לפעמים לוקח קצת זמן והתנסויות כדי להבין, להכיר לעומק, ולהתאהב במוצר. במקרה של בקבוקי פידלוק המגנטיים החיבור שלי למוצר דרש מעט עבודה. זה לא קרה מייד, אבל כשסיימתי את התהליך, מצאתי את הבקבוק הכי טוב שיכול להיות עבורי: בקבוק 600 המ”מ של פידלוק. 

מהסוף: המלצה על בקבוק פידלוק 600

מבחנים קצרי טווח הם הדבר העיקרי שאנחנו עושים, אבל מדי פעם יש מוצרים שפשוט מחזיקים אצלנו לאורך זמן והם ראויים להמלצה, שאנחנו מוציאים עליהם עוד כתבה המביאה פרספקטיבה ארוכת טווח. כזה הוא בקבוק ה 600 מ”מ של פידלוק. ההתחלה שלי איתו הייתה לא פשוטה, אבל ההשקעה השתלמה: אני לא מחליף את זה על אופני ההרים שלי. במקרה הזה יש סיפור של ממש משום שזו לא הייתה אהבה ממבט ראשון, זה היה תהליך. 


הצטרפו לניוזלטר – פעם בשבוע בלבד עם תכנים מעולים מהפאנל:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

הפטנט המגנטי של פידלוק

למי שלא מכיר את הפטנט המגנטי של Fidlock- מדובר במערכת של בקבוק ומגנט שמחליף את כלוב הבקבוק “של פעם”. לא עוד צורך להשחיל או לשלוף את הבקבוק מתוך מסגרת צפופה בזמן רכיבה, משהו שלפעמים קשה לעשות – בעיקר בשטח מאתגר. בצד הבקבוק יש מגנט אחד ועל השלדה ממתקנים פס מגנט נגדי במקום כלוב בקבוק. שליפת הבקבוק נעשית במעין רבע סיבוב שלו (כמו שחרור נעליים מהקליט באופניים), וההחזרה בהצמדת קרבה בלבד. פשוט שמים אותו בקרבת פס מגנט השלדה והוא נדבק אליה חזרה. יש לזה הרבה יתרונות: המגנט רב עוצמה ויש בחיבור אלמנטים שמבטיחים שהבקבוקים פשוט לא יכולים לעוף בשום מצב. התנועה הסיבובית העדינה שצריך כדי להוציא היא לא משהו שקורה לבד ברכיבה – זה מחזיק טוב יותר מכל מחזיק בקבוק אחר! 

בנוסף יש את ההיבט העיצובי הסטייליסטי: כשאין בקבוקים על האופניים הם נראים הרבה יותר טוב. החסרון העיקרי הוא שאי אפשר לקבל בקבוק מסוג רגיל מרכב הליווי או בכלל – להשתמש במקביל בבקבוקים סטנדרטיים.

בקבוקי אופניים

פשוט שם, ״בלי כלוב״…

ניסיתי גם את בקבוק ה 590 של פידלוק

ככל שבקבוק ה 600 משובח בעיני, לבקבוק ה 590 של פידלוק לא התחברתי בצורה דומה. זה לא אומר שהוא לא טוב, ויש רבים שמעדיפים אותו בזכות הפקק המיוחד שלו. אבל זה היה פחות מתאים עבורי. אסביר מדוע: זה היה הבקבוק הראשון שבדקתי: בקבוק של 590 מ”ל. הוא גם בקבוק מגנטי של פידלוק אבל הוא שונה מה 600: הפיה מגיעה עם מכסה פלסטיק חיצוני שניתן להוריד – מטרת המכסה היא להגן מפני לכלוכים שעפים מהשטח ולשמור את הפיה סטרילית יותר. זה מעולה כשאתם רוכבים בסביבת בוץ משולב קקי של פרות, אבל זה מחייב הסרת מכסה בכל פעם ששותים. לא אהבתי את זה והורדתי את המכסה- מה שהשאיר את קולטני הציר שלו בולטים קצת בצד. בנוסף הפיה עצמה אינה פיית פטנט- כלומר אין בה שסתום עוצר נזילה פנימי היות והפקק החיצוני מספיק וכשהוא סגור אין נזילה בשום צורה. אבל בהסרתו נשארים עם בקבוק ללא שסתום או פקק. 

לבסוף, הבקבוק בעל מבנה אחר, קצר, דחוס ועבה יותר ובעל קימורים. הוא הרגיש לי פחות קל ללחיצה וגם המראה המיוחד פחות התחבר לי. אז שוב- יש לו יתרונות גדולים למי שחייב בקבוק פחות גבוה עקב מגבלות מיקום ומחפש את ההגנה מהבוץ. אבל לי הוא פחות התאים. 

 

גלו את הווצאפ השקט שלנו:

 בייקפאנל ווטסאפ

עברתי לבקבוק ה 600 הנוכחי וכמעט פספסתי אותו

אם אתם מצפים לסיפור פשוט בלי מכשולים בדרך, זה לא המקרה. הקשר היה זקוק לעוד קצת אתגרים, לשיעור בסבלנות, המתנה, ומתן הזדמנות למוצר: באחת הרכיבות בירידה מאוד אגרסיבית על מקטע אבנים משחוררות בירידה ארוכה, המכסה עף. הבקבוק עצמו כמובן נשאר צמוד לשלדה בירידה הכי מאתגרת שאפשר לדמיין (אין מצב שהפטנט הזה מתנתק בעצמו – אפילו במקטעים הכי קשוחים שתדמיינו!). אבל הפקק שלא סגרתי עד הסוף נעלם. זו אשמתי המלאה – אני לא סגרתי אותו טוב, זו לא היתה בעיה של המוצר. אין שום סיכוי שהפקק ישתחרר כשמבריגים אותו עד הסוף. זהו פקק סטנדרטי עם הברגה רגילה של כמה סיבובים כמו בכל בקבוק. הטעות שלי גרמה לי לנוסע לעופר לארגן פקק חדש. מילא, תמיד נחמד לדבר קצת עם עופר בנשיאה טובה בהרצליה על אספרסו.

פקק מצוין במרקם נעים (גומי ולא פלסטיק) ופתח רחב

התלאות נמשכו

לאחר מכן המשכתי להשתמש בבקבוקי ה 600 אבל משום מה בזוג הבקבוקים שלי התגלה חופש מסוים בבסיס המגנט שמחובר לבקבוק. זה אומר שכשהוצאתי את הבקבוק כדי לשתות הוא לא התנתק בחדות קליקית מספקת. היה צריך להגזים בתנועה הסיבובית הזו – חזרתי לעופר והוחלפו הבקבוקים לחדשים בתמיכת היצרן הגרמני שהתעניין במקרה הנדיר. אבל מאותו הרגע, אחת שנפתרה הבעיה הזו, עולם חדש של הנאה נפתח בפני! הבקבוקים החדשים יוצאים בתנועה סיבובית קצרה וקליקית, וחוזרים בקלות רבה. למדתי להבריג עד הסוף את הפקק, ואני נהנה מהמוצר, ומעדיף אותו לחלוטין על בקבוקים אחרים. השקט הזה והביטחון בבקבוק שנאחז באופניים ולא יכול לעוף בטעות, שווה הכל.

מינימליזם בלי כלובים מכוערים (באופני הכביש זה עוד יותר קריטי)

 

רק עם הפידלוק 

לאחר שכבר יש לי את הבקבוקים האלה תקופה ארוכה אני פשוט לא מדמיין החלפה שלהם על אופני ההרים שלי. אלה הסיבות: 

 1. אחיזה אולטימטיבית – אין סיכוי שישתחררו בצורה לא רצונית גם בגינת סלעים מטורפת.
 2. הוצאה והכנסה קלה – להוצאה מסובבים קלות הצידה ולהחזרה פשוט שמים אותם קרוב לבסיס. 
 3. נפח מדויק – שני בקבוקים של 600 זו כמות גדולה למדי ומספיקה לטווח משמעותי.
 4. מראה קלאסי – הבקבוקים נראים נכון על האופניים. מראה פשוט יחסית (בחרתי בשחור).
 5. קל ללחיצה – לא קשה מדי, לא גמיש מדי, ה 600 של פידלוק הוא בול מה שאני אוהב. 
 6. פתח המילוי רחב – יש בקבוקים עם קוטר שמקשה מאוד על הניקוי – אבל הפידלוק רחב ונוח.
 7. פיית הבקבוק נעימה לשתיה – שסתום הפתיחה בפקק נשאר במקומו הסגור או הפתוח והוא איכותי. 
 8. הלוק המינימליסטי – אין כלובי בקבוקים מכוערים וזה נראה פגז.

החסרונות העיקריים: 

 1. עלות לא קטנה
 2. 3 צבעים בלבד 
 3. מונופול מקומי על האופניים שלכם – אי אפשר לקבל בקבוק אחר מרכב ליווי 

מאת: גיא חלמיש

לקניה בשירות היבואן

לחצו פה לקנייה ישירה: