אצלי ככפות זה כמו קסדה. לא רוכבת בלי, גם לא ברכיבות קצרות. הן מספקות הגנה, אחיזה, ניגוב זיעה (ועוד דברים שלא יאה לגברת להגיד) ובמקרה של Handup Glove גם סטייל, וכמו שאתם יודעים זה לא פחות חשוב. 

אבל כמו קסדה, כדי שהן יהיו נסבלות בימי הקיץ החמים, אוורור זה קריטי. אז שכ-Handup Gloves, כפפות השטח האהובות עלי יצאו עם כפפות קיץ הייתי חייבת לנסות.

מאת: שרון שחר
צילום: שרון שחר, אתר החברה

כפפות לאופניים

הנתונים שישאירו אתכם יבשים:

אתר החברה מצהיר: “ברוכים הבאים לכפפות הכי קלילות בעולם”. לא, לא במשקל אם כי גם זה, ובקיצור הינה הנתונים שישאירו אתכם קולים (תרתי משמע):

  • השכבה העליונה אוורירית, מאווררת, לימי הקיץ החמים, שהשמש בלתי נסבלת. 
  • הצד התחתון מעור דקיק ועמיד עם חורי אוורור.
  • בד גמיש מאפשר לבישה והורדה של הכפפה ללא התעסקות מיותרת עם רצועת וולקרו.
  • גרפיקה מסיליקון המספק אחיזה של הדברים החשובים באמת. בוא נתחיל בכך שפחית הבירה לא תחליק מהיד. אבל גם היד תישאר על הכידון.
  • בד מגבת דק על איזור האגודל. קריטי! 

מחיר: $28, משלוח בינלאומי. קישור לאתר החברה: פה

כפפות אופני הרים

ניהול מזג אוויר

כמו שהכותרת אומרת, זה לרכוב עם ולהרגיש בלי. הבד הרשתי שבחלק העליון של הכפפה מאוורר ביותר וכמעט לא מורגש, אך מספק הגנה גם מהשמש וגם בנפילות או התנגשויות לא רצוניות בעץ זה או אחר. החורים שבתחתית הכפפה גאוניים. מספקים אוורור של הזיעה מחד אבל כניסת אוויר מאידך. 

אחד הדברים שהדאיגו אותי שהחזקתי את הככפות ביד הוא כמה דק החלק העליון. אני רוכבת עם הכפפות כבר קיץ שלם והם עדיין נראות ומרגישות חדשות. וכן כיוון שאני בוחנת מאוד רצינית, בדקתי אותם גם במגע קרוב עם הקרקע, סלעים ושורשים. לכפפות שלום. לכתמים הכחולים על הרגליים, פחות.

כניסה ויציאה

מסתבר שלא צריך וולקרו כדי ללבוש ולהוריד כפפה בקלות. לשונית התפיסה בתחתית הכפפה הופכת את הלבישה לקלה. הכפפה פשוט מחליקה על כף היד, בגשם כשהיד רטובה זה הצריך קצת משיכה יותר חזקה בלשונית, אבל איך מורידים? אחרי כמה שניות של חיפוש של איזה לולאה, לשונית משהו? פשוט תפסתי את אחת האצבעות ומשכתי קלות, הופה! הכפפה פשוט נשלפת ללא בעיה גם שהיא ספוגה במים (מגשם כמובן). לדעתי העובדה שאין וולקרו היא יתרון כי זה הדבר הראשון שמתקלקל בזוגות הכפפות האחרות שלי.

ברכיבה

זאת כפפה מינימליסטית, אם אתם מחפשים ג’לים וריפוד עברו הלאה. אישית אני מעדיפה ברכיבת אופני הרים וגראבל כפפות ללא ריפוד. אני מוצאת שכפפות ללא ריפודים ברכיבות טכניות לא גורמות לי לשלפוחיות ומשפרות את האחיזה. כמובן זאת העדפה אישית, אבל אחרי שהתרגלתי לכך גם ברכיבות הכביש זנחתי את הכפפות המעובות בג’לים. 

מעבר לאלמנט הסטייל הגרפיקה מסיליקון (ראה ערך סטייל למטה), מספקת אחיזה מעולה. יבש, רטוב, מאובק ומושלג – כף היד נשארת על הכידון והאצבע על הברקס. בד המגבת שעל איזור האגודל, גדול מספיק וסופג. 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

הסטייל

כמובן שהסטייל חשוב. צבעוני, בולט – יש. פרחים, הוואי, מעוינים, משבצות- יש. מעדיפים שחור סולידי? נו טוב לא שופטת אתכם, אבל גם כאלה יש. והכי חשוב הוא שהגרפיקה בצד התחתון – היא גם תוספת נחמדה שנראית טוב בתמונות. 

כפפות אופניים

סיכום

סוף סוף הבנתי את כוונת במשפט fits like a glove. עם טווח מידות xx small ועד xx large, כל אחד ימצא את הכפפה שמתאימה לו או לה. סוף סוף גם נשים וילדים או סתם בעלי כפות ידיים קטנות, או גדולות יכולים ליהנות מהסטייל, ללא פשרה בהתאמה. למרות הבד הדק והמינימליזם, במהלך כל הקיץ הן נשארו כמו חדשות. 

אגב, לימים פחות חמים יש גם את הגרסה המקורית וגם גרסת מזג אוויר קר, שהיא אידיאלית לחורף בארץ.  

אהבתם? לחצו פה להצטרף לבייקפאנל בטלגרם: https://t.me/BIKEPANEL