבד דקיק בחלק של החזה. הכיסים קצת גבוהים מדי לטעמי וצריך גמישות כדי להגיע לפתח שלהם. בחולצת הבורדו – יש כיס רביעי עם רוכסן ותא אטום הוא שימושי וטוב שיש אותו עבור מפתח. בחולצה של החליפה הצבעונית הזולה יותר אין כיס כזה. לא קריטי. 

חולצת רכיבה Cavallo

לסיכום

אנשים חושבים שקניה ישירה בעלי אקספרס זה הפתרון להוזלת הרכש, אבל זו אשליה. הם נכנסים וקונים כל כך הרבה זבל ישירות מהאתר הזה עד שמצליחים להגיע לפריטים השווים באמת, כשבסוף הם משלמים יותר!

ההזדמנות ב Cavallo עבור הרוכב הישראלי נובעת מכמה תועלות: 

  1. עיצוב- היכולת הטובה של אלון לבחור את העיצובים הנכונים.  אמנם המעצב המקורי שלו התחלף ונותר לראות האם יצליח לשמר את האיכות הזו. בדגמים החדשים שפורסמו שהשם Cavallo נכתב בענק על החזית, וגם בחליפה המוחצנת הזו בוורוד-תכלת רשום מאחור וזה כבר בעיני הפרעה לדיוק והאיפוק שכן הודגמו בחולצת הבורדו למשל. 
  2. מיון ודיוק פריטים- בחירת המוצרים הנכונים מכלל המוצרים ודיוקם עבור הצרכן בישראל. גם פה גיליתי מוצרים מצוינים, שיש להם כמה ריג’קטים קטנים בלבד. אם יטפל בהם בהזמנות הבאות ויצליח לשמור על הסעיף הבא, זה יהיה מצוין:
  3. שמירה על המחירים הנמוכים. פה יש אתגר. לשמור על המחיר ברמות שלו כפי שהן כעת סביב ההשקה. לא להתפתות להעלאת מחירים כי האיזון פה עדין – קל לערער את שיווי המשקל הזה.

מאחל הצלחה!

אתגר המחיר הוא אתגר גדול. מה שקורה בד”כ לשחקנים כאלה כשהם מצליחים שהם לאט לאט מעלים את המחיר כי הם ביססו קבוצות ולקוחות בכמות מספיקה ונאמנה ואז מתנתקים מהתועלת המקורית עמה יצאו לעולם והפכים להיות סתם עוד שחקן בשוק. נקווה שזה לא יקרה לאלון. אם הוא יצליח להגדיל רווחיות על ידי הורדת עלויות הקניה שלו באמצעות הצלחה שיווקית והגדלת הכמויות מבלי להעלות מחיר לצרכן הקצה- נצא כולנו נשכרים: גם אלון ו Cavallo וגם הקונה הישראלי.  אנחנו נקבל ספק שמוודא עבורנו שהמוצר איכותי ובורר בשבילנו את הפריטים המתאימים לישראל. מוסיף על זה עיצוב מוצלח שישראלים אוהבים, ומבלי לגבות יותר. 

לא בחנתי לאורך יותר מכמה חודשים אז בטווח ארוך אין לי מידע איך המוצרים שמרו על מצבם, אבל בטווח קצר של חודש מבחן הם היו מצוינים, ואני מאוד אוהב לרכוב איתם. לגמרי שווה את הכסף וקניה מומלצת. אז המענה על הכותרת הוא די חיובי: אני לא משוכנע שיש הצדקה למותגים סופר יקרים. הסיני האיכותי סגר את רוב הפער.