ייתכן ואתם מכירים את יצרנית התיקים האמריקאית Ogio דווקא מעולם האופנועים, אבל האמת שהיא מייצרת תיקים למגוון תחומים נוספים, מגולף או תיקי מגן לאופנוענים, ועד תיקי ריצה / רכיבה. גם לנו זה מפגש ראשון עם המותג, ומבחן ראשון בישראל לדגמי הרכיבה בכלל. לדעתי, אתם הולכים לשמוע עוד הרבה את השם Ogio, אז כדאי להכיר.

כתב: חן גרומן
צילמו: מקס אפרטין, גיא חלמיש

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

כרטיס ביקור

  • שם הדגם: Ogio Atlas
  • יבואן: Abmc
  • מאפיינים עיקריים: מנגנון רכיסה בצורת X וללא שרכים, תא מרכזי מבודד תרמית, שקית שתייה חדשנית בנפח של 3 ליטרים, עם מבנה פלסטיק לאחיזה ושמירת צורה, ועם מנגנון נעילה ייחודי.
  • משקל: 700 גרם.
  • נפח: 6 ליטרים.
  • מחיר: 450 ש”ח.
  • כנסו לדף המוצר

ogio

הגודל המינימליסטי והמדויק

התיק הוא מקטגוריית הminimal-size, ששת הליטרים שלו הם בדיוק מה שצריך, מה שהופך אותו לתיק ברירת המחדל שלי. הוא זה שהציוד נמצא בו באופן קבוע ואותו אני לוקח לרכיבה בלי להתלבט. את המעמד הזה הוא הרוויח ביושר בזכות הנוחות שלו אבל לא רק. הוא דווקא לא מפונפן ואין בו תאים מתוחכמים. פשוט – תא מרכזי עם רוכסן עליון, ובו כלי השתייה (אני קורא לזה כלי ולא שקית, מיד אסביר למה), בתא המרכזי נשאר מקום לפנימית, אוכל, מעיל גשם. התא הנוסף והאחרון הוא תא קטן יותר עם רוכסן רוחבי, הוא התא שבו מתאים לשים essentials כמו טלפון, מפתחות, כלי עבודה.

מנשא אטלס

ללא רצועת מותניים?

מאפיין בולט מאוד באטלס הוא החוסר ברצועת המותן, וזה גרם לי להרים גבה כי יש לי ניסיון לא מוצלח עם מנשאים שאין להם רצועת מותן. כחייל שמפקדיו חינכו אותו היטב במסדרים, בתיזוזים ובמסעות לאורך המסלול, אני אוהב שהציוד יושב הדוק ובול במקום.

קצת סקפטי אבל יצאתי לדרך, 1.5 ליטר מים, קצת כלים, מעיל קל בתיק, משאבה, וכמה תמרים. ציוד לרכיבה סטנדרטית ביער הבית – משגב. ברכיבה אני ער לכל מיני דברים, הקרקע הלחה מטל הבוקר, תחושת התעוררות בגוף, קצת קריר עדיין. יש לי טעם של קפה בפה, אני שם לב שהמזלג קצת קשה, לא כיוונתי אותו מספיק טוב. נכנס לשביל מעניין, סיבוב, סיבוב, קפיצה, קצת פידול ונכנס לקטע סלעים מהיר וקצת מפחיד. בתוך כל ערות החושים הזאת לדבר אחד אני לא שם לב. האטלס, זה שיושב עליי בלי רצועת מותן ורק אתמול הרמתי גבה כשקיבלתי אותו. לא זז, לא מורגש, אל תשאלו אותי איך. בעצם תשאלו, התשובה מיד.

אטלס

הידוק ונוחות

השקעתי לא מעט מחשבה בשאלה, במה שונה התיק הזה מהתיקים שיש לי איתם ניסיון לא מוצלח מהעבר? הרי גם באטלס אין רצועת מותן. הבנתי, שאין להשוות בין תיק עם מנגנון רכיסה בהצלבה כמו האטלס, לבין תיק מהדור הישן, עם רצועת חזה המהדקת בין שתי רצועות הכתפיים. מנגנון הרכיסה של האטלס הוא הרבה יותר קשיח ויציב, ואינו מאפשר תזוזה אנכית בין שתי רצועות הכתף. הוא מגיע בשילוב עם רצועות גומי רחבות באזור המותניים להבטחת הצמדה טובה ושאינה מציקה.

ogio

תאים וכיסים

אז אמרנו שהאטלס הוא פשוט, לא מפונפן, שני תאים יש לו בסך הכל. היופי בפשטות הוא שהתיק נראה אסתטי, בלי רצועות לקשירת ציוד מבחוץ, שכמעט אף פעם לא משתמשים בהם ורוב הזמן הן משתרכות.

ogio

מבחינת מקום – גם לא חסר. אז מה כן חסר? בגלל שבתא הגדול אין מחיצות ובו נמצא כלי השתיה, לא הייתי רוצה לשים בו אולר כלים או צרור מפתחות, מחשש שיקרע את השקית. לכן כל אלה מצאו את מקומם בתא הקטן, ובתא הגדול שמתי רק דברים לא חדים, כמו אוכל או בגד.

מנשא אטלס

הקונץ פטנט של Ogio – כלי השתיה במעטפת תרמית

כלי השתייה של החברה הוא המוצלח ביותר שאני מכיר. בשונה מכולם יש לו מבנה פלסטיק ששומר על צורת השקית וגם משמש ידית אחיזה בעת המילוי (ביד אחת בלבד!), בשונה מכולם שסתום ניתוק הצינורית נמצא בחלק העליון של הכלי, גם זה בזכות מבנה הפלסטיק, ובשונה מכולם השקית נסגרת ע”י של שני תופסני קליק קלאק ייחודיים. זה מעולה, זה מדהים, אין כזה לאף אחד אחר.

Ogio

בנוסף לכל זה, כשלקחתי שלוק ארוך של מים, הופתעתי לגלות שהמים בשקית עוד קרירים, אחרי כבר שעה שאני בחוץ בשמש. זה קורה בזכות שכבת בידוד בתא המרכזי, וזה כיף ממש. היה יכול להיות חכם מצדם של Ogio, להוסיף שרוול בידוד לצינורית השלוקר, כדי שאפשר יהיה להנות מקרירות המים כבר מהשלוק הראשון.

מנשא מים

סיכום

Ogio עושה רושם של מי שיהיו שחקן חזק בזירה של אופני ההרים בישראל, אני אזכיר לכם את זה כשיגיע הזמן לומר אמרתי לכם. בינתיים אספר לכם שמה שאני אוהב במיוחד באטלס, זה שהוא מוצר שקולע בול לצרכים של רוכב ההרים האופייני, כמוני למשל. החסרון היחיד שמצאתי באטלס הוא בחלוקת התאים המוגבלת, מצד שני יש לו יתרונות משמעותיים כמו מיכל השתיה החדשני, בידוד תרמי ששומר את המים צוננים, והכי חשוב – האטלס מצטיין בנוחות ברכיבה.

צילמו: מקס אפרטין, גיאחה
כתב: חן גרומן
מנשא אטלס של Ogio - עם מעטפת תרמית לשקית
שקית שתיהנוחותאחיזהבידוד תרמי
חלוקת תאים
87%ציון בייקפאנל
עיצוב90%
שקית שתיה100%
ארגונומיה והתאמה אישית90%
איכות חומרים90%
תאי אחסון70%
תמורה למחיר80%