יצאנו להכיר את הסינגל החדש למרגלות יער עופר, המכונה: סינגל השלוחה, סינגל נוסף מתוך כמה מסלולי אופניים חדשים בחוף הכרמל 


לחצו פה לקבל את ערוץ בייקפאנל בטלגרם


“בֶּן יָפֶה נוֹלָד עָל כֶּתֶף הַכָּרְמֶל” (אהוד מנור)

יער עופר ידוע כמקום רווי סינגלים ושבילים בכל הרמות, ולאחרונה אף חזר לעניינים בזכות סינגל חוף הכרמל, הארוך ביותר בארץ. כאשר שמענו שנולד לסינגל חוף הכרמל אח קטן, סינגל השלוחה, מיהרנו להגיע ולהקליק.

בגלל המיקום ביער עופר / מרכז מיר”ב הציפיה הייתה לעוד סינגל טכני, עם הרבה פיתולים ועבודה טכנית, אבל  גילינו סינגל הכי זורם, מפתיע ומדליק! סינגל באורך אופטימלי של 20.5 ק”מ, עם הרבה עבודת טיפוס יחסית לאורכו: כ-600 מטר טיפוס מצטבר. כל רוכב/ת יכול/ה למצוא בו מה שרוצים: אימון חזק ומהיר או חדוות דיווש של סינגל בטבע. החידוש המרענן: אין צורך ברמת טכניקה גבוהה על מנת לצלוח אותו בהנאה. 

גישה למסלול

את המסלול של סינגל השלוחה, אפשר להתחיל מחניון אטאטורק מול הכניסה למושב צרופה. בנקודת ההתחלה יש שולחנות קק”ל אזור פיקניקים נעים עם קיוסק נחמד בסיום הרכיבה. ההתחלה משם כרוכה בעליה מתונה בשביל רחב, מעין חימום לקראת הבאות.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

עוד אופציה במיוחד אם תרצו להאריך גם לסינגל חוף כרמל, היא תחנת הדלק בכניסה לכרם מהר”ל (ההקלטה שלנו היא מהנקודה הזו הפעם עם חימום ושחרור על הכביש)

20.5 קילומטרים עם 600 מטר טיפוס מצטבר

סינגל השלוחה מפנק את הרוכב ברכיבה מהירה וזורמת של 20.5 ק”מ. רוכבים בכושר גבוה, יכולים לסיים את המסלול גם בשעה וחצי, ואם רוצים, אפילו לצאת להקפה נוספת, ולצבור סה”כ 41 ק”מ וכשלוש שעות רכיבה במצטבר. הנאה מובטחת גם בסיבוב הנוסף. חיבור של סינגל השלוחה עם אחיו הקשוח יותר מדרום- סינגל חוף כרמל, ייצר כארבע וחצי שעות של שכרון חושים בקצב מהיר וכחמש וחצי לקצב בינוני!

מגוון ומעניין

המסלול של ‘השלוחה’ משלב בתוכו בעיקר קטעי סינגל, אבל גם מעברים עם נוף יפיפיה בשבילי 4*4, ועליות שעברו ‘ריכוך’, על ידי פיתולים, העוזרים בקטעי טיפוס קשים. בערך 70% מהמסלול מורכבים מקטעי סינגל, והיתרה בשבילים רחבים. לעיתים קרובות מומלץ להרים את המבט אל הנוף, ולהתרשם מנוף אל הים או אל היער הירוק עד. אין מה לומר: אזור ממש יפהפה, וכעת גם מונגש בצורה ידידותית. חשוב לדעת, במיוחד בחודשים החמים, כי חלקים ניכרים של המסלול מוצלים. על פני המסלול יש כמה נקודות למילוי מים, או אפילו סתם לעצור למנוחה קצרה בחניון עם שולחנות. הכי מפנק שיש. 

תחזוקה 

הסינגל שהוקם ע”י וורן פרייר במימון קק”ל די חדש, ומושקע מבחינה תוואי השטח, שילוט (יש רק שני מקומות שהיינו מוסיפים בהם שילוט), ועיקולים מתוכננים היטב. לפני הגשמים, האדמה קצת תחוחה, ונוצרת לעיתים דרדרת, ונדרש ריכוז בירידה.

בחורף הקרקע תהיה רכיבה הרבה יותר לעומת הקיץ, מלבד קטעים ספציפיים בהם עלולה להיות סכנת החלקה. לא נתקלנו בבעיות קוצים כמו שראינו בלא מעט סינגלים אחרים בארץ, וגם אין עצים שנפלו לאחרונה על המסלול ונתקעו שם ללא פינוי.  

חווית הרכיבה והכיף

הסינגל תוכנן כולו במחשבה על הרוכבים, בצורה אינטליגנטית ויצירתית. אהבנו את קטעי הירידה הארוכים, שבהם הרכיבה מרגישה כמו ריחוף מתמשך בחלל היער. המסלול מספק חווית פאמפטרק רציפה, מההתחלה ועד הסיום. אחד האפינוים שלו הוא הגיוון בכיוונים- אתם כל הזמן במפנה אחר. זה לא לופ פשוט מעגלי, זה זיזג שתופר לכל כיוון את היער ומספק תצפיות ל4 כיווני האוויר שלו. מלאכת מחשבת- רואים שוורן מכיר היטב את הלך הרוח של הרוכב/ת הישראלי/ת. זה תכנון שהופך למוקד עלייה לרגל.

סיכום: סינגל השלוחה

הסינגל מעניק חוויה שונה מחבריו ביער עופר, בהיותו מאפשר זרימה מהירה, עם עבודה של סיבולת, יותר מאשר טכניקה. רובו מוצל, עם נקודות עצירה נוחות. גישה ידידותית עם חניה בשפע. הסינגל חובק בתוכו גיוון נופי, ולעולם ישאר מעניין לרוכב שחוזרים אליו. ללא ספק אחד הטובים. 

להורדת הקובץ (מתחנת הדלק) לחצו פה:

קובץ המסלול לניווט
מאת: עפרה מאיר לוי
צילום: עופר עברי

הכירו גם את פיטפאנל לכושר, תזונה ובריאות: