בפינה זו אספנו עבורכם את הידיעות, הסרטונים ופריטי המדיה המעניינים שמצאנו ברחבי האינטרנט, לקריאה בדיוק בזמן הקפה של הבוקר. קצת אסקפיזם מהמלחמה לחודש נובמבר. לצערנו מתחילים עם שתי הודעות שמדגימות עד כמה מצב הענף בעולם קשה:

רשת האופניים CRC/Wiggle פשטה רגל

רשת האופניים הידועה מבריטניה- CRC/Wiggle נכנסה לקשיים. רבות דובר על המיתון הקשה שתפס את ענף האופניים לאחר הקפיצה הגדולה בקורונה, והנה זה הגיע אל הגדולים ביותר. הרשת הגדולה נכנסה לבעיה עסקית קשה כאשר חברת האם שלה נקלעה לקשיים. התשלומים לספקים נעצרו, והיא כעת עומדת למכירה. 

מה זה אומר עבור הקונים? מממ… שאלה קשה. האם הם יספקו את המוצרים בזמן? האם בכלל? או שאולי דווקא למהמרים זו הזדמנות לקניות חיסול? יתכן שזו תהייה פשוט הזדמנות עסקית לענק מסחר אחר להשתלט על ענק המסחר האלקטרוני של ענף האופניים. 

כנס.י לקב’ הווצאפ השקטה של בייקפאנל:
בייקפאנל ווטסאפ

GCN סוגרים את הפלוס:

ערוץ ה-GCN, ערוץ האופניים הנצפה והמשפיע באינטרנט, הודיע שערוץ ה-GCN+ הולך להיסגר בימים הקרובים. עמו תיעלם גם האפליקציה של GCN. צוות ה-GCN, שמצלם לרוב סרטונים קצרים, הפיק את ה-GCN+ כערוץ טלוויזיה לכל דבר, לשם הועלו סרטים באורך מלא על הרפתקאות אפיות, וכן כיסוי בזמן אמת של מרוצי אופניים. זהו ערוץ השידור המרכזי של מרוצי האופניים – כביש, סייקלוקרוס, מסלול, הרים.

הרקע להחלטה על סגירת הערוץ, לטענת המגישים, היא לא הביצועים של הערוץ – אלא החלטה עסקית של חברת Warner Bros Discovery, בעלים של הערוץ. לא ידוע נכון לעכשיו מה יעלה בגורלו של התוכן המשובח שהוקרן בערוץ – נקווה שישאר זמין לצופים.

מסווג: מערכת הינע אלחוטית חדשה

לא הרבה מכירים את Classified, חברת הילוכים בלגית עם פטנט ייחודי לאופני כביש וגראבל המייצר מערכת הילוכים של X1 עם גיר פנימי. ישנו הילוך נוסף בתוך הנאבה המוגדלת של Classified, ובכך מתאפשר לרוכב ליהנות מ-2 העולמות: ניקיון, פשטות ונוחות של מערכת X1 אך עם שני הילוכים בפועל. הבעיה העיקרית מולה ניצבה Classified שבעולם הכידון המעוקל (כביש, גראבל) הברקסים הם חלק אינטגרלי משיפטר ההילוכים, אף אחד לא יקנה מערכת הילוכים בנפרד. 

הלכו Classified וחברו עם חברת TRP (טקטרו) ויצרו מערכת הילוכים שלמה, סופר רלוונטית וחדשנית. מאחר ולTRP יש ניסיון בבניית מערכות הילוכים משל עצמה, השילוב הזה הפיק מוצר עגול ושלם. המערכת כמובן בנויה על קסטת 12 הילוכים, עם נאבת ה- Poewrshift בעלת הגיר האינטגרלי, שיפטרים, מעביר אחורי אלחוטיים וכמובן ברקסים של TRP לסגירת החבילה. כרגע אין צפי ליציאת המוצר לשוק או תג מחיר, אבל שוק מערכות ההילוכים הולך ונהיה מעניין מיום ליום.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by twohubs cycling boutique (@twohubs)

תביא לי עוד אבקת חשמל: חשמלי קצה חדש לקנונדייל

מיום ליום שוק האופניים החשמליים גדל כמו הבטן שלי. מה לעשות שהביקוש למוצר הזה גדול כמו הביקוש אצלי בבית לפיצה? ה- Moterra Neo LAB71 הם התוספת האחרונה של קנונדייל לליין ה-LAB71. מדובר בסדרת העל, סטייל S-Works של ספשלייזד או S-Class של מרצדס, של קנונדייל למוצרים שלהם.

בהתאם לדגם הקצה, הפינוקים של המוטרה ניאו לא מפסיקים להגיע: מנוע בוש CX-Race (כפי שנבחן אצלנו לאחרונה), מערכת T-XX של סראם, סוללה אינטגרלית נשלפת מהשלדה, גלגלי קרבון ושיכוך הקצה של רוק שוקס עם 150 מ”מ מהלך. הדבר היחיד שלא מפנק הוא תג מחיר קטנטן של 13 אלף דולר.

הטור דיוויד – בשישים דקות

קחו לכם שעה אחרי ארוחת הצהריים במשרד, וצפו בג’אק קאו חוצה את אמריקה במירוץ הבייקפאקינג מהקשים בעולם, הטור דיוויד. 60 דקות זה הרבה יותר קל מלרכוב את זה.

ההונדה של האופניים

“חשמלוק זה סתם אופנוע” -כל מגיב 3 בבייקטוק. אבל אם אתם קונים את האופניים האלה של הונדה… יהיה קצת יותר קשה להתווכח עם הטענה הזו. אופני הקונספט שהציגה הונדה בתערוכת התחבורה החשמלית ביפן מזכירים יותר מדי את אופנועי השטח של החברה, עם מתלה הנדמה כסינגל פיווט ומגן בוץ אחורי. אופני הקונספט הוצגו עם מנוע של חברת Brose, ולא ברור כרגע אם הונדה עובדים על פיתוח משלהם למנוע. כיאה לחברה שלא מעורה בשוק אופניים, אופני הקוסנפט הגיעו עם סלט של חלקים כמו בולמי פוקס, מעצורי שימנו ומוט כיסא של סראם. 

הקורונה מכה: ביאנקי מפטרים עובדים 

משבר הקורונה ממשיך להקנות בנו, גם 3 שנים אחרי שפרץ. חברת ביאנקי הודיעה לא מזמן על פיטור של כ-25 עובדים ממשרדיה. החברה נתקלת בקשיים כלכליים שנמשכים מאז הקורונה, וכרגע מעוניינים לצמצם כוח אדם כדי לחסוך קצת. זאת לאחר שהם הקימו הרחבה למשרדים הראשיים באיטליה, לגודל של כ-30 דונם, בניסיון לשלוט יותר על תהליך הייצור (שכנראה מנסה להיות יותר in house מאשר בסין). לא נעים, אבל בתקופה שאופני כביש חדשים עם מערכת 105 עולים 25 אלף שקל, זה גם לא ממש מפתיע.

ביאנקי

הספשיאליסימה החדשים שהושקו כחודש לפני הפיטורים

אופני טיפוס הגבעה המוגזמים של ג’ייסון

בבריטניה קיים כבר מספר שנים סדרת מירוצים ייחודית וכואבת במיוחד. מירוצי ה- hill climb (טיפוס גבעה) החלו בבריטניה בשנת 1880, ומתקיימים עד היום בקרבת המשוגעים לדבר. החוקים די פשוטים, כל רוכב מזנק בתורו בתחתית הגבעה, ומי שמגיע בזמן המהיר ביותר מנצח. כמו נג”ש בעלייה, רק באקסטרים. מכיוון שהמסלול סטרילי, ומורכב מעלייה בלבד מעטים מזנקים עם קסדה, והשיפצורים שהאופניים עוברים נעים על גבול ההזוי למסוכן.

ניקח לדוגמה את האופניים של ג’ייסון הולדם, אחד מרוכבי הסבב. את שלדת הטרק אמונדה שלו הוא לקח, ניקה ממנה כל גרם אפשרי של צבע, ובסוף נשבר וצבע בספריי את השלדה בצבע תכלת עדין עם קנס משקל של שני גרם לשכבת צבע. את מוט האוכף הוא המסורתי הוא החליף בצינור קרבון שאליו הדביק את האוכף שלו. אף בורג כבד לא נפגע בתהליך. את השיפטר השמאלי, שאחראי על הברקס והמעביר הקדמיים, לא באמת צריך אז רובה המוחלט של הידית נחתך ונזרק. כי מי עוצר בעלייה? במעביר האחורי נקדחו חורים כדי להסיר חומר גלם מיותר וכבד (9 ג’), והיד עוד נטויה. התוצאה הסופית? אופניים קלילים במשקל 5.3 קילו. פפפ, כבד. (מתחיל בדקה 12:00)

משהו טוב בקולנוע?

סרט חדש של במאי האקסטרים אוהד ניר יצא ליו טיוב. הסרט עוקב אחרי בן ת’ומפסון, כוכב עולה בסצנת הסלופסטייל בקנדה. מחכים ל NWD 11 אוהד!

אופני הכביש של אסטון מרטין

זוג קאסטום אחרון להפעם. חברת הבוטיק J.Laverack, חברה בריטית המתמחה באופני טיטניום, חברה עם יצרנית הרכב אסטון מרטין לאחד מזוגות הכביש הכי יפים שראיתי, ה-1R. ה-1R בנויים משילוב של צנרת קרבון וחיבורי טיטניום מודפסים, עם ירידה הזויה לפרטים. כיאה למותג יוקרתי, תהליך המדידה לשלדה מתרחש במטה של אסטון מרטין, משם מועברות המידות ל-J.Laverack, להתחלת ייצור. כל זוג נצבע לפי סכמת צביעה ייחודית ומאובזר בקיטים מוגדרים מראש של ציוד משלים (גלגלים, מערכות הילוכים וכו). המחיר לא ידוע, וככל הנראה אם אתם צריכים לשאול מה המחיר, אין לכם באמת מספיק כסף לתענוג הזה.

אבל עזבו רגע את הפלצנות, מה שבאמת תופס את העין הם הפרטים הייחודיים שפותחו לזוג זה. רק תראו את מעצורי 4 פיסטונים. מדובר בפיתוח ברקס של אסטון מרטין, עם  עם קליפר אלומיניום שמודפס כחלק מהשלדה. ה-1R מגיעים עם רוטורים, גם הם מבית אסטון מרטין, להשלמת הלוק.

אנשים ישאלו: “למה צריך את זה?” ולהם אני אומר: “למי אכפת? תראו איזה יפה זה!”.

זה. כל כך. יפה.

זה. כל כך. יפה.

עוד נקודה מגניבה היא הסטם, שהוא כמובן סטם אירו עם כבלים מוסלקים והכל, אבל אם תשימו לב ניכר שהוא מגיע ללא ברגים כלל. איזשהו פטנט ייחודי של לאופניים האלה שמייצר לוק חלק וייחודי בשוק. גם החור באמצע מגניב.

החידה השבועית לילד: איפה ברגי ההידוק בסטם?

 

לפתוח קוויק לינק בקלי קלות

ונסיים עם טריק שימושי. אם אי פעם תידרשו לפתוח חוליית חיבור מהיר של שרשרת בלי הכלי המתאים, נמצא פתרון שטח הולם:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aldair Acosta (@alda_dh)