יצאנו לבחון את ה STARDASH, הדגם החדש של רודי פרוג׳קט שהגיע לתת מענה לכמה שיותר שימושים. החל מפעילויות אאוטדור, דרך ספורט אקסטרים ועד ושימוש יומיומי. 

רודי פרוג׳קט נוסדה בשנת 1985 באיטליה, על מנת לייצר משקפי איכות לספורטאים. מאז היווסדה, החברה מייצרת דגמים שונים של משקפיים, המתאימים לסוגי פעילויות שונים. בארצנו אפשר לראות את הצלחת המותג אצל רוכבי אופניים ורצים מקצועיים. אבל לא רק לרוכבים ורצים – החברה האיטלקית נותנת פתרון מעולה גם לתחומי פעילות אקטיבית בהרים ובטיולים, משקפי קז׳יואל ועד לפתרונות אופטיים רגילים.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מנפץ הכוכבים – STARDASH

משקפי הסטארדאש מוגדרים כרב שימושיים. מצד אחד יכולים להתאים לפעילויות אאוטדור שונות, וגם לשימוש יומיומי. הדבר הראשון שהבחנו בו כשקיבלנו את המשקפיים, הוא גודל העדשות המרשים ומגני צד הניתנים להסרה. מלבד זאת, שמנו לב ישר במשקל ״הנוצה״ של המשקפיים – רק 39 גרם! 

הדגם שאנחנו קיבלנו למבחן הוא אפור מט, מתוך העדפה אישית, אך המשקפיים נמכרות בארץ גם בצבעים נוספים, עם סוגים שונים של עדשות הניתנות להחלפה. לסטארדש ניתן לרכוש עדשות מתכהות חדשות בקטגוריה 4, שהן עדשות כהות המתאימות לתנאים קיצוניים (שלג, טיפוס הרים וכו’), אנחנו בחנו עדשות מסוג MULTILASER OSMIUM, בקטגוריה 3. המשקפיים מגיעים עם נרתיק אחסון מפלסטיק, הכולל ריפוד פנימי.

STARDASH

המשקפיים במבט חזית, כולל נרתיק האחסון

מפרט טכני

 • דגם: סטארדאש (Stardash)
 • צבעים: שחור, כחול, לבן, חום ואפור, עם וריאציות שונות של עדשות. מומלץ להתעדכן מול החנויות לגבי מלאי מכל צבע לפני הקניה.
 • חומר: רילסן – חומר ירוק חדש בליין של רודי. 
 • משקל: 39 גרם.
 • גודל: אורך זרוע 14 ס״מ, אורך עדשה 5.3 ס״מ, רוחב עדשה 6.3 ס״מ.
 • פיצ’רים ייחודיים: זרועות מתכווננות, גשר אף מתכוונן, מגני צד הניתנים להסרה.
 • ניתן להתאים קליפון אופטי או לייצר עדשות ישירות.
 • מערכת אוורור Power Flow הכוללת פתחי אוורור בחזית המסגרת.
 • מחיר: החל מ-840 ₪ (עדשות סמוק אפורות), 940 ₪ לעדשות מראה, 1150 ₪ לעדשות מתכהות.
 • דף המוצר באתר של רודי פרוג’קט ישראל

רודי והסביבה: הרילסן (Rilsan)

המסגרת עשויה מחומר פולימרי Rilsan המאופיין בקלילות, גמישות וחוזק. רודי פרוג׳קט החלו בפרוייקט Ride to Zero, בו החברה עוברת לטכנולוגיות ידידותיות לסביבה. כחלק מתהליך זה רודי החלו להשתמש בחומר הנקרא Rilsan המופק משמן צמח הקיקיון כתחליף לשימוש בחומרי פלסטיק ממקורות מזהמים.

STARDASH

הפיצ׳רים השונים

התרשמות ראשונית

במבט ראשון נוצר ״קליק״ ביני לבין המשקפיים. אני מגיע מעולמות האאוטדור והטיולים, והסטייל של המשקפיים האלו מתאים בצורה מיטבית לעולמות אלו. הצבע האפור הוא לא שגרתי, ומכניס חיוּת לאביזר היומיומי הזה, שבדרך כלל מגיע בצבעים די משעממים. אבל היי, על טעם וריח אין מה להתווכח, וסביר להניח שלחלק מהאנשים הצבע השחור דווקא מתאים יותר.

גודל העדשות המרשים בהחלט מגביר את הנוכחות של המשקפיים. כשהתחלנו בנסיעה הביתה עם המשקפיים, הבנו שהגודל (ומגני הצד) דווקא מונעים מקרני השמש הבעייתיים להגיע לעיניים שלנו.

STARDASH

כיסוי מיטבי של העיניים

STARDASH בשטח

תקופת המבחן כללה מסלולי טיול מגוונים המאופיינים בתנאי שמש משתנים – שמש מלאה וישירה, חצי צל וצל מלא ביער המבחן התבצע בתחילת ספטמבר 2022, בתנאי חום ושמש חזקים.

עדשות 

העדשות אותן בחנו במסגרת מבחן זה, הן עדשות מסדרת MULTILASER עם ציפויי מראה בגוון כחול. העדשות מסוג זה עשויות Polycarbonate (חומר פלסטי קשיח על בסיס פחמן) אשר מוזרק בלחץ גבוה וע”י כך מעניק לעדשות חדות ואיכות אופטית גבוהה. עדשות ה Multi-Laser, בעלות מספר שכבות של צבע, מה שיוצר את המראה הייחודי והצבעוני של העדשה. הן מוצעות במגוון צבעים לרוב דגמי משקפי השמש של רודי פרוג’קט. הציפוי קיים במגוון צבעים – כחול, כתום, אדום, ירוק ועוד, כך שיש מבחר לכולם.

STARDASH

מגני הצד הניתנים להסרה

תקופת המבחן  כללה הליכות אל מול השמש, והעדשות עמדו בהגנה מפני הקרינה החזקה בהצלחה מרובה. מה גם, שבתנאי שמש חזקים יש חשיבות לכיסוי מלא של העיניים וארובות העין, וכאן בא לידי יתרון גודל העדשות, והכיסוים הצדדיים. בנוסף, ועל מנת לקבל את התמונה המלאה של ביצועי המשקפיים, השתמשתי בהן גם בסביבה מוצלת יותר (יער), וכאן העדשות הוכיחו את עצמן, בשל היותן לא מאוד כהות, דבר שאיפשר הליכה נוחה ובטוחה בתנאי חצי שמש – חצי צל. בניגוד לעדשות צבעוניות, תחושת הראיה מבעד לעדשות מייצרת אפקט כמה שיותר טבעי, דבר שלדעתנו משפר את חוויית השימוש במשקפיים במהלך פעילות בטבע. העדשות הוכיחו את עצמן כמיטביות לתנאי שמש מגוונים, גם שמש מלאה  עם קרינה ישירה, וגם חצי צל, וצל מלא. בעלי משקפי ראיה, יכולים להרכיב clip on יעודי בתוך המשקפיים. 

STARDASH

האפונים המתכווננים – אפשרות להתאמה אישית על מנת לשפר את אחיזת המשקפיים

נוחות והרגשה

המשקפיים יושבים טוב על הפנים ולא נופלים מהן גם תוך כדי הליכה, גם כאשר המשקפיים על הראש ולא על העיניים. חשוב לציין שהיתרונות של המשקפיים, הן הזרועות המתכווננות, והאפונים הניתנים לכיוון ולהתאמה אישית, דבר שמשפר את אחיזת המשקפיים על האף. בפעילות בשטח, יש חשיבות להתמודדות המשקפיים עם זיעה. זיעה יכולה לגרום לתזוזות של המשקפיים, ואף לגרום להחלקת המשקפיים מהפנים ולגרום לנזק, או לעצירות מיותרות של הפעילות. במהלך המבחן שמנו לב שהחומרים מהם עשוים המשקפיים, מגיבים בצורה טובה מאוד לזיעה, ומונעים החלקה של המשקפיים בעת פעילות. המשקפיים הרגישו מתאימים מאוד לפעילות אאוטדור, גם מבחינת מראה וסטייל, אבל הכי חשוב, מבחינת נוחות בעת הפעילות ובמנוחה. 

מגני הצד

בתחילת השימוש במשקפיים, הרגשנו שמגני הצד פוגעים בראיה המרחבית, אך ככל שהמשכנו להשתמש במשקפיים, הדבר כמעט ולא הורגש, ודווקא “אטימת” הצדדים מנעה חדירה של קרני השמש המציקים בעת הפעילות. חשוב לציין כי מגני הצד ניתנים להסרה ולהרכבה בצורה נוחה ופשוטה, ומי שהמגנים מפריעים לו, יכול להסיר אותם בקלות.

STARDASH

מגני הצד המונעים כניסת שמש, רוח ואבק

יתרונות

 • כיסוי מלא של העיניים 
 • מגני תאורת צד ברי הסרה
 • עדשות מעולות שמתאימות לתנאי שמש מגוונים
 • חומרים – המשקפיים קלים מאוד, והחומרים מגיבים טוב לזיעה
 • צבעים מעניינים
 • עדשות מתחלפות
 • זרועות וגשר אף מתכווננים

חסרונות

 • מראה לא שגרתי, שבטיול פחות מפריע, אבל ביומיום יכול להיות קצת לא ייצוגי
 • מגני צד שלא כולם “יחבבו” את המראה שלהם (אבל ניתן להסירם)

STARDASH סיכום

הסטארדאש הם משקפיים ייחודיים, שבאים לתת מענה לשימושים מגוונים לפעילויות אאוטדור, ושימוש יומיומי. המראה שלהם מגניב ולא שגרתי, והשילוב של שימוש בחומרים ובפיצ׳רים נכונים, הופך אותן למוצלחים מאוד בעיניי. המשקפיים הפגינו ביצועים מרשימים גם בעת שימוש יומיומי, גם בנהיגה, ובטח ובטח במבחן השטח. המשקפיים בהחלט עמדו בציפיות שלנו, ונתנו מענה לכל הצרכים (כולל קרינת שמש אינטנסיבית ללא צל בכלל). אז אם אתם מחפשים משקפיים רב תכליתיים ולא שגרתיים, בהחלט תשקלו בחיוב את הסטארדש, כי אנחנו התרשמנו לחיוב.

מאת: רתם אלינסון

⬇️⬇️⬇️ אגב, שמת לב למלבנים האלה לשיתוף כתבות? אם אהבת את התוכן שלנו, התודה הכי גדולה עבורנו היא שיתוף שלהן לקבוצות הווטסאפ והפייסבוק שלך