הענף הזה חי במידה רבה בזכות פועלם של מנהיגי סוף השבוע שלנו: אלו הם מובילי קבוצות וולונטריים. מנהיגים של חבורות שמשקיעים המון מזמנם וממרצם כדי להעשיר את סופי השבוע שלנו ברכיבה ושמחה. ביקרנו את דייגו, מנהיג הסופ”ש של “מתגלגלים בכיף”. 

בסדרת כתבות חדשה, נצטרף למסע רכיבה עם הקבוצות הלא פורמליות. נתחיל בקבוצות שמכיר לנו רועי שבילי, מנהל תחום האופניים של ד.ל.ב מוטוספורט מבית לובינסקי – KTM / BH  / Whistle ונמשיך משם.

מתגלגלים בכיף 

את “מתגלגלים בכיף” הציג לי רועי שבילי בעקבות הקשר החם שלו עם הקבוצה ועם דייגו. הצטרפתי אליהם לרכיבה בבארי ביום מושלם שבו היה גשם במרכז וקריר ונעים בפאתי עזה. 

הם החלו לפעול כשדייגו דובוביץ החל לרכוב עם חבר באזור יבנה לפני כ 8 שנים. לאט לאט הצטרפו אנשים נוספים ונוצרה חבורת הרכיבה הזו. “לכל אחד יש סיפור” הם אומרים, כמעט מחייבים כתנאי קבלה לקבוצה. היום הם כ 10 רוכבים והם מרוצים מכך. 

דייגו

איך מצטרפים? 

השיטה היא כמובן חבר מביא חבר וכולם מאוד מחוברים. מסתבר שאחד מאפיקי הכניסה הוא האופניים שאבי מוכר. אבי, אחד מחברי הקבוצה הוא בעל נטייה למכור אופניים כל חצי שנה. זו מתגלה כשיטה אפקטיבית במיוחד גם עבור KTM וגם עבור הקבוצה… בכל מכירה יש סיכוי שגם הקונה יקבל עם העסקה, את כרטיס הכניסה לקבוצה. 

קבוצות

קביעת המסלולים

יש רשימת סינגלים ארוכה מדרום לצפון שלאורכה הם רוכבים במחזוריות וכך כמעט ולא חוזרים על אותו מסלול פעמיים בזמן קרוב. דייגו מספר שבכל יום חמישי מסתכלים על הרשימה של הסינגלים ומבצעים “דקירה” כל פעם סינגל אחר. 

דייגו

פעם בשלושה חודשים יש גם אירוע כולל לינה וכל מה שנשאר לאנשים לעשות זה רק לחייך ולבוא לרכוב. האירוע האחרון היה בערד, והאירוע הבא הוא בקרוב ברמת הגולן לסופ”ש. “חו”ל גם עשינו פעם אחת והקורונה העבירה אותנו לסופ”שים בארץ, ויצאנו בשלום בלי הדבקות, רק עם נחירות בחדרים…” הם מספרים.
הרכיבות בשגרה הן של כשעה וחצי שעתיים, ועד שלוש ברכיבות הארוכות באירועים הרבעוניים. 

קבוצות

דייגו הוא הלב והנשמה של הקבוצה

כדי שתהייה קבוצה כזו, בד”כ צריך להיות מישהו שיקח על עצמו את ההפקה. מדובר בהשקעה גדולה מאוד של מנהיגי הקבוצות הלא פורמליות. אני חושב שמי שלא הוביל קבוצה כזו לא מבין איזה מחויבות וכמה זמן ואנרגיה זה דורש: בשמירה על הלכידות והיחס לכולם, בארגון הרכיבות בכל שבוע והתקשורת סביבן, בהפקת האירועים התקופתיים, החולצות וביגוד הרכיבה, ההנחות והקשר ליבואן. דייגו הוא איש חם ושמח והוא המגנט והמשקיען שסביבו כל הדבר הזה מתרחש. 

לחצו פה להצטרף לערוץ הווטסאפ של BIKEPANEL!
קבוצה שקטה עם 2-3 הודעות בשבוע ותוכן מעולה:
בייקפאנל ווטסאפ

ההוואי הקבוצתי זה העיקר

אחת הבדיחות היא על כך שכשאומרים לדייגו שיש רעשים בברקס, הוא אומר מייד שצריך להחליף אופניים… המרכז המטפל של כולם היא חנות “אופני יקיר” באשדוד והמכונאי שלהם הוא שי שדואג בצורה מיוחדת לחברי הקבוצה. הוא אוסף את האופניים מהבית של דייגו ונותן לכולם שירות VIP. כנ”ל כשרוכבים רוצים למכור אופניים- נותנים לדייגו את האופניים, הוא מצלם אותם ב”פינת המזל” וכל דבר שמצולם שם נמכר מייד. דייגו דואג להכל ומסייע לחברים לסגור את כל הפינות. (זה עובד גם על רכבים הם אומרים). 

קבוצות

ישראל הראשונה וישראל השנייה?

החיבור עם KTM ועם רועי והאופניים החשמליים שהוא מביא החל לפני כשנתיים. בקבוצה יש גם חשמלי וגם לא והם מסרבים לציין מי סוג א’ וסוג ב’ פה. החברה באנלוגי מספרים שממילא ברכיבות בכל מקטע מחכים ומצמצמים רווחים בהמשך. אבל אם תשאלו רוכבי חשמליים הם אף פעם לא במצב הטורבו החזק ביותר. הדיבור של הרוכבים בחשמלי הוא שגם הם באימון ומתאמצים וחשוב להם לאמר את זה.

דייגו

יתרון ההנחות ושירות ה VIP

לא במקרה היבואנים מאוד מעוניינים בחיבור לקבוצות כאלה, מה שמייצר יתרון לכל חבריהם. החיבור משתלם לכולם. רועי שבילי מספר: “יש בסצינה הזו כ”כ הרבה קבוצות, אני מלווה בקשר קרוב עם לפחות 4 קבוצות גדולות כאלה: בטבריה, בבנימינה, של אנדורו וסגנונות אחרים. הם קודם כל משויכים לאחת מהחנויות שלנו, ברמה של תחזוקה קבועה של אופניים וקניות אופניים. אני עוזר להם מסחרית בהנחות קבוצה, וכל מי שמגיע לחנויות מטפלים בו במהירות. 

קבוצות

חוץ מזה אני רואה אצלם את הגיבוש, והקשר אחרי הרכיבה: הם עושים על האש, נפגשים עם הנשים והמשפחות. יש חיי חברה נוספים וזה לא רק רכיבה משותפת. הם הופכים להיות חברים אחד של השני וגם שלי. אני מגיע כך לקשר עם לקוחות קצה. אני מכיר את האנשים שמית, נפגש איתם. מבחינתי זה לגעת באנשים. זה לא רק לקוחות כבר זה אנשים וחברים. הקשר הזה הוא אדיר. זה מעגל חברתי ענק שאני מגיע אליו. מתייעצים, מדברים, נעזרים”. 

מאת: גיא חלמיש
אם אהבת את התוכן שלנו, שתף אותו לקבוצות הווטסאפ והפייסבוק שלך – הנה פה במלבנים האלה: