Trek, מותג האופניים המוביל, מציג את ה-Madone Gen 8 (טרק מדון 8), יצירת מופת הנדסית המאחדת את היתרונות של שני דגמי הדגל שלה: ה-Madone האווירודינמיים וה-Emonda קלי המשקל. הדור השמיני של ה-Madone מבטיח לספק את הטוב משני העולמות לרוכבי כביש תחרותיים בזוג אחד ויחיד.

טרק מבטלת את שני הדגמים הנפרדים, ומציגה את המדון דור 8 כדגם הכביש התחרותי שלה. לא תהיה יותר אמונדה, ולא יהיה יותר דגם אווירודינמי בלבד כמו שהיה המדון 7. יחד עם זאת ע”פ המדידות של טרק, האופניים מספקים רמת אווירודינמיות דומה לזו של המדון הקודמים, במשקל דומה לזה של האמונדה. הם עושים זאת באמצעות שורה ארוכה של אופטימיזציות לשלדה ולאבזור: 

אל תפספסו כתבות מרתקות. הצטרפו לניוזלטר:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

צינורות Full System Foil בטרק מדון 8

מערכת הצינורות החדשה של ה-Madone Gen 8 תוכננה בעזרת סימולציות מחשב מתקדמות כדי ליצור פרופיל אווירודינמי אופטימלי. ה-Full System Foil מפחית את התנגדות האוויר תוך שמירה על קשיחות ומשקל נמוך, המאפשרים לרוכב לחתוך את האוויר ביעילות מרבית. התוצאה: המדון החדשים מהירים ב 77 שניות מהאמונדה (ב 200 וואט לשעת רכיבה) וזהים במהירות למדון הקודמים, אך במשקל נמוך בהרבה.

טרק מדון

זה שינוי משמעותי ומעניין מה Camtail (חתכי צינורות שבהם החלק הקדמי חד והאחורי קטום) של העבר: מבנה החתך שלהם מעין מלבן מעוגל בפינות ובדפנות. טרק עשו אופטימיזציה של החתכים בהתאם לאזורים השונים באופניים: בחלק העליון הקדמי חשוב מבנה אווירודינמי יותר, משום ששם הרוח פוגשת את השלדה בצורה “נקיה” וצריך לדחוף אותה אחורה עם כמה שפחות מערבולות.  בחלק התחתון של הצינור התחתון, חשוב יותר חוזק מבני ומשקל קל, כיוון שהצינור התחתון פוגש אוויר “מעורבל” שיוצא מהגלגל הקדמי. משם הוא ממשיך בין הרגליים ומהירותו מתגברת – אל החזית האנכית יחסית של מוט האוכף, ולכן שם מיקמו כונס אוויר (האיזופלואו) וחתכים אווירודינמיים.

טרק מדון 8

כונס אוויר – טכנולוגיית IsoFlow משופרת

ה-IsoFlow, מערכת בולמי הזעזועים הייחודית של Trek עם כונס האוויר, עברה שדרוג משמעותי. הגרסה החדשה קלה יותר ומספקת רמת נוחות גבוהה יותר, מה שמאפשר לרוכבים להישאר רעננים יותר לאורך זמן: היא מספקת 80% יותר שיכוך אנכי מהמדון הקודמים, ו 24% יותר שיכוך אנכי מהאמונדה. המערכת מכוילת לכל גודל שלדה בנפרד, מה שמבטיח חוויית רכיבה אופטימלית לכל רוכב. כמובן שבמרכז המערכת החור המפורסם שהושק במדון הקודמים, אלמנט עיצובי המייחד היום את טרק, שיש לו מרכיב פונקציונלי בתרומה לאווירודינמיות. 

אחד הדברים שתרמו להתפתחות IsoFlow הוא הבדיקות של המודלים השונים בפיתוח עם בובה שמסובבת רגליים. זה לימד אותם לשפר את זרימת האוויר, כך שהיא נמדדת עם תנועת רגליים והשפעתה על האווירודינמיות נותנת תוצאות טוב יותר מבובה ללא תנועה (שיטה שעדיין יש יצרנים שמשתמשים בה). 

סוד

בקבוקים וכלובי בקבוק אווירודינמיים

RSL Aero Bottle and Cage – אחד החידושים היפים ביותר ב-Madone Gen 8 הוא מערכת הבקבוקים והכלובים האווירודינמית. הבקבוקים, בנפח של 595 מ”ל כל אחד, משתלבים בצורה חלקה עם קווי השלדה, מה שמפחית את ההתנגדות האוירודינמית. 

הצטרפו לקבוצה השקטה של בייקפאנל בווצאפ. לחצו פה:  
בייקפאנל ווטסאפ

הבקבוקים עשויים מחומר נטול BPA, בטוחים לשימוש במדיח כלים, ועובדים בהרמוניה מושלמת עם צורת ה-Full System Foil של המדון החדשים. הבקבוקים האלה חוסכים 3.7 וואט במהירות 45 קמ”ש ביחס לבקבוקים עגולים (גם על שלדות אחרות, אגב) והאופניים מהירים איתם יותר מאשר ללא בקבוקים בכלל!

בקבוק

הכלובים עשויים מסיבי פחמן ומאפשרים התאמה מדויקת של מיקום הבקבוק. הם מותקנים באמצעות חריצים המאפשרים הזזה אנכית, כך שניתן להשיג את המיקום האווירודינמי האופטימלי בכל גודל שלדה. מערכת הבקבוקים והכלובים כלולה בדגמי ה-SLR וזמינה לרכישה נפרדת עבור דגמי ה-SL. בהזמנות Project One (למעט ICON), הכלובים יצבעו בהתאמה לצבע השלדה. בדגמי ICON, הכלובים יהיו שחורים. ואם תהיתם – אז כן, הם מתאימים לבקבוקים סטנדרטיים עגולים ויכולים להתאים גם לשלדות אחרות!

גרף

כידון וסטם RSL Aero

הכידון והסטם החדשים של ה-Madone Gen 8 תוכננו מחדש להיות קלים יותר וארגונומיים יותר. הצורה האווירודינמית החדשה שומרת על אותן מידות ריץ’ ודרופ כמו בדגם הקודם, אך מספקת נוחות משופרת ומשקל מופחת. 

התנוחה אווירודינמית יותר באחיזת הידיות העליונות (hoods) בזכות אחיזה צרה ב3 ס”מ מאשר בדרופים. הגובה של הכידון בחלק העליון  4מ”מ מעל הדגם הקודם (יש איזה מכסה קטן שאפשר להחליף שם למי שההגבהה הזו מפריעה לו, בקניה נפרדת). הכידון והסטם האלו עובדים רק עם מערכות אלקטרוניות, ואין להם אפשרות להוספת אירובר. 

טרק מדון 8

באופן מעניין מי שישווה בינו לבין הדור הקודם של הכידון-סטם במדון 7 יראה שהחדש עבה יותר ולמראית עין נראה פחות אווירודינמי – וטרק מודים שבנפרד מהאופניים הוא אכן כזה. אבל מסתבר שהוא מסייע להפחית את השפעת הרגליים המפדלות מאחורי הכידון על ערבול האוויר, ולכן המערכת בכללותה יעילה יותר. היתרון הוא כידון שנוח יותר להחזיק בחלקו העליון, והוא קל יותר היות למבנה חזק ויעיל יותר שלו ובאופן מרתק – גם אווירודינמי יותר בזכות אותה השפעה על האוויר באזור הרגליים.  

טרק מדון 8

גיאומטריה ומידות: פשטות ודיוק

 1. שישה גדלים במקום שמונה – Trek עברה למערכת של שישה גדלים (XS, S, M, ML, L, XL) במקום שמונה, תוך שמירה על טווח התאמה דומה. השינוי נעשה לאחר ניתוח מעמיק של מדידות ה-Stack וה-Reach, והוא מפשט את תהליך בחירת הגודל המתאים לרוכב.
 2. גיאומטריית Road Race – הגיאומטריה, שכעת נקראת “Road Race”, דומה מאוד ל-H1.5 הקודמת. היא מציעה תנוחת רכיבה מהירה ואגרסיבית, המתאימה לרוכבים תחרותיים ולאלו השואפים לביצועים מקסימליים.
  טרק מדון
 3. התאמת גובה האוכף – מוט האוכף מאפשר טווח גדול יותר מבעבר. פרטים על גובה האוכף המקסימלי והמינימלי לכל גודל שלדה זמינים בטבלת הגיאומטריה באתר Trek.
 4. התאמת מרחק האוכף מהכידון – פטנט יפה של החבק הפנימי של מוט האוכף מאפשר להפוך את מוט האוכף, ולשנות בכך בעוד דרגה את מרחק הכיסא מהכידון. זה מאפשר יותר דרגות חופש ודיוק לכל מבנה גוף של רוכבים שונים. 

טרק מדון 8

שלדת OCLV Carbon Series 900

המשקל של השלדה (מידה ML, נקייה, צביעת מט) הוא 796 גרם, ומשקל המזלג 350 גרם. בדגמי ה-Trek ברמה הגבוהה ביותר SLR, טרק משתמשת בסיבי פחמן מהסדרה המתקדמת ביותר שלה. ה-OCLV Carbon Series 900 מאפשר יצירת שלדה קלה יותר, קשיחה יותר ועמידה יותר מאי פעם. טכנולוגיה זו מבטיחה העברת כוח מקסימלית תוך שמירה על משקל מינימלי.

גרף

תאימות למערכות הילוכים

ה-Madone SL Gen 8 תואמת למערכות הילוכים מכאניות ואלקטרוניות, בעוד שה-Madone SLR Gen 8 תואמת רק למערכות אלקטרוניות (בשל העדר פתח יציאה לכבל מעביר קדמי בצינור התחתון של דגמי ה-SLR). לרוכבים המעדיפים מערכת הילוכים 1x, ניתן להסיר בקלות את תושבת המעביר הקדמי. זה מאפשר להשיג יתרון אווירודינמי נוסף ומראה נקי יותר.

רכיבה

תושבת מעביר Universal Derailleur Hanger –  UDH 

ה-UDH הוא תקן חדש לתושבת מעביר אחורי שמאחד המון אפשרויות בתעשיה לתושבת אחת אוניברסלית. היתרונות כוללים הגנה טובה יותר על המעביר על ידי תגובה בציר ותנועה אחורה בעת תקיעות ותגובה למכות, ושיפור בביצועי ההעברה באמצעות יישור קו השרשרת טוב יותר. ההתאמה טובה יותר לכל מערכות ההילוכים בשוק. בנוסף – אם קורה משהו לאוזן, קל למצוא ולקנות חדשה סטנדרטית בתקן.

טרק מדון

עוד מלא תכונות מגניבות של טרק מדון 8

 • Project One – דגמי ה-Madone SLR Gen 8 זמינים בתוכנית ההתאמה האישית Project One של Trek. זו הזדמנות לרוכבים ליצור אופניים ייחודיים המשקפים את הסגנון והטעם האישי שלהם.
 • צמיגי טיובלס, ומרווח צמיגים 32 – ה-Madone Gen 8 מאפשרת שימוש בצמיגים ברוחב של עד 32 מ”מ, מה שמספק גמישות רבה בבחירת הצמיגים בהתאם לתנאי הדרך והעדפות אישיות, או במילים אחרות – גיוון לדרכי עפר (Gravel)

דגמי Madone SL 6 ומעלה מגיעים מוכנים לשימוש ב-Tubeless עם צמיגים ברוחב 28 מ”מ. כל שנדרש הוא להוסיף חומר אטימה (כלול) ואוויר.


 • תושבת מחשב ונצנצים לכידון (Blendr)- מערכת ה-Blendr החדשה בכידון ה-RSL Aero כוללת בסיס/מתקן חדש שאינו ניתן לכוונון, שמפחית משקל ומגיע עם מתאמים למחשבי Garmin או Wahoo. בנוסף, כלול מתקן חדש לפנס קדמי שניתן להסרה בקלות. זה הרבה יותר אלגנטי וממורכז. 
 • מערכת בלמים משופרת – ה-Madone Gen 8 מקבלת רוטור קדמי בקוטר 180 מ”מ או 160 מ”מ, ורוטור אחורי בקוטר 160 מ”מ או 140 מ”מ. זה מאפשר כוח בלימה משופר וגמישות בהתאמה לסגנון הרכיבה ולמשקל הרוכב.
 • מערכת RCS Headset חדשה – מקלה על סטנדרטיזציה של החלקים בקוקפיט, ומאפשרת תאימות לכידונים שטוחים, עגולים מדור נוכחי וקודם. 

טרק

מחירים בישראל

המחירים מטה הנם מחירי מחירון, אינם סופיים, ויכולים להשתנות מעת לעת:

 • Madone SL 5, מחיר: 18,990
 • Madone SL 6, מחיר: 29,990
 • Madone SL 7, מחיר: 35,990
 • Madone SLR 7, מחיר: 45,990
 • Madone SLR 7 P1, מחיר: 55,990
 • Madone SLR 7 AXS, מחיר: 48,990
 • Madone SLR 9, מחיר: 66,990
 • Madone SLR 9 AXS, מחיר: 68,990
 • Madone SLR 9 AXS P1, מחיר: 79,990 – לצבע אחד שמוגדר יקר יותר בהזמנה של BUILD TO ORDER מארה”ב (לא P1 מלא). למשל, אדום-לבן ב-SLR 7 או INTERSTALLER ב-SLR 9 AXS.

חשוב לציין שעבור מי שחי יותר במישורים ופחות בעליות (רוכבים ובמיוחד טריאתלטים), עדיין יכול למצוא בארץ את ה Madone G7 במחירים מצוינים (גם G6) – ופה יש הזדמנות בהחלפת הדגם!

סיכום: האבולוציה של אופני הכביש 

ה-Trek Madone Gen 8 מייצגת את הדור הבא של אופני הכביש התחרותיים. היא משלבת את היתרונות של אווירודינמיקה מתקדמת, משקל נמוך ונוחות משופרת, ומציעה פתרון כולל לרוכבים תחרותיים המחפשים את היתרון הבא שלהם. עם חידושים כמו מערכת ה-Full System Foil, טכנולוגיית IsoFlow המשופרת, ומערכת הבקבוקים האווירודינמית, ה-Madone Gen 8 מציבה רף חדש בתעשייה. היא מוכיחה שניתן לשלב ביצועים ברמה עולמית עם נוחות ופרקטיות לרכיבות ארוכות. עבור רוכבים הרוצים להיות בחוד החנית של טכנולוגיית אופני הכביש, ה-Trek Madone Gen 8 היא בחירה שקשה להתעלם ממנה. היא מייצגת את העתיד של אופני הכביש התחרותיים, ומבטיחה לספק חוויית רכיבה יוצאת דופן לכל מי שמחפש את השילוב המושלם של מהירות, יעילות ונוחות.

מידע באדיבות טרק העולמית וטרק ישראל – CTC

לתגובות: בייקפאנל באינסטגרם