שוב הרגע הזה בשנה מגיע, המרוץ הכי סוער ואכזרי בעונת המרוצים יתקיים ביום ראשון הקרוב. מלכת הקלאסיקות פריז-רובא Paris-Roubaix מהדורת 2024 תארח את הקשוחים ביותר ששרדו את התאונות הרבות בפתיחת העונה. גם הפעם יזנק רוכב ישראלי לחוויה בלתי נשכחת.

המונומנט השלישי של העונה יוזנק ביום ראשון הקרוב 7.4, בפעם ה-121. בכל שנה המרוץ שזכה לכינוי “הגיהנום של הצפון” יוצא לדרך ברגשות מעורבים. הסיכון במרוץ גבוה מאד, והסטטיסטיקה מראה שרבים יתרסקו ויפצעו. מצד שני הרוכבים והאוהדים מכורים לטרוף בקטעי הפאבה, למאבקי המיקום ולמהפכים הרבים. 

 בייקפאנל בווצאפ:
בייקפאנל ווטסאפ

פריז רובא בצל התאונות הקשות

השנה המרוץ יוזנק בצל התאונות הקשות של כוכבי הענף מהשבועות האחרונים שהשביתו את מנצח הטור יונאס וינגגור, מנצח הג’ירו פרימוז רוגליץ’, אלוף העולם נגד השעון רמקו אוונפול, תום פידקוק אלוף העולם באופני הרים וכוכב הקלאסיקות וואט ואן ארט. גם הפעם קברניטי הענף והאוהדים יקוו שהרוכבים יצלחו את 260 הק”מ ללא תאונות ופציעות קשות מדי. תחזית מזג האוויר אופטימית זהירה עם חשש לממטרים בודדים אחר הצהריים. אבני המרצפת עברו ניקוי וסידור יסודי על ידי עיזים רעבות (ראו וידאו מצורף). בין הגלדיאטורים על גלגלים יהיה גם נדב רייסברג במדי ישראל פרמייר-טק וזו הפעם השניה בה רוכב ישראלי יזנק למרוץ היוקרתי. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eurosport Cycling (@eurosportcycling)

 

כעס על שינוי פתאומי במסלול פריז רובא

את הדרמה בצפון צרפת מספקים 29 קטעים באורך משתנה של דרכים עתיקות בנויות מאבנים מרובעות:  ה-cobblestone, או Pave בצרפתית. התחרות מאופיינת בתקלות והפתעות שהעניקו למרוץ את הכינוי “הגיהנום של הצפון”. כדי להפחית את הסיכון הכריזו המארגנים על פניית פרסה חדשה לפני הכניסה לקטע פאבה מסוכן במיוחד ה Trouée d’Arenberg. השינוי נועד לאלץ את הרוכבים להאט בכניסה לקטע. מצד שני מאבקי ההגעה לסיבוב הפרסה עלולים לגרום לתאונה המונית. רוכבים רבים הביעו ביקורת חריפה על השינוי המפתיע. 

בענף שמרני המקדש את המסורת, שינוי כלשהו גם אם מוצדק, טבעי שיזכה לביקורת. דעתי האישית היא שיש מקום לשינויים שישפרו את הבטיחות, אבל יש לעשות זאת באופן שקול ומתואם ולא כאילתור זריז שבוע לפני המרוץ. כבכל שנה תהיה חשיבות מכרעת לבחירת הציוד החל מפרופיל הצמיגים, השלדות עד לביגוד והקסדה. מציאת השילוב המושלם בין עמידות, משקל ואווירודינמיות יכולים לעשות את ההבדל בין ניצחון להפסד. חלק מהקבוצות יבחרו לחשוף את סודות החדשנות רק ביום התחרות. 

פריז רובא – חמישה כוכבים במשמעות שונה 

את מאפייני המרוץ תיארנו בהרחבה בכתבות קודמות “פריז רובא חוזר”. גם הפעם מתוך 260 ק”מ של המסלול מעל 50 ק”מ יהיו על אבני הפאבה שמשולבים במסלול במקטעים (Sectors). לכל אחד מהמקטעים יש דירוג בהתאם לדרגת הקושי. בדומה לדרוג רמת הפינוק של בתי מלון רק הפוך. חמישה כוכבים לקטעים הקשים, כוכב בודד לקטע “קל”, כאשר דרגת הקושי נקבעת על פי אורך הקטע ואיכות השביל. יש 3 קטעים שזוכים לחמישה כוכבים ובהם בדרך כלל מבוצעים מהלכים מכריעים Trouée d’Arenberg בק”מ ה-160, Mons-en-Pévèle בק”מ ה 209 ו Carrefour de l’Arbre בק”מ ה-240. המלצתי היא לסיים את כל מטלות יום ראשון טרם הגעת הדבוקה ליער ארנברג ואז להתיישב מול המסך לפתוח את הבירה הקרה ולצפות במרוץ.

פריז רובא

המהירות לא יורדת גם על אבני המרצפות, צילום: ספרינט סייקלינג IPT

האם אפשר לנצח את הפריק ההולנדי

ביום ראשון האחרון ניצח מתיו ואן דר פול את טור פלנדרס בפעם השלישית ובפער גדול אחרי בריחת בדד. בהעדרו של יריבו הנצחי וואט ואן ארט קשה לראות מי יכול לאתגר את הפריק ההולנדי מקבוצת אלפצ’ין. אשתקד הוא כבר ניצח לראשונה את פריז-רובא והמשיך לניצחון באליפות העולם. ביום ראשון הוא יזנק בחולצת הקשת כדי להשיג את הדאבל פלנדרס + רובא בעונה אחת, הישג שאגדות כמו בונן וקאנצ’לרה השיגו באלף הנוכחי לפניו. קאנצ’לרה הוא גם הרוכב האחרון שחזר לנצח במרוץ ב 2013 ומאז זכינו למנצח חדש בכל שנה.  

עוד במועמדים אציין את מאדס פדרסון שהצליח לנצח את ואן דר פול העונה בקרב ראש בראש ויאספר פיליפסון בן קבוצתו של ההולנדי שנמצא בכושר מצויין ויהווה אופציה ב’ במקרה של תקלה אצל אלוף העולם. תוכנית המרוץ של אלפצ’ין ברורה, הם ינסו למנוע בריחות מסוכנות בתחילת המרוץ ועל אבני המרצפות יבצעו דילול איטי שבסופו מתיו ירכב לבד לתוך הוולודרום הפתוח ברובא. הקבוצות האחרות ינסו לשבש ולייצר תסריט בו ההולנדי לא יצליח להגיע לבד לסיום, הם ידרשו לבריחות נועזות, קורטוב של מזל ועבודה קבוצתית שתשאיר את מובילי הקבוצה רעננים מספיק כדי להתמודד עם יכולות העל של ואן דר פול במקטעים האחרונים.

הצטרפו לניוזלטר – פעם בשבוע בלבד עם תכנים מעולים מהפאנל:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

פריז רובא

נדב רייסברג בחידוד אחרון לקראת “הגיהנום של הצפון”, צילום: נועה ארנון IPT

הקבוצה הישראלית – העונה הטובה

הקבוצה הישראלית כבר עם 14 ניצחונות העונה, כולל 3 במרוצי הדרג הבכיר World Tour. את העונה שעברה היא סיימה עם 12 ניצחונות. בהחלט כבר ניתן לומר שזו העונה הכי הישגית בתולדות הקבוצה, בעיקר כשהמנה העיקרית בענף עוד לפנינו. הקבוצה כבר הצליחה להתברג בעשירייה הראשונה במרוץ בעונת 2021 עם תום ואן אסברוק וג׳י בוייוין שיזנקו גם הפעם. לצידם בהרכב יהיו גם ריילי פיקרל, ריילי שיהאן והוגו הופסטטר. נדב רייסברג נמצא בכושר לא רע ומקבל את ההזדמנות לרכוב במונומנט נוסף אחרי שסיים את מילאן-סן רמו. נאחל לו שימשיך לצבור ניסיון ולהתחזק, צפויה לו חוויה בלתי נשכחת ביום ראשון. רוכבי הקבוצה אינם מסומנים כמועמדים בולטים ולכן צריכים לנצל את הניסיון הרב והחופש היחסי מהקבוצות הבכירות כדי להכנס לבריחה בכל מחיר. מבחינתם דווקא 100 הק”מ בפתיחה הם היותר חשובים, שם תידרש עבודה קבוצתית חכמה כדי להשתחל בתזמון הנכון לבריחה ומשם לקוות לניסים שמלכת הקלאסיקות יודעת לייצר.

פריז רובא

ואן דר פול מוריד פטיש בקדמת המרוץ , צילום: פאולין בלה A.S.O

בייקפאנל בטלגרם, לחצו פה לראות את זה!

פריז רובא – זמני המירוץ:

  • גברים – יום ראשון 7.4 זינוק 12:00, סיום משוער 18:00, שידור מהזינוק ביורוספורט או ברשת פה: https://tiz-cycling-live.io/live.php
  • נשים – יום שבת 6.4 זינוק 14:30, סיום משוער 18:00, שידור מ 16:00 ביורוספורט או ברשת פה: https://tiz-cycling-live.io/live.php

מאת: עמית נבון
תמונות: נועה ארנון, ספרינט סייקלינג, Israel-Premier Tech , פאולין בלה A.S.O