הקלה על כאבי ברכיים, תמיכה טובה ותחושת ביטחון במחיר הוגן – שרוול הברך החדש של פינגווין דוג’ו אכן עושה את העבודה. עם זאת, נדרשת התאמה טובה ומדויקת לסוג האימונים, הכנה ותיאום ציפיות.

קוראים לי אדוה ואני ״מכורה״. הקורונה הביאה איתה הרבה אתגרים אבל גם אהבות חדשות שנכנסו לחיי: אימוני קרוספיט רכיבת אופניים בשטח וריצה. בתור ״נפגעת״ אימוני כושר בקבוצות שגרמו לשחיקה כמעט מוחלטת של המיניסקוס הרגשתי שאני צריכה שרוולים ״מלווים״ להתמכרות החדשה שלי . בשלוש שנים האחרונות אני עושה קרוספיט לפחות 4 פעמים בשבוע בנוסף לריצה ורכיבה מדי פעם. לפעמים קצת סובלת אבל בסוף נהנית מכל רגע. 

שרוול תמיכה לברך

גיליתי בקרוספיט ספורט שלא רק נותן לי מענה לבניית כושר פיזי- הוא הרבה יותר מהרמת משקולות והפיכת גלגלים. הקרוספיט הראה לי דרך חדשה להתפתח גופנית ואישית, לשבור מחסומים פיזיים ונפשיים, ללמוד ולהקשיב לגוף שלי ובעיקר להתמיד ולדחוף את עצמי בעזרת הקבוצה. עם כל התשוקה וההתלהבות נולד פחד קטן שאני לא יכולה להתעלם ממנו – הברכיים שלי. הפחד הישן מפציעה, הפחד מלדחוף יותר מדי ובעיקר הפחד מלעשות נזק בלתי הפיך לברכיים שלי- כל הפחדים האלו התעוררו מחדש.

שרוולי תמיכה לברכיים

עם השנים, גיליתי שאפשר לפתור את הקשר המסורבל בין התשוקה לפחד בעזרת מגני ברכיים. גיליתי שעל ידי תמיכה באזור אני גורמת לתחושה של יציבות והגנה. השרוולים מעניקים לי תחושת ביטחון ויכולת התמקדות באימון ובתנועה. באמצעות הוספת שרוולי ברכיים אני מצליחה להתעלות על הפחד והחשש הקיים בהעמסה עליהן. 

הצטרפו לניוזלטר:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

כבר הוצאתי מאות שקלים אם לא יותר על כל שרוול ברך שקיים בשוק אך לצערי עוד לא מצאתי את האחד ואני תלויה בשרוולים הקיימים שלי. הם עושים את העבודה ועשויים מחומר חזק שמחזיק (מאוד) את האזור אבל באותה נשימה, הם גם מונעים ממני לבצע תנועות מסוימות שאני פוחדת לעשות בלעדיהם. התוצאה היא שאני נאלצת ללבוש אותם כל אימון. כשהוצע לי לנסות את השרוול החדש של חברת פינגווין דוג’ו שמחתי על ההזדמנות. השרוול של פינגווין דוג’ו (Penguin Dojo) הוא פתרון שמספק רמת לחץ בינונית שמשפרת את זרימת הדם ומותאם בקלות לכל תנועה של הברך. 

שרוול תמיכה לברך

Knee Glide Pro – מפרט יצרן

 • שם המוצר: Knee Glide Pro
 • יצרן: Penguin Dojo (פינגווין דוג’ו) – חברה ישראלית
 • ייעוד: שרוול ברך עבור תנועה טבעית, בנוחות מקסימלית
 • מאפיינים עיקריים: רצועת סיליקון לאחיזה במקום, התאמה אנטומית, חומר עמיד, לחץ מתקדם.
 • מחירון: 139 ש”ח 
 • לרכישה ישירות מהיצרן לחצו פה

בגד רכיבה

שרוול הברך בריצה 

בריצה בהחלט הרגשתי את היתרונות של המוצר: גם במהלך הריצה, וגם לאחר 6 קילומטר בשטח, הרגשתי שהשרוול הותאם לכל תנועה שהברך שלי עשתה. הוא סייע לי להרגיש בנוח להמשיך לרוץ מרחק ארוך גם עם ברכיים בעייתיות כמו שלי. הרגשתי שהבד, העיצוב והלחץ שהוא יוצר על הברך נתן לי ביטחון, וגם לאחר הריצה הרגשתי שההתאוששות של הברכיים הייתה מהירה וטובה יותר מבדרך כלל. השרוול ישב ושמר על מקומו לאורך כל הריצה בגלל פס הסיליקון החזק שנמצא בשרוול בחלקו העליון ומונע החלקה שלו למטה. בחירת המידה הנכונה קריטית – בחרתי את המידה לפי ההוראות באתר היצרן והתוצאה הייתה שרוול שלא לוחץ מדי ולא גדול מדי ולכן האחיזה הכללית היתה טובה מאוד.  

ריצה

שרוול הברך ברכיבה

הבד הרשתי והאוורירי אכן עשה את העבודה. שרוול הברכיים של פינגווין דוג’ו עוצב כך שירגיש כמו ״ללכת עם ולהרגיש בלי״. התומך אכן נושם וסופג את הזיעה במהירות. לא הרגשתי את הברכיים כלל והורגש כי הלחץ סביב הברך מפוזר בצורה טובה ולא לוחץ מדי במקומות מסוימים גם במהלך וגם שעות לאחר הרכיבה. 

תומך ברכיים בקרוספיט

אני יכולה להבין למה נכתב על התומך כי הוא מעוצב ״לחוויות פעילות ספורטיבית ללא גבולות״, אך כאן יש לי הסתייגות: בספורט כמו קרוספיט  עבור התמודדות עם משקל, הרמות וקפיצות צריך תומך חזק יותר. אין ספק כי המוצר יכול לשמש בתחומים שונים של ספורט אבל לא הרגשתי איתו מספיק בטוחה לעומת תומך  של יצרן אחר בעומסים גבוהים. כאשר הרמתי משקל או ביצעתי תנועות חדות עם משקל גבוה יותר, נדרשתי לתחושת ייצוב ותמיכה חזקה יותר. יחד עם זאת, יכול להיות שעבור קרוספיט, אפשר לשקול בחירה במידה אחת קטנה יותר מהמידה המומלצת לספורט אירובי פחות מסוכן לברכיים. מבחינת הנוחות, הקלות של המוצר, נידוף הלחות ואיכות הבד, האחיזה וההתאוששות לאחר הפעילות- אין ספק כי התומך הוא בעל פוטנציאל גבוה. 

לסיכום: מצוין לאופניים וריצה 

אין ספק שהתומך החדש של פינגווין דוג’ו אכן מביא איתו בשורה חדשה לשוק: הבד, העיצוב, התמיכה לברך וההתאוששות של אחרי אימון, מצדיקים את מחירו. בנוסף, אנשים שזקוקים לתמיכה יומיומית ייהנו מיתרונות המוצר במלואו. ההמלצה שלי היא לבחור את התומך לפי סוג הספורט או רמת התמיכה שאתם צריכים. בספורט כמו קרוספיט, שבו הברכיים צריכות להרגיש מוגנות ״אקסטרה״, הייתי בודקת קטגורית מוצר שמספקת תמיכה חזקה יותר, המותאמת לספורט כזה. אבל אנחנו פה באתרי בייקפאנל וראנפאנל לאופניים, ריצה וגם הליכה בטיולים ארוכים באאוטפאנל, ולכן בתחומים האלה המוצר מעולה. במיוחד באופניים, אבל גם בהליכה וריצה, התנועה עקבית, אחידה יחסית ו”סגורה” יותר מאשר בקרוספיט (או כדורסל וכדורגל). בדפוסי תנועה כאלה דומה שהקלות והנוחות של המוצר, עם התמיכה הטובה שהוא מעניק, יתאימו מאוד. 

לרכישה לחצו פה

ראנפאנל בווצאפ:
 הצטרפו לקבוצות ראנפאנל

יתרונות

 • התאמה לפעילות ארוכת טווח (אופניים, ריצה, הליכה)
 • מאפשר תנועה כיוונית בנוחות 
 • אוורור מצוין
 • בד נעים 
 • התאמה לרמת לחץ בינונית

חסרונות

 • התאמה לאחיזה גבוהה לספורט בתנועה לא עקבית ועומס

מאת: אדוה דור דיכטר

צילום: נילי שטיין, אדוה דור דיכטר

לתגובות קוראים: בייקפאנל באינסטגרם וגם בפייסבוק