האמברגו הרשמי הוסר וכך אחרי תקופה ארוכה שהמידע ואפילו התמונות כבר החלו לדלוף, מותר לנו להביא את התמונות והרשמים מהמצגת והמוצר באיטליה. 

באירוע הגדול של טרק שהיינו בו באיטליה הוצגו באולם שני דגמים מגרים מהראשונים שייוצרו בעולם של סופרקליבר. הם נחו בכניסה וגנבו את ההצגה. אבל המוצר עדיין לא היה זמין לרכיבה באירוע, ורק ראינו ודיברנו עליו עם טרק. שני הדגמים האלה כל כך ראשוניים שטרק עצמה השתמשה באירוע הזה כדי לצלם את המוצר לראשונה בצילומי סטודיו מקצועיים.

כתב וצילם: גיא חלמיש
כנסו גם אל OUTPANEL לטיולים ואקסטרים, וRUNPANEL לריצה!

בריף מנהלים: סופרקליבר

  • סוף סוף- טרק משיקה מכונת ה XCO ומרתון חדשה!
  • טווחי המתלה ייחודיים: שיכוך כפול 60מ”מ מאחור ו 100מ”מ מלפנים.
  • בלב המערכת – ה Isostrout – אינטגרצית בולם של Fox אל תוך השלדה של Trek – ללא נדנדה קלאסית. 
  • משקל השלדה והבולם: 1900 גרם בלבד! סף שחשוב היה להם לא לעבור. 
  • ייעוד: החלפת Top Fuel 100 הוותיק. בין ה Top Fuel 120 החדשים לבין הזנב הקשיח.
  • השלדה עושה שימוש בתומכות אוכף מתכופפות ללא ציר ונדנדה- להורדת משקל, תחושת  Bottomless וקשיחות צדית.
  • בטרק מדגישים שהבולם מתבסס על מכלולים וחלפים סטנדרטיים לגמרי ב Fox, רק השילוב לשלדה ייחודי.

האמברגו שקרס

האמת שההתנהלות של טרק סביב השקת המוצר המסקרן הזה יכולה לנוע בין תמוהה לבין גאונית- מצד אחד, תמוה שהחלו לרכוב עם האופניים האלה בסבב העולמי עם הסתרת איזולירבנד מצ’וקמקת של הבולם, אבל כל האופניים כבר היו גלויים. גם אנחנו כבר דיווחנו די מזמן על ההדלפות הראשונות שרצו ברשת- כשסיפרנו לכם על הטופ פיול החדשים. 

בנוסף, כמות האנשים שנחשפה לאופניים באירוע באיטליה, הן עיתונאים והן עובדי החברה ממדינות אירופה השונות- היתה כל כך גדולה, שלא ברור כיצד חשבו בטרק שהסוד הזה יישמר. אנחנו כעיתונאים מוזמנים היינו תחת אמברגו, כלומר איסור פרסום עד רגע ההכרזה המותר, ומה שקרה, שההדלפות האלה הפכו את האמברגו לבדיחה. בתחרות האחרונה כבר הוסרה החשיפה מהאופניים – וכל העולם צילם אותם, אולם המועד הרשמי לאמברגו הוא כעת בפרסום האירוע. ואולי זה גאוני- הבאזז שנוצר סביב האופניים האלה כתוצאה מההדלפות האלה, רק העלה את הסקרנות ואת הצפייה?

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

הלקוח- מתחרה ה XCO והמרתון הזורם

בתחרויות ה XCO בסבב העולמי יש אתגר למתחרים- הוספת ה Short track המהיר והקצר, ואחריו התחרות הארוכה יותר. המטרה של טרק ושל המתחרים לייצר מוצר אחד עבור שתי הדיסיפלינות, כאשר ברור שה-Short track הוא בעל אופי יותר “מתפוצץ” וכוחני, ושם יש יתרון מסוים להארדטייל. זה יצר אתגר לתכנון אופניים שיתאימו לשני המרוצים. 

כמעט כמו שיכוך מלא 100מ”מ

ב XCO המסלולים הפכו טכניים מאוד עם השנים. בזמן שאצל כל המתחרים התנועה היא לכיוון אופני XCO בעלי תכונות וגיאומטריה שתומכת ברכיבה מאוד טכנית (והוספת מודל של 120מ”מ ליד ה 100), הסופרקליבר של טרק שונה מאוד. השאלה העיקרית היא כמובן האם זה מספיק שיכוך לרכיבה טכנית סטייל ה XCO המודרני? האם ה60מ”מ יספיקו? בטרק טוענים שהשיכוך מרגיש יותר מ 60 בזכות הסיום הנשען על כיפוף הקרבון, המונע טריקה קשה בסוף המהלך. 

כמעט כמו הארדטייל

עם משקל כל כך נמוך, כשנועלים את הבולמים כבר אין הבדל כמעט בין האופניים האלה להארדטייל. אגב נעילת בולמים, בסופרקליבר החדשים, מספר לנו ג’ון ריילי (מנהל תחום אופני ההרים בטרק), כאשר נועלים- מקבלים נעילה מוחלטת! זו נעילה קשה ומלאה ולא “כאילו נעילה” ששומרת מעט על תנועה קטנה כמו שהעדיפו תמיד לספק ב Fox (מסיבות של עמידות ואמינות לאורך זמן בעיקר). ברור שזו היתה דרישה של הרייסרים. 

טרוויה נחמדה שחלקו איתנו במפגש בטרק: אמילי בייטי פותחת ונועלת כ 30-40 פעם בהקפת XCO. לעומתה יולנדה נף לא נוגעת בנעילת הבולמים, היא פשוט נותנת בראש פתוח, ומנצחת גם ככה.

קטגוריה חדשה של אופני מרתון/XCO?

אני אוהב אומץ וחדשנות, וזה בדיוק מה שעשו פה בטרק. בעיני זו כבר לא אבולוציה של Softail שהיתה גישה כושלת בסה”כ שברוב המקרים לא סיפקה לא אמינות ולא חווית רכיבה מוצלחת. זו כבר פלטפורמת שיכוך כפול חדשה לכל דבר ועניין שמציגה גישה אחרת.

 יש פה מתלה אמיתי עם טווח של 60מ”מ. הבולם נע על מסילה והוא משולב בשלדה, מה שמאפשר להוריד משקל ולהציג אינטגרציה דרמטית בין בולם לשלדה שמטרתה העיקרית הוספת קשיחות צדית והורדת משקל. זו חשיבה מחוץ לקופסא ויציאה מבריקה ברמה הרעיונית. 

הגיאומטריה

ב 18.5 מדיום במבט מהיר- זווית צינור  הראש  היא 69 (עם בולם 100, הם יכולים לקבל עד 120), זווית צינור כיסא אפקטיבי 74, צינור ראש 9, צ’יינסטיי 43 ובסיס גלגלים 112.1. טופ טיוב אופקי 61 והריץ למידה הזו הוא 44.

אבל השאלות פתוחות

האם השיכוך הזה יספק את הנוחות הדרושה, כולל באלמנטים טכניים? האם יהיה יתרון משמעותי לסופרקליבר בהיבטים תחרותיים על המתחרים בעלי 100 המ”מ במהירות ובתגובתיות? האם לוותר על 30-40מ”מ יהיה משתלם? האם הם באמת יתנו יותר קלילות, מהירות, מיידיות, העברת הכח וקשיחות אבסולוטית של הארדטייל עם נוחות של שיכוך כפול?

עוד כמה שאלות ייענו רק לאורך יותר זמן: האם היישום יהיה מוצלח ואמין או שיעמיד שוב את טרק להוכיח שהשירות והאחריות שלה הם הטובים בעולם? האם הבולמים לא ישחקו מהכוחות המופעלים עליהם בנעילה המוחלטת? האם האבולוציה תהייה שבעוד שלוש שנים, נראה את אותה תצורה צומחת בטווח השיכוך, או שזה יתגלה כבאמת Sweet Spot חדש? 

סוּפֶּרְקַאליברַ…גֶּ’לְיסְטְיקְאֶקְסְפִּיאַלִידּוֹשְס?

על חלק מהשאלות האלה ננסה לענות במבחן רכיבה, כשיגיע הדגם הזה לישראל ובעיקר: מה רמת ההתאמה של זה לקונה הישראלי, לסינגלים של קק”ל, ולמסלולי סמרתון ואפיק ישראל? אנחנו כבר לא יכולים לחכות!

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים