אתה רוכב חזק, אוהב את המהירות, ואוהב את הריגוש ברכיבה. אתה גם כבר לא ילד, שומר על עצמך, לא לוקח סיכונים מיותרים ושומר את הכל במידה הנכונה. כמובן שאתה מקפיד להתמגן, לא זז מטר בלי קסדה. אבל מה עם הגב שלך? האם הוא מוגן בנפילה? בדקנו את התיק הייחודי של Scott – עם מגן הגב: ה Trail Protect.

אנחנו בד”כ חושבים על Scott כיצרנית אופניים, אבל אישית אני מעריך את סקוט מאוד כיצרנית אביזרים. מאז ומתמיד אהבתי את הנעליים, התיקים והמגנים שלהם. המוצרים מאופיינים באיכות מוקפדת ובחומרים עמידים. אל התיק שבמבחן ניתן להתייחס כמוצר קצה של ממש, הן מבחינת הפרטים והאיכות, והן מבחינת המחיר.  

כתב: חן גרומן
צילם: גיאחה

Trail Protect

משפר את מעטפת הביצועים ומיישר קו עם ה EWS

נקודה נוספת למחשבה היא, שליגת האנדורו העולמית EWS, עיגנו בתקנון שלהם חוק המחייב את המשתתפים לרכוב עם מגן גב, ואני מניח שהם מודעים לחשיבות מגן הגב בעיקר בהקשר של פציעות חמורות. כנראה שגם אנחנו כרוכבים עצמאיים צריכים לאמץ את החשיבה הזאת. אישית מצאתי את עצמי בתקופה שבה אני נלחם בגבולות שלי, מנסה להגדיל מהירויות, מנסה להגדיל זמן אוויר ולהתמודד עם אלמנטים שמפחידים אותי. עכשיו יותר מתמיד אני רוצה להרגיש מוגן, להמשיך לפרוץ את הגבולות אבל בבטחה. כשנתקלתי בתיק ה Trail Protect של Scott, שמבחינתי הוא במיוחד מגן גב, ידעתי שזה מוצר שאני חייב להכיר ולבחון.

Trail Protect

כרטיס ביקור

  • דגם: Scott Trail Protect FR 12
  • מאפיינים עיקריים: מגן גב, 12 ליטר, שקית שתייה ניתקת בלחיצת כפתור
  • יבואן: קוברה בורדו- יבואני Scott. לכל כתבות המותג לחצו פה.
  • מחיר: 690 ש”ח

Trail Protect

אלוף בתירוצים

בקיץ האחרון החלטתי שנמאס לי להזיע בגב ושהגיע הזמן לרכב ללא תיק. אפילו מתיק המותן הקטן והחמוד שלי השתדלתי להימנע. זיוודתי את כל הציוד על האופניים באופן הבא: מולטי טול, פנימית וערכת תולעים לתיקון טיובלס, כל אלה מהודקים בתוך race strap על מסילות האוכף. משאבה קטנה מחוברת ברצועה למתקן ייעודי ובקבוק גדול של 1 ליטר במתקן הבקבוק. כמובן טלפון וחטיף בכיס המכנס. מרגע שהגעתי לסידור הזה, שבו מצאתי מקום לכל הציוד, הייתי מוצא כל תירוץ שבעולם כדי לא לקחת תיק לרכיבה. להלן מספר תירוצים פופולריים:

  1. ליטר אחד זה מספיק לי.
  2. אשתה בבית חצי ליטר בבת אחת והגוף שלי יהיה רווי.
  3. שקית עם תמרים בכיס המכנס זה נורמלי לחלוטין.
  4. בשביל מה מעיל? התחזית מראה רק 70% לגשם.
  5. מתחיל להחשיך? אין בעיה, אשים את משקפי השמש בכיס המכנסיים.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

 

אכן כך נראו 99% מהרכיבות שלי, קצרות ומבוססות על הציוד הבסיסי הזה, וזה עבד לי טוב. אבל מאז שקיבלתי למבחן את התיק עם המגן של סקוט, המצב בדיוק הפוך: התחלתי לחפש כל סיבה שהיא כדי להצדיק את התיק ולקחת אותו איתי לרכיבה. מולטי טול ומשאבה בלבד בתיק? הולך. נוסיף לזה שקית תמרים? בכלל סבבה. הסיבה הפשוטה שרציתי לקחת את ה Trail Protect לכל רכיבה היא מגן הגב, ואני מתכוון אפילו לרכיבה של 45 דקות ליד הבית. לא אכפת בכלל אם התיק כמעט ריק, העיקר שיגן לי על הגב.

Trail Protect

Protect me

מגן הגב מיוצר בטכנולוגיית D30, זאת אומרת שהוא רך וגמיש כדי לאפשר תנועה, ומגיב לאימפקט בכך שהוא מתקשה כדי להגן עלינו. מדובר בשכבת הגנה בעובי של כ2 ס”מ, עשויה מחומר רך שמזכיר פלציב בצפיפות שלו. הוא מצופה בשכבת טקסטיל נעימה למגע, ומחורר על פני כל המשטח בחרירי איוורור. המגן גמיש במידה הדרושה כדי להיצמד לגב בנוחות. באופן מפתיע הוא לא פחות נוח מתיקים אחרים שאני מכיר שאין בהם מגן. להפך: הוא התיק הכי נוח שאני מכיר!

מבחינת אוורור הייתי אומר שבוודאי קיימים תיקים מאווררים ממנו, אבל האיזון בין מידת ההגנה ומידת האוורור הגיוני ומשתלם למדי.

Trail Protect

תיק יום בנפח 12 ליטרים

ה Trail Protect כולל שקית שתייה מתקדמת של Hydrapak בנפח של 3 ליטרים. מבנה התיק הוא שטוח וארוך ובהתאם הוא מונח בצורה יעילה בצמוד לגב. משקל התיק מתפזר על הגב בצורה אחידה ונוחה. רצועות הכתפיים צורניות ורחבות מאוד, וגם כאן המשקל מתפזר היטב על שטח הכתפיים ולא מורגשות נקודות לחץ באזור כלשהו.

רצועת המותן גם היא רחבה ונוחה, היא מורכבת משילוב של חגורה רחבה המתהדקת בעזרת סקוץ’ ממש כמו חגורת גב, ומעליה רצועת המותן עם אבזם סגירה גדול ונוח.

התאמת התיק לגוף מקבלת ציון מושלם, התיק נוח, מחובר לגוף ולא זז בכלל, וגם אחרי שעות ארוכות של רכיבה לא הורגש נימול בידיים ולא הרגשתי צורך להוריד אותו מעליי.

Trail Protect

חלוקת נפח

ה Trail Protect מלא בחללים וכיסים פנימיים. לקח לי מספר ניסיונות לארגן בו את הכל עד שהגעתי לסידור נוח. התיק שטוח ולכן החלל המרכזי הוא צר ועמוק, יש בו די מקום רק שהפתח מעט צר לטעמי, ולמרות שיש די מקום בתוך התיק, הכנסה של משהו מעט גדול מהרגיל דרך הפתח תהיה כרוכה במאבק כלשהו. בתוך התא המרכזי יש תא רשת עליון קרוב לפתח, עם רוכסן ואבזם קטן ושימושי למחזיק מפתחות.

תא נוסף הוא התא הקדמי, זהו תא נפרס עם רוכסן בכל היקפו, בתא זה רוכסן פנימי לדברים חיוניים כמו כלים, ובנוסף צמד גומיות שמרמזות על איפה כדאי לשים את המשאבה. מצאתי את התא הזה שימושי למעט חסרון אחד עיקרי- הרוכסן בתא הקדמי הוא תחתון, כלומר שכדי לפתוח אותו יש צורך להניח את התיק במאוזן על הרצפה או על ספסל, אחרת עלולים ליפול ממנו דברים, אי אפשר לתלות את התיק בנונשלאנט על כתף אחת ולפתוח את התא הזה.

Trail Protect

מעל התא הקדמי קיים כיסוי שמתאים לבגד עבה או לתליית קסדה, הוא בעל שתי רצועות פריקות להשחלה דרך פתח הפנים של קסדה מלאה. הכיסוי משלים את המראה השטוח והאסתטי של התיק.

Trail Protect

עוד תא קטן ומועיל הוא זה שעל רצועת הכתף הימנית, באזור החזה. לצערי גיליתי שהתא על רצועת הכתף אינו מספיק גדול לסמארטפון בגודל אופייני של ימינו והצלחתי להכניס בו רק חטיף. התוצאה היא שלמרות התיק המדוגם שעל גבי, הנייד שלי ימשיך להיטלטל בכיס המכנס וזה פספוס לדעתי.

Trail Protect

התא האחרון הוא תא ייעודי לשקית השתייה, הוא התא הפנימי ביותר (צמוד לגב), בתוך התא יש רצועת תלייה כדי לשמור את השקית במצב אנכי ולמנוע ממנה לקרוס כלפי מטה. עד כאן סטנדרטי בעניין שקית השתייה.

Trail Protect

בונוס – שקית השתייה הכי טובה שפגשתי

השקית עצמה עם פתח עליון רחב בדומה לשקיות מהדור החדש של חברת שורש, ועם פיצ’ר מדהים – צינורית ניתקת מאזור החיבור שלה בבסיס השקית. במילים אחרות, כדי למלא או לרוקן את השקית, פשוט מנתקים את השקית מהצינורית בלחיצת כפתור. ככה, פשוט, בלי להשחיל את הצינורית והפיה העבה דרך חריץ צר בתיק, בלי להכניס את כל התיק לתוך הכיור כדי למלא מים, ובגדול, בלי לעשות דברים מטומטמים שנאלצתי לעשות בעבר. היו לי הרבה שקיות שתייה בעבר, בשלב מסוים כולן נשכחו בתיק, מלאות במים, וסיימו את הקריירה במצב של עובש וסירחון, כל זה בגלל הסרבול והעצלנות שלי לפרק את השקית מהתיק בסוף הרכיבה. מהסיבה הזאת בדיוק אני משתמש אך ורק בבקבוקים כבר כמה שנים. והנה באו סקוט והידראפק, עם פתרון מושלם, מנתקים את השקית בלחיצת כפתור, אף לא טיפה אחת מרטיבה את התיק בשלב הניתוק, מרוקנים את השקית בכיור ותולים לייבוש עד לרכיבה הבאה. סיפור של 15 שניות, וזהו.

Trail Protect

Trail Protect של סקוט נותן לך כנפיים

זה באמת תיק שמגן וזוהי התמורה האדירה שהוא נותן, ומה שהכי יפה זה שמקבלים את המיגון מבלי לוותר על נוחות התיק. נכון שזה מוצר יקר, מצד שני, כמה עולה מיגון בנפרד בנוסף לתיק? אולי זה נראה כבר פחות יקר בחשבון כזה…

תחשבו על זה שמדובר בתיק יום, שילווה אתכם ב99% מהרכיבות שלכם, למעט מסעות ארוכים במיוחד (אם כי, מתי בפעם האחרונה לא הספיק לכם תיק של 12 ליטר?). אז ההמלצה שלי היא זאת: תשקיעו בתיק שנמצא עליכם ביום יום, לא בזה שמוציאים מהמחסן פעם בשנה. תנו צ’אנס לתיק עם מגן גב, כי כנראה שתגלו כמוני שזה נוח לגמרי ובקושי מורגש, וקחו את ה Trail Protect בחשבון כי הוא פשוט מוצר מעולה.

כתב: חן גרומן
צילם: גיאחה

מנוי חינם לRUNPANEL פה: http://bit.ly/RUNsubscribe
? מנוי חינם לBIKEPANEL פה: http://bit.ly/BiKEsubscribe
מנוי חינם לOUTPANEL- פה: http://bit.ly/OUTsubscribe


 

תיק אנדורו עם מגן גב של סקוט במבחן: Trail Protect FR 12
הגנה על הגב בטכנולוגיית D30התאמה מושלמת לגוףפריסת משקל טובהשקית שתייה מתקדמת ומתפרקת בלחיצת כפתור
חסר תא קדמי לטלפון ניידרוכסן תחתון שעלולים ליפול ממנו חפציםפתח צר לתא המרכזי
92%ציון בייקפאנל
עיצוב90%
ארגונומיה והתאמה אישית100%
אחיזה100%
תאי אחסון70%
שקית שתיה100%
תמורה למחיר90%