גראן פונדו אילת מתחזק ועם טוויסט: רכיבה לכולם בגראן פונדו של שבת, לצד אירוע איגוד תחרותי בדמות טור-אילת הדו יומי. עם כל הכבוד לרייסרים של הקבוצות (ויש), הצמיחה הגדולה בשנים הקרובות תגיע מרוכבי סופ״ש. והרי סופ״ש באילת, מלון, שחיה בשישי ושופינג בלי מע״מ, זה אנחנו. 

לא לשכוח להצטרף לניוזלטר שלנו פה:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

סופ״ש באילת – הנה אנחנו באים!

רוכב סופ״ש זה אני. ככה אני רואה את עצמי היום, בתקופה מאוד רגועה ואיטית אחרי פציעה שההחלמה ממנה תהייה איטית, אם בכלל. שומר על קשר פעמיים בשבוע עם האופניים שעתיים גג כל פעם, מגוון לשחייה וריצה רגועים בימים האחרים. יש בזה משהו מאוד מהנה, בהורדת ההילוך הזו. בהנאה מימים שלמים של קימה רגועה לקפה בלי למהר. אז כשהראל נחמני הזמין אותי לסקר (גילוי נאות) את הגראן החדש, בשנתו השנייה בלבד, שמחתי מאוד היות וזו פעם ראשונה שלי באירוע הזה. סופ”ש באילת התאים לי מאוד וסופ״ש זה אני כאמור. 

במקרה גם יש לי קשרים די הרבה זמן עם אחד משופטי האופניים בתחרות, אח שלי – צור חלמיש מאמן קבוצת Velocity ברעננה, אז ראינו בזה הזדמנות לחוויה משפחתית וירדנו לאילת. 

תנו לנו לייק מבקש המלון

מלון נובה-לייק (ככה קוראים לו), המשתף פעולה עם התחרות הוא מלון משפחות של רשת מלונות אטלס. הוא מהווה בסיס קרוב וענייני למשתתפי האירוע. פה אספנו את המספרים לאופניים, חולצת האירוע ושקיות המשתתפים המכילות שמן לשרשרת מג׳ו, ושקיות חטיף אנרג׳י ובייגלה חלבון שיחזיקו אותנו ביומיים הקרובים עם נשנושי בין-ארוחות. פה גם למדנו שהגיעו כעשרה עיתונאים מגופי מדיה מובילים בעולם האופניים במימון ואירוח של משרד התיירות. 

לא רק המלון מבקש לייק אלא גם העיר אילת, ומגיע לה. הם עובדים ברצינות להביא לפה אירועים, תומכים בהם, ומקדמים גם את הספורט בישראל וגם את המלונות והעסקים של אילת. וכך היינו פה בסופ״ש במקביל הגראן פונדו/טור-אילת, גם המרתון המדברי בריצה שהיה בשישי, ורק לפני שבוע הייתה פה אליפות ישראל בטריאתלון באחת ההפקות המרשימות, ובקרוב ישראמן. אני בטוח שיש פה בכל שבוע עוד כל מני דברים מגניבים שהעיר הזו מייצרת להם אכסניה ותמיכה, שאפו. 

יש מה לעשות גם בלי הנג״ש בשישי

משתתפי האירוע מתחלקים כאמור לחברה של הסצינה התחרותית של טור אילת- אלה שעושים את הנג״ש הקצרצר ביום שישי והשאר שבאו לגראן פונדו של שבת בלבד. אני מהשאר, אז בשישי בבוקר יצאנו לשחות באירוע משל עצמנו. זה כלל ריצה קלילה לחימום של שני ק״מ מהמלון לחוף שבו מזניקים את טריאתלון אילת ואנחנו במים. לאחר מכן חזרה בריצה כשאנשי המרתון המדברי בדיוק מסיימים את האירוע שלהם.

המים קרירים ברמה מושלמת: 23.6 מעלות זה כל כך מושלם לשחייה, שאי אפשר לייצר את זה מדויק יותר. הם גם חלקים ברמה חלומית, ועם אחוז מלח מעט גבוה יותר מהים התיכון שגורם לכם לאשליה שגם אתם שחייני על. איזה כיף של ים לשחיה יש פה באילת הזו. דג ענק עובר פתאום מתחתי, תוך כדי שאני מרגיש בציפה עילאית. 

לכל הטריאתלטים – אני רואה פה פוטנציאל לשילוב מאוד נחמד של הגראן עם המרתון המדברי, תחרות הריצה  שמתרחשת כאן במקביל ביום שישי: נרשמים ל10 ק״מ או חצי מרתון בריצת בוקר בשישי, ממשיכים לשחייה מיד אחרי הריצה, ולמחרת עושים את הגראן. מושלם. ואכן אחד החבר’ה שפגשתי על המסלול וחלקנו כמה קילומטרים למעלה במדבר עשה את הגראן יום אחרי חצי מרתון במדברי.

ועם הנג״ש בשישי – יש הרבה אקשן

החבר׳ה של התחרותי הוזנקו לנג”ש סביב המישור שהיה פעם שדה התעופה. אחד אחד עלו על הרמפה ונתנו בראש למרחק של 3.4 ק״מ. כל המטרה של הנג״ש הזה היא קצת כמו בפרולוג של טור ארוך, לסדר מהר וברור מי מוביל ולייצר דירוג. בטור אילת ההשפעה היא על קביעת מנצח הטור הדו יומי אם יגיעו כמה מובילים ביחד לפיניש בשבת. 

בהלוך צפונה נגד הרוח, קריעה. הטקטיקה של רוב המתחרים היתה לבדוק בגרמין שלהם את ביצועי המקסימום שלהם ב5 דקות ולפי זה לכוון את המאמץ. זה יוצא לרובם כ 20% או קצת יותר מה FTP. המדייקים נתנו יחס עיקרי למאמץ בהלוך שכן שם רוב הזמן במסלול ושם אין עזרה של הרוח. בחזור בגלל הרוח בגב, זה קצר יותר וממילא הרוב היו על מקסימום הקסטה שלהם. עוד דבר שהרוכבים ביום הזה דיווחו עליו הוא על השפעת הרוח והיובש – לרבים שרף בגרון כתוצאה מהסיטואציה. 

מבחינת הפקה, ביקורת נשמעה על הסימון של הסיבוב בסוף המסלול שלא היה מספק, והיו בלבולים וטעויות. עוד קצת ססל״ים לרוחב הכביש ושלטי U-turn עם איזה מרשל או שניים שמכוונים, היו פותרים לכמה רוכבים את הבעיה שם וחוסכים פסילות.

הנה רשימת 15 הראשונים מתוך אתר איגוד האופניים: 

לאחר מכן בערב שישי 

הגענו למלון לטקס פודיומים וביקור של איתמר איינהורן ורותם טנא שבאו לספר על החוויה שלהם בסצינה התחרותית, איתמר בוורלד טור שבו השיא היה ניצחון סטייג׳ כנגד סאגן, ורותם שהגיע חמישי באליפות העולם באלימינציה בולודרום. ההישגים של החברה הצעירים האלה מרשימים, והם מגיעים אל קהל אוהד, אוהב ומעריך. 

עיקר התוכן היה הקרנת סרט היוטיוב של שני ההישגים היפים האלה והמסר מתוכם. איתמר איינהורן סיפר ששואלים אותו הרבה כיצד ניצח את סאגן – והציג כמה מרכיבים לניצחון הזה: הכנה והכרת קו הסיום והמרחקים לקראתו, התמקמות לפני הספרינט שהיה בה חלק חשוב למהלך של כריס פרום שהביא אותו אל הגלגל של סאגן, התעלמות מהצעקות ומחאות של ספרינטרים אחרים במאבקים על המיקום, ופוקוס בדרך אל הקו: התמקדות במטרה בלבד: קו הסיום. 

רותם טנא סיפר בכנות על ההקרבה שהקריב כשעבר לשנה וחצי בבלגיה ועל הקושי להתחבר למשפחה שארחה אותו, עד שהועזב ממנה. מצד שני העביר מסר שישראל היום היא ממש מדינה פריבילגית לנוער שרוצה להצליח בעולם האופניים: עם הוולודרום והידע סביבו, קבוצת הפיתוח (הסייקלינג אקדמי) והקבוצה המקצוענית- למי שמוכשר ומוכן להשקיע את מה שנדרש יש הזדמנות. 

הסיפור של שניהם מעניין, יש בו מסרים חשובים, ויש קהל שרוצה לשמוע אותו – אז איתמר ורותם מתוך אהבה אני רוצה להציע לכם: אם אתם פוגשים קהל, תתייחסו לזה כמו למרוץ חשוב: הכירו את הספרינט פיניש. תתכוננו מעט עם הרצאה מסודרת, קבלו טיפים של storytelling מקצועי וכיצד להעביר אותו על הבמה, כדי לתת לאנשים שבאו לשמוע אתכם את החוויה וההשראה שהם רוצים לקבל. זה רק יעצים את היכולת שלכם לגעת באנשים. 

צידה וג’לים לדרך

לקראת האירוע צריך להצטייד במזון לרכיבה, איזוטוני למי שאוהב ואולי עוד כמה דברים שצריכים. פה המקום לאמר שיש כמה תחנות הזנה בגראן, אבל רוכבים מנוסים יודעים שכשיוצאים לאירוע, צריך להיות עצמאיים ולצאת כאילו אין שום תמיכה בדרך. אם יהיה צורך בדברים מהתחנות אקח, אבל יהיו עלי אמצעים לשרוד את הרכיבה הזו גם אם יגמר כל המלאי לתחנה (חוץ ממים, שאת זה אין ברירה למלא).  

אז קפצתי לאמין (קילומטר וחצי מהמלון), ונכנסתי לעולם אחר של צרכנות אופניים וספורט. זו חנות האופניים המצליחה ביותר בישראל והיא ברמה של חו״ל: ענקית, עמוסת כל טוב, מוצרים מצויינים ומבחר. הקופה דופקת בקצב בסופ״שׁ כזה של שני אירועי ספורט. באמין אופניים ביקרתי לראשונה לפני כמה שנים כשעשינו איתם סרט כמפיצים של KTM, ועליהם בניתי בקטע של תזונה וג׳לים לאירוע. הנה הסרט עליהם – כנסו לראות אותו פה.

היום מתחיל להסתיים, מכינים את האופניים, ממלאים את האוויר בגלגלים, מסדרים את הביגוד והמספרים של האירוע למחר בערימה מסודרת, ומנסים לישון מספיק כדי להנות מחר. אירוע רכיבה ארוך ומהנה לפנינו מחר, לילה טוב! בכתבה הבאה: חוויות מהגראן פונדו עצמו. 

גיא חלמיש

מאת: גיא חלמיש
צילום: עופר עברי

⬇️⬇️⬇️ תנו מבט למלבנים האלה פה בסוף הכתבה!
אם אהבת, התודה הכי גדולה היא שיתוף הכתבה הזו לקבוצות שלך בווטסאפ ובפייסבוק: