כמו מעבר מאופני מדבקה למותג איכותי כך התגלה לי עולם שלם של פיצ’רים וגימורים שלא חשבתי עליהם בעבר גם במנשאי תפוח. למבחן הזה, השלישי של מנשא וו גרירה, הגעתי מבושל ועם הרבה יותר ניסיון. מזל שמדובר במוצר קצה יקר ושווה, כי סף הדרישות שלי עלה.

מאת: גיאחה

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

הכירו את… Uebler

חברה שעושה רק מנשאי אופניים לרכב בגרמניות מדויקת. היא מציגה גישת פרימיום ותכנון חכם למנשאים, ומציינת את BMW, וולפסוואגן ואחרים כלקוחותיה.

במבחן מנשא וו גרירה מדגם i21 לשני זוגות אופניים. יש לו שתי זרועות תפיסה מתפרקות ושתי מסילות רחבות, מערכת ראצ’ט לאחיזת הגלגלים, ידיות נשיאה קלות במצב מקופל, דוושת הטיה לרגל ואפשרות הטיה לגישה קלה לתא המטען, פטנט ייחודי של זרועות התפיסה של האופניים שנקרא iQ Fastener אשר מאפשר לפרק אותן מהקשת ולהשחיל דרך האופניים בקלות, ידיות שחרור מהיר לקיפול הקשת האנכית, כמובן שיש אורות רכב והתקן קל לחיבור המספר. ניתן לנעול את המתקן וגם את האופניים אליו.

מנשא

התמכרתי למנשאי וו גרירה

כמו בכל גרף למידה, ההבנה והטעם שלי במנשאי תפוח עברו התפתחות. הראשון שבדקתי הלהיב אותי, כי עברתי אליו ממנשאי תליה. השיפור והנוחות היו גדולים, אבל אז קיבלתי את ה Atera – מוצר משודרג בהרבה, איכותי פי כמה שמשמש אותי בהנאה רבה עד היום ושהדגיש את החסרונות של הראשון.

קשה לחזור אחורה. אחרי שיש מנשא וו גרירה כזה, זה פשוט נוח בהרבה מכל אופציה אחרת. על מנשאי התלייה אין מה לדבר בשלב הזה – זזים, נעים ולא משרים ביטחון, אם כי הם פתרון נפוץ, נוח והכרחי למי שלא רוצה מתקנים קבועים על האוטו או אין לו מקום אחסון. ריבוי הג’יפים ורכבי הכאילו שטח עם הגג הגבוה, גם מורידים את נוחות פסי הגג: אלה מרעישים, מוסיפים עלות דלק, מסכנים אופניים בכניסה לחניונים, והרבה פחות מתאימים לנשים עקב ההרמה הקשה.

כנראה שמנשאי הוו הם הפתרון הכי נוח שיש- מעלים אליהם את האופניים בקלות רבה כי לא צריך להרים גבוה, הם מאפשרים נשיאה איכותית ולא מתנפנפת, הם אינם מיצרים רעש רוח קבוע כי מורידים אותם בד”כ אחרי השימוש, וגם עם האופניים כנראה שזה שקט ופחות דולק בדלק.

מנשא וו גרירה

בדרך לקיפול- המסילות בעלי מפרק באמצען!

יש גם חסרונות למנשאי וו גרירה

החסרונות הגנריים של מנשאי וו גרירה הם אלה:

 1. רובם כבדים יחסית ומסיביים- הם קשים לנשיאה (ולגב) ואחסון ותופסים נפח גדול במחסן.
 2. הם מקשים על החניה – לא פעם תגלו עצלנות לפרק ולהרכיב אותם בגלל המשקל והנפח, ובמיוחד אם יש לכם שתי רכיבות רצופות… אבל אז נתקעתם עם זנב גדול ומכביד בחניה.
 3. נכנסים בהם – זה קרה לי יותר מפעם אחת שאיזה נהג/ת אדיוט/ית פשוט לא הסתכל והתקדם למרחק שנראה לו סביר מהרכב שלי בלי להתחשב בקיומו של המנשא.
 4. יש הבדלים משמעותיים באיכות הייצור, באיכות הקיפול ובממשקים לאופניים של מנשאים שונים.

הברומפטון של עולם המנשאים (קיפול)

לפני איזה תקופה בחנתי את אופני הברומפטון– שעשו קריירה על יכולת הקיפול הגאונית שלהם. הקטע של המנשא הזה הוא שהוא מאפשר לקפל את משטח האופניים לשליש מאורכו, וכך מתכנס לתוך קובייה קטנה יחסית. זה אדיר כיוון שזה מאפשר לכם לאחסן אותו בהרבה פחות מקום.

מנשא תפוח

כעת נותר לקפל רק את הקשת העליונה

גם הצורה שבה הוא מתקפל היא חשובה: אין בליטות ויציאות מהמסגרת הנקייה והמרובעת הזו. הם אפילו הלכו עם זה צעד נוסף בכיוון של הדיוק הקיפולי בהוספת שלב בקיפול כדי שממשק התפוח יתכנס לתוך עצמו גם כן. הדיוק הזה מאפשר לרכוש עמו תיק אחסון ונשיאה, למי שממש חייב סדר בעיניים במחסן שלו. הקיפול פה באמת מינימליסטי ברמה מדהימה. אפשר בקלות אם התעצלתם להורידו מהרכב, לזרוק אותו בתא המטען או מאחורי הכסאות ברכב כשנכנסים לעיר.

וככה זה – בקטן מוסתר מאחורי המושב הקדמי

 

מנשא למטפסים ולעליות (משקל)

אחת שקיפלתם היטב, תרצו לשאת אותו מהרכב למחסן או אל הרכב, וזה באמת מתקן קל יותר לנשיאה מכל המתקנים האחרים שבדקתי- גם עקב המשקל הנמוך יותר (לא ממש קליל, אבל קליל יותר – בכל זאת זה מוצר עמיד שיושבים עליו שני זוגות אופניים), וגם עקב כך שהוא באמת ללא בליטות מעצבנות שמחטיפות לכם סימנים כחולים מפתיעים. אפילו פיזור המשקל המכונס שלו מקל על נשיאה פשוטה וקלה. באמת חשבו על התהליך הזה של הוצאה והכנסת המתקן ולא רק השימוש בו עם האופניים על הרכב.

מנשא תפוח

קלות בהוספת זוג שני למתקן (זרועות מתפרקות)

ההבטחה המוצרית הנוספת לאובלר – הוא בזרועות המתפרקות שלו: במקום שאלה יהיו תלויות ומחוברות באופן קבוע על קשת המוצא שלהן, הן פריקות, ובקלות: פשוט לוחצים על הקלאמפה וזה פותח את הצד השני של הזרוע שגם היא צבת המתחברת על הקשת.

היתרון: אפשר לשים אופניים על המתקן, ואחרי שהן שם להשחיל דרכן בקלות את הזרוע השנייה לזוג הבא. החיסרון – זה יכול ללכת לאיבוד כי מקפלים אותו כשהם מופרדים, וגם מוסיף שלב בהתקנה ובפירוק.

Uebler

כמובן שיש הטיה לפתיחת תא מטען קלה

המסילות – רחבות ונוחות

עוד ציון לשבח הוא למסילות שהן רחבות ונוחות ותופסות בקלות גם 27.5 פלוס. גם הרצועות שלהן ארוכות דין להקיף צמיגים בשרניים ועבים.

התקנה קלה על הוו

עופר צדוק, היבואן מסביר את ההבדל בהתקנה: “את כל האחרים צריך לפתוח על הקרקע ואז להרימם כשהם פתוחים לוו – לא תמיד פשוט! את שלנו לוקחים לוו כשהוא עדיין מקופל וקל לנשיאה. מחברים ואז פורסים. בזכות זה קל יותר להניח ולהתקין על הוו”. אני אישית פחות השתמשתי בגישה הזו ומצאתי את הגישה של פריסה על הקרקע כנוחה, אבל בהחלט יתכן שהפספוס הוא שלי עקב הרגל למנשא שאינו מתקפל.

מנשא

יש גם חסרונות

אז השימוש שלי במתקנים שהלך והתפתח משימוש נאיבי לשימוש בררני, לימד אותי לשים לב לפרטים ולפתח העדפות. בצד החסרונות אמנה את הדברים הבאים:

 1. אחת שהמתקן ליד הרכב- יש עוד יותר שלבים נוספים בפרוק וההרכבה שלו ביחס למתקנים בד”כ -שכן צריך לקפל את שתי הזרועות, ואת הבונגלה שתופס את התפוח, ואז למצוא את הזרועות שזרקתם בתא המטען ולחבר אותן.
 2. השיטה של אבטוח המתקן והאופניים מצריכה את המפתח בתוך המנעול שלו – במצב פתוח. אם אתם מחזיקים את המפתח הזה עם צרור מפתחות, זה לא נוח, מזיז אותו ממצב פתוח למצב סגור, וטיפה מקשה.

מנשא לאופניים

 1. הקלאמפות האלה- אני לא אוהב אותן. זה אומנם נוח מאוד בצד החיבור לקשת אבל הרבה פחות נוח מהרצועה והראצ’ט שיש לי במתקן ה Atera. כדי להדק את הזרוע ולתפוס את האופניים צריך לסובב את החוגה (עם צרור המפתחות המעיק בתוכה) שתגרום לצבת להתהדק אט אט על הצינור. הממשק הזה של צבת קשיח על צינור קרבון עדין מלחיץ ותמיד קשה לדעת עד מתי למעוך כדי שלא תשמעו את רעשו של הקרבון מתפצפץ בקראנצ’יות של דגני בוקר. זה גם מעיק לסובב ולסובב. רצועה רכה וסגירתה זה הרבה יותר נוח וגם הרבה יותר מתאים לפרופילים מסובכים של צינורות.
 2. מחיר – אתם רוכבי אופניים אז אתם כבר צריכים להיות רגילים: כל גרם פחות משמעותו שקל (או יותר) יותר…

מנשא

לסיכום- מוצר מגניב ואיכותי עם תועלת ברורה

כל מי שמאפיין מוצרים, מכיר את רשימת התועלות של המוצר שהוא צריך לתעדף. לכל תועלת שייצרתם נגזרות של חסרונות שייצרתם, לכן אין מוצר אחד מושלם בהכל. פה בא המתכנן ורצה להשיג תועלת מאוד ברורה: משקל קליל, נשיאה נוחה ואחסון מינימליסטי. הוא השיג את זה בגדול תוך פשרה, די קטנה יש לאמר בזמן הסט אפ והקיפול.

מבחינת ממשקי האופניים – גם פה יש בשורה עם הזרועות המתקפלות והדבר היחיד שהייתי רוצה לראות בהם הוא ראצ’טים ורצועות במקום קלאמפות.

אם יש לך בעיות גב ושנאה למשקלים כבדים, דרך צפופה לרכב מהמחסן, או שהמחסן שלך קטן וצפוף? אתה מוצא את עצמך עם מנשא על הרכב, בלי האופניים ורוצה להכניס אותו לאוטו בכניסות מזדמנות לעיר? זה המוצר בשבילך.

מאת: גיאחה

לפרטים נוספים וקנייה מלאו פרטים:

  אני רוצה מנשא אופניים !

  צרו איתי קשר לתאום הדגמה וקניית מנשא