זן חדש ברודי פרוג’קט: RUDY Deltabeat (דלתאביט) מציע קפיצת מדרגה לכל הספורטאים שנמאס להם ממשקפיים רוקדים וזזים בזכות אחיזה מעולה בעיצוב וכיסוי רוח ושמש מעולים. יש לנו הערכה שהדלתא הזה יהיה מדבק:

כשרודי החליטה להיכנס ברצינות לשוק הריצה והטריאתלון היא השקיעה לא מעט בגישה חדשה למשקפיים שלה המיועדת לענות על צרכי הרצים (הדגם ההוא היה ה Propulse). כעת היא יוצאת עם דור שני לגישה הזו ומפציצה בדגם מוצלח במיוחד שהתאהבתי בו. למה הוא כ”כ מוצלח, ואיך יכולות שנולדו לרצים צריכות לעניין גם רוכבים? קראו בכתבה הבאה (לא לפני שתצטרפו לניוזלטר השבועי שלנו כדי לא לפספס תוכן ספורט מעולה מהפאנלים):

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מפרט יצרן ותכונות

רודי מציינת שהדלטהביט (Deltabeat) מתאים במיוחד לרוכבי כביש, לאחר מכן לטריאתלון ולאחר מכן לרצים (אני לא מסכים עם הדירוג הזה, על כך בהמשך). 

הדגם החדש מיוצר אף הוא באיטליה, לא בסין והמשמעות היא עמידה בתקנים מחמירים של שמירה על איכות הסביבה שהסינים לא שמים עליהם. זה אומר איסורים רבים על שימוש בחומרים ותהליכי ייצור שאינם מסוכנים, שכמובן מייקרים מעט את המוצר אולם שומרים על הכדור. בתוך כך שינוי משמעותי שהם ביצעו בחומר עצמו של המשקפיים: Rilsan הוא פולימיד מבוסס על טכנולוגיה ביולוגית מחברה בשם Arkema.

במפרט: 

 • מסגרת עשויה Rilsan – ביופלסטי ידידותי לסביבה
 • משקל: 31 גרם
 • Wraparound fit – עיצוב מעטפת מקומר וקשתי סביב הפנים
 • ErgoNose System – אפון מתכוונן  
 • תמיכה במשקפי מרשם פנימיים
 • PowerFlow ventilation – שני פתחי אוורור בעדשות  
 • ידיות אוחזות באורך 131 מ”מ עם מניעת החלקה 
 • כיסוי: רוחב עדשה 69 מ”מ על גובה 51 מ”מ (יש גם עדשת ריצה מעט קטנה יותר)
 • מחיר: 890 ש״ח
 • להשיג: באתר רודי פרוג’קט ישראל ובשלוש חנויות המותג: אבן יהודה, הדר יוסף (בית החוויה האולימפית) ויקנעם.

עיצוב וסקסאפיל

העיצוב הבסיסי של הדלתאביט בנוי על פורמט מנצח וקלאסי: קשת עליונה האוחזת עדשות מתחתיה. אבל מה שעושה את העיצוב מעולה הוא העדכניות שלו לטרנדים הנוכחיים: מרובע יותר, עם קווים ישרים וזוויתיים וטיפה גדול יותר. אם בעבר העדשות, הקשת העליונה, הגרפיקות והאלמנטים במשקפיים נטו לכיוון השפיצי או המעוגל יותר הרי שהעולם עבר למלבניות גיאומטרית. ההשפעה החלה ממשקפי הרכיבה המרובעים הענקיים, שגם רודי הציגה גרסה קיצונית וסופר אופנתית שלהם עם ה Spinshield. בשנים האחרונות כמעט כל המשקפיים שלהם גם גדלו באופן כללי והציעו כיסוי משמעותי יותר. לא רק הספינשילד הם כאלה גם ה Cutline, וגם עוד דגם חדש מהזמן האחרון – שהוא הייבריד בין משקפי שמש לגוגלס: ה Agent Q

אבל משקפיים קיצוניים וענקיים אינם מתאימים להרבה מאוד רוכבים. לי הם בטוח לא מתאימים. צריך פנים רחבות וגדולות ומה לעשות שיש רבים שהם בעלי פנים קטנות יותר או צרות. הדגם שבמבחן הפעם קצת חוזר לגדלים הקטנים יותר על הפנים, לוקח את החיבור המעודכן לקווים הישרים ואורז אותו בחבילה מעט יותר קלאסית בעיצוב. התגובות מצוינות, יש פה פגיעה בקווים וסגנון שלא נתקלתי במישהו שלא אהב אותם. נכון – לקחתי למבחן ולצילומים צבע קיצוני- כתום, שרוכבי KTM בטוח יאמצו, אבל יש עוד צבעים.

כיסוי ואוורור

עבור הפנים שלי גיליתי כיסוי מושלם וגדול. אני כותב את המבחן אחרי יומיים ברמה”ג בהם התמודדנו עם רוחות מזרחיות חזקות מאוד והמשקפיים ביצעו שם מושלם. אתה לא רוצה חדירת רוח בתנאים האלה, ואחרי 3-4 שעות אם יש כזו, העיניים שלך מתחילות לשלם את המחיר. הכיסוי של דלתאביט מקצה לקצה עבד מעולה ולא נתן לטיפת הפרעה להיכנס. 

לעדשות שני חורי אוורור שגורמים לאוויר להיכנס בצורה מבוקרת, ולסייע לנדף מאיזור העור את האוויר החם והלח יותר שמייצר אדים. לא נתקלתי באדי גוף במשקפיים האלה בכלל. מה שקנה אותי פה וצריך לקנות כל טריאתלט/איירונמן או רוכב כביש הוא הכיסוי האולטימטיבי בחלק העליון שבשילוב עם אחיזה מושלמת ללא החלקה מאפשר להביט קדימה במצב הכי רכון ונמוך שיש ללא הפרעות, כשהמשקפיים סוגרים את הכול עד הגבות. 

רודי דלתא-ביט – עם אחיזה אולטימטיבית!

ל Deltabeat אחיזה אולטימטיבית תחת קפיצות ותנועות קיצוניות. התכונה המעולה הזו מייצבת את המשקפיים בעיגון חסר פשרות על הפנים גם תחת אתגרים קשים ואקסטרימיים, אבל ללא לחץ או הצקה בשום אופן. אם תסתכלו על סוגים שונים של משקפיים תוכלו לראות מבנה שונה במבט מלמעלה: יש דגמים שהעדשות שלהם וכל המבנה מאוזן לאוזן ישר יותר – זה מתאים לקז’ואל בד”כ. בדגמי ספורט אקסטרימי יותר, שואפים לייצר מעטפת קשתית שנצמדת אל הפנים גם בצד ולא משאירה שטחים בהם המשקפיים “מתרחקים” מהגוף. זה המבנה של המשקפיים האלה, ורודי משתמשים במונח Wraparound כדי לתאר אותו. 

הם פשוט אוחזים את הפנים ובין אם אתם ברכיבת שטח עם קפיצות ונחיתות, טרטורי סלעים או ריצה – הם יהיו שם בלי תנועה. בריצה הדבר הזה הוא אחד הדברים המעולים ביותר שיש, כיוון שהריצה מייצרת אימפקט חסר רחמים גם כלפי העצמות וגם כלפי המשקפיים. יש דגמי משקפיים אחרים, שבריצה אין ברירה אלא לשנות את מיקום הידיות או זווית המשקפיים כך שיתפסו טוב יותר מהמנח הטבעי שלהם על הפנים ולא יתרוממו וירדו עם כל צעד. במשקפיים האלה אין שום צורך בכך – האחיזה מושלמת. הדגם היחיד שמתקרב לטעמי לרמת האחיזה הזו ברודי הוא באמת דגם הריצה הייעודי הPropulse שהפך להיות הדגם העיקרי שלי לספורט מאז שהושק בין השאר מהסיבה הזו. 

נקודת חסרון אחת שמצאתי היא עוצמת האחיזה של המסגרת את העדשה המתחלפת. אחד היתרונות הידועים של רודי הוא האפשרות להחליף עדשות הרי, או להשתמש בכמה עדשות מסוגים שונים במסגרת אחת. לשם כך הם פתחו שיטה של שליפה מהירה של העדשה מהמסגרת, ופה התחושה היא שהאחיזה מעט חלשה ובניקוי העדשות עם מטלית קל למצוא את העדשה מופרדת מהמסגרת ללא כוונה. 

אופטיקה בDeltabeat

השיטה של העדשות המתחלפות של Rudy Project מאפשרת לכל אחד להתאים את העדשה האופטימלית עבורו. העובדה שהמשקפיים בצבע שאהבתם הגיעו במקור עם עדשה מסוימת אינה צריכה לעצור אתכם: רואים מה העדשות הנוספות הקיימות לדגם וניתן להוסיף או להחליף. רבים משתמשים בכך להוספת צמד עדשות פוטוכרומטיות בהירות יחסית לצד עדשות יום קיץ וכך מקבלים בזוג אחד כיסוי לכל מצב תאורה. 

במקרה הספציפי העדשה שהגיע היא מסוג Multilaser Orange – שהתאימה לחוויה הכתומה הכללית של המשקפיים במבחן גם בצביעת העולם מבפנים בצבעים חמים ונעימים. היא כהה יחסית ולכן מתאימה לתאורה חזקה. זו עדשה מקטגוריה 3 – המסננת לא מעט מהאור הנראה וגם את קרינת הUV עם “אישור מעבר” לפחות מ 20% מהאור הנראה, כלומר סינון כהות שמשאיר כ 80% מהאור בחוץ. האיכות האופטית טובה מאוד למרות שהיא קמורה מאוד. 

לסיכום: יתרונות האחיזה והכיסוי

רודי דלתאביט צריך להיות להיט בקרב טריאתלטים, איירונמנים ורצים, ויציע גם חיבור מדהים לרוכבי אופניים. השילוב הזה של כיסוי מעולה בחלק העליון ואחיזה בריצה הוא הגביע הקדוש לטריאתלטים שמביאים לקיצון את שני הצרכים האלה עם אופני נג”ש וריצה. האחיזה המעולה תתאים גם לרוכבי שטח אגרסיבי ולרצי שטח.

יתרונות

 • עיצוב מעודכן בקוים ישרים
 • אחיזה אולטימטיבית גם לריצה וגם לאופני הרים ואקסטרים 
 • כיסוי מעולה והגנה גם בזוויות של רכיבה באירובר
 • משקל קליל
 • מקבל משקפיים פנימיים לראייה

חסרונות

 • אולי העדר יכולת כיפוף הידיות (אבל לא הייתי צריך את זה)
 • אחיזת המסגרת את העדשה יכולה להיות חזקה יותר
מאת: גיא חלמיש