לאחר שהצליחו לייצר תיק מותן מוצלח מאד אך מצומצם בכמות נשיאת המים שלו, בונטרגר מגדילים בשקל תשעים את הפאוץ’ השתייה שלהם ומוסיפים שקית שתייה לנשיאת הבקבוק ב-RAPID PACK HYDRO. מבחן לפאוץ’ רכיבה ייחודי עם מקום לשקית שתייה ובקבוק של בונטרגר.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

לפני 4 שנים בחנתי את ה-Bontrager Rapid Pack, תיק מותן, או בישראלית מצויה – פאוץ’. זהו פריט רכיבה לנשיאת בקבוק מים, לרוכבים בעלי מתקן בקבוק בודד בשלדה שרוצים לשדרג את כמות נשיאת המים בלי לשבור את הגב עם תיק שמקפצץ בכל ירידת דרופ. זה לא מוצר שנועד להחליף תיקי רכיבה גדולים לרכיבות נפח ארוכות, אלא לתת מענה לרכיבות קצרות בימים חמים או סתם להוריד משקל מהאופניים. במקרה שלי הוא התאים למטרה כמו כפפת בונטרגר ליד.
הפעם קיבלתי למבחן את אחיו החדש והמשודרג, ה- Rapid Pack Hydro, הכולל גם מקום לשקית שתייה בנפח 1.5 ל’.

Bontrager Rapid Pack Hydro

פאוץ׳ Rapid Pack Hydro

 • יבואן: CTC
 • מחיר: 400 ש”ח
 • נפח אחסון: 1.64 ליטר
 • נפח שתייה: מתאים לנשיאת בקבוק בגודל 500 סמ”ק + שקית שתייה בגודל 1.5 ל’
 • צבע: שחור בגוון שחור עם נגיעות שחור
 • קישור לעמוד המוצר באתר CTC

Bontrager Rapid Pack Hydro

עיצוב מוצר – התפוח לא נופל רחוק מהעץ

כמצופה ממוצר המשך מבית בונטרגר, ההיידרו מתהדר בכל הנקודות שאהבתי באחיו הקטן: 2 כיסי ציוד עם מחיצות לסידור כל הכלים שלכם, בד קדמי אלסטי שנמתח ככל שתדחפו עוד ציוד פנימה. העיצוב איכותי, נאה, מינימליסטי ונאמן לסטנדרטים של מוצרי בונטרגר. למעשה מדובר בעיצוב זהה לחלוטין לשל הרפיד פאק, למעט תוספת של תא אחורי גדול אליו נכנסת שקית השתייה. חכמת העיצוב מגיע גם בפרטים הקטנים כמו “מנגנון” התפיסה של השקית בתוך התא וכמובן מערכת הרכיסה של רצועת המותן, שנמתחות קדימה במקום אחורה. בונטרגר לקחו עיצוב מוצלח ופשוט העתיקו אותו למוצר חדש, if it ain’t broke don’t fix it.

פאוץ' רכיבה

הפאוץ׳ ברכיבה

כל עוד אנחנו נשארים בטווחי משקל נמוכים של עד ליטר אחד על המותן, אותה תחושה, או בעצם חוסר תחושה, של הפאוץ’ נשמרת מהרפיד פאק. הדבר הזה פשוט לא מורגש על המותן. בניגוד לתיקים, שיש להם נטייה לקפץ על הגב כתגובה לתנועות הגוף בזמן הרכיבה, הפאוץ’ יושב צמוד צמוד על המותניים, מתחת לקו הבטן כך שגם במאמץ אין תחושה של לחץ. זה אחלה מוצר שמרגיש מעולה.

ברגע שמעמיסים את הפאוץ’ ומנצלים את הקיבולת המלאה שלו (2 ל’ + ציוד) מגיע השלב שבו המשקל מתחיל להיות מורגש. לא, הפאוץ’ לא מתחיל לקפץ, ונשאר מעוגן למותניים כאילו מישהו תפר לכם אותו לחולצה. אבל המשקל כן מתחיל להוות פקטור. חשוב לציין, כך זה יהיה בכל תיק באשר הוא – ברגע שעוברים את ה-1 / 1.5 ל’, מתחילים להרגיש את המשקל, זה טבעי ולצערי גם ההיידרו חוטא בכך. אוף, חשבתי שאתה מושלם. הדבר הזה משפיע רק בתחילת הרכיבה, כי אתם שותים ומגיעים די מהר למשקל האופטימלי המופחת.

תאי אחסון

תא הקנגורו בו יושב הבקבוק נותר כמו שהוא: השליפה ממנו קלה ונוחה. החזרת הבקבוק לתא דורשת 2 ידיים ובעצם הבקבוק בגב הופך להיות יותר בקבוק גיבוי, אותו מחליפים כשהבקבוק שבשלדה נגמר מאשר בקבוק בשימוש תכוף כמו בקבוק שני בשלדה אותו אפשר למלא באיזוטון/שוקו/ויסקי וללגום מדי פעם. שני התאים הגדולים בצידי הפאוץ’ נשארו זהים לדור הקודם – חלוקה פנימית מוצלחת למולטיטול, מפתחות, כפות חליצה וכו’, עם מספיק מקום להוסיף משאבה ואוכל. הרוכסנים נפתחים לכיוון הגב, משהו שמאד נוח לפתוח ברכיבה אבל פחות קל לסגור חזרה. למזלי חזית הכיסים האלה נמתחת ובעצם נצמדת לגב הכיס ומונעת מדברים לברוח החוצה בזמן רכיבה. אגב, שימוש נוסף לבקבוק הגיבוי הוא תא הגדלת אבזור אופציונלי שכן אפשר לשים פה גם בקבוק אחסון.

פאוץ' שקית שתייה לרכיבה

שתיה

צינורית השתייה עצמה מחוברת באבזם מגנטי לחגורת המותן, והוא עושה עבודה מצוינת. בהתחלה חששתי שהמגנט הזה לא יהיה מספיק חזק, אבל בדיקת ניעור במטבח בבית ואח”כ ברכיבה בסינגל הוכיחו לי כי המגנט הזה אימתני ומחזיק מעולה. פיית הצינורית מגיע ללא פקק, ובשביל לשתות ממנו צריך בסה”כ לנשוך את הפיה ולהתחיל לשתות. זרימת המים חלקה והכל עובד מעולה, למעט אותו אבזם מגנטי ארור. למען הסר ספק התיק מגיע עם שקית שתיה אך ללא בקבוק.

פאוץ' צינורית שתייה

האבזם

הבעיה עם האבזם עצמו לא הייתה המגנט, אלא החיבור שלו לרצועת המותן. האבזם הזה ניתן לשליפה, ובעצם מתחבר לרצועת גומי אנכית שתפקידה לתפוס את השרכים של רצועת המותן. הפתרון הזה לא מוצלח כי קרה, ולא פעם אחת, שניסיתי לקחת אלי את צינורית השתיה והאבזם נשלף ממקומו יחד איתה. בגלל שהוא נתפס בלחץ של חתיכת פלסטיק על רצועת גומי, צריך להפסיק את הרכיבה, להוריד כפפות ולהתעסק איתו עד שהוא מוחזר למקום. הייתי שמח אם המוצר היה מגיע עם אבזם תפור על הרצועה או מספקים רצועת גומי עם אבזם מוטמע מראש כך הייתה נפתרת השליפה.

פאוץ' רצועת מותן

יתרונות

 • עיצוב מוצר נהדר
 • יציבות בלתי מתפשרת בזמן הרכיבה
 • יכולת אחסון גמישה ונוחה
 • תוספת של נפח שתייה מהדור הקודם

חסרונות

 • פיית שתייה ללא כיסוי תתמלא בלכלוך בקיץ
 • אבזם מגנטי בעייתי

סיכום

ה- Rapid Pack Hydro הוא העתק ישיר של מוצר מצוין: הוא לוקח את כל היתרונות של הדגם הקודם והמצומצם, פותר חלק מהחסרונות ע”י הוספת שקית שתייה ושומר באותה העת על חווית משתמש חיובית מאד. אז נכון, יש כמה נקודות יחסית מינוריות שהייתי משפר, אבל בסה”כ מדובר במוצר מצוין. גם מי שלא יתחבר למוצר, תמיד יכול להנות ממדיניות ההחזרות של 30 יום גם אם שומש. באתר של בונטרגר, הם מגדירים אותו כתיק לרכיבות של 4-6 שעות, משהו שאולי מתאים לרכיבות נפח בחורף הישראלי (אבל לא במדבר), אבל אני לא רואה את עצמי יוצא לרכיבה עם הפאוץ’ הזה לרכיבות מדבר – נפח המים פשוט לא מספיק. לדעתי הוא יכול לשמש כבן לוויה נאמן לכל אותם הרוכבים שעדיין תקועים עם מתקן בקבוק אחד בשלדה, ורוצים לחסוך מעט משקל מהאופניים ולהעמיס על עצמם את משקל הנוזלים ברכיבות קיץ קצרות או רכיבות של עד 4 שעות בחורף.

נסיים כמובן עם מילות החוכמה האדירות של נושאת פרס נובל לשלום לשנת 2042 וחתנית פרס ישראל לספרות ושירה לשנת 2039, נועה קירל:

“אם הוא שואל איפה אני, אני עם הפאוץ’ יה
אם הוא שואל איפה אני, אני עם הפאוץ’ יה
עם הפאוץ’ יה
כולם עם הפאוץ’ יה
עם הפאוץ’ יה
כולם עם הפאוץ’ יה
ג’ורדי על ה… יה
כולם עם הפאוץ’ יה”

מאת: יואב גריבי